• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

День захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята

День захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята


Дитинство — самий цікавий і важливий період в житті людини. Саме в дитинстві формується характер людини, йде інтенсивний фізичний і психологічний розвиток. Діти — це не тільки радість і щастя для кожного батька, це — основа майбутнього суспільства. Не випадково, що свято має міжнародний статус.

День захисту дітей в 2019 році святкується 1 червня. Ця дата є постійною і, починаючи з 1950 року, коли свято відзначався вперше, не змінювалася. Він присвячений проблемам дотримання прав і охорону здоров'я дитини, які до цих пір залишаються невирішеними і є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах світу.

ІсторіяДень захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята
В післявоєнний період питання знедолених дітей став особливо гостро. У результаті Другої Світової війни мільйони дітей залишилися без батьків і даху. На жіночому конгресі 1949 року в Парижі ця тема стала однією з найбільш обговорюваних, там і було прийнято рішення про створення свята. Рівно через рік, 1 червня, в 51 країні світу був проведений перший Міжнародний свято, що згодом став щорічним.

Вважається, що дата свята пов'язана з міжнародною конференцією, яка проходила в Женеві 1 червня 1925 року. На ній розглядалися питання щодо покращення та нормалізації рівня благополуччя неповнолітніх жителів нашої планети. У цей же рік Генеральний консул Китаю влаштував для всіх дітей-сиріт Сан-Франциско благодійний Фестиваль Дуань-у цзе. Ця людина вважається одним із засновників і ініціаторів Дня захисту дітей.

Ці події зіграли важливу роль в рішенні установи даного свята. Незважаючи на те, що офіційно День захисту дітей був визнаний тільки через 25 років, дата його святкування має пряме відношення до женевської конференції. Саме вона стала відправною точкою у вирішенні однієї з найбільш актуальних проблем світового співтовариства.

Через деякий час, у 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини, яка носила рекомендаційний характер. До неї увійшли статті, що закликають визнати, а також всіляко підтримати все, викладені в документах, права і свободи дітей.

Конвенція ООН про права дитини була прийнята 20 листопада 1989 року — її підписали представники 61 країни. В СРСР документ був ратифікований у 1990 році.

СимволікаДень захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята
Свято має свій прапор, який є його головною атрибутикою. Прапор зеленого кольору символізує гармонію і новизну свіжого подиху вітру. В середині полотнища розташований знак планети Земля, а навколо стилізованого глобуса знаходяться різнокольорові фігурки маленьких чоловічків, які тримаються за руки.

Прапор є одночасно символом дружби, незважаючи на зовнішні відмінності, і єдності та поваги один до одного. Вважається, що фігурки різних квітів символізують терпимість і різноманітність усіх людей, що населяють нашу планету. Зелений фон прапора і глобус в його середині — спільний дім для всіх людей на Землі.

Традиції1 червня — перший день літа, який проходить безліч заходів для дітей та їх батьків. У цей день прийнято не тільки проводити дитячі концерти та різноманітні веселі вистави. Благодійні організації приурочують до цього дня святкові заходи, відвідують дитячі лікарні та будинки, дарують подарунки і всіляко виявляють турботу.

День захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята
У всіх дитячих закладах організовують конкурси та фестивалі, в яких беруть участь самі діти, і їх батьки. Святкування проходять на міських площах і в парках культури і відпочинку. В цей день традиційно влаштовують виставки дитячого малюнка та виступи творчих колективів. Особливо популярними розвагами в дитячий свято є спортивні заходи.

Свято є робочим днем, незважаючи на це, у багатьох країнах світу організовують святкові ходи, народні акції та мітинги в підтримку знедолених дітей. День захисту дітей — важливе соціальне явище, яке дозволяє звернути увагу на важкі умови і обставини життя майбутніх поколінь. Свято є нагадуванням всьому суспільству про те, що від того, в яких умовах будуть рости діти, залежатиме майбутнє людства.
День захисту дітей в 2019 році: дата, історія та традиції свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають