• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

День вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята

День вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята


Вчитель — одна з найпоширеніших професій у сучасному суспільстві. Він займається дуже важливою і значущою справою і бере на себе відповідальність за виховання та освіта майбутнього покоління. Професійне свято має узагальнену назву — День вчителя. У цей день у багатьох країнах світу вшановують не тільки вчителів початкових і середніх шкіл, а й усіх викладачів та педагогів у середньо-спеціальних та вищих закладах, а також всіх працівників сфери освіти.

У Росії 2019 році День вчителя святкуватимуть 5 жовтня. Ця дата була офіційно встановлена ЮНЕСКО в 1994 році, на якій 5 жовтня офіційно був проголошений Всесвітнім днем вчителя. Багато країн в цей день відзначають національне свято, хоча деякі з них відзначають свято в 1-у неділю жовтня.

Професія — вчительДень вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята
У пам'яті кожної людини залишаються найважливіші і хвилюючі моменти. Самі запам'ятовуються, з них найчастіше стосуються дитинства і юності — це не випадково. У цьому віці людина тільки починає знайомитися з світом, і всі накопичені знання проносить через все своє життя. Образ першого вчителя, перший урок і перші, отримані знання — одні з тих пам'ятних моментів, які зберігаються на довгі роки. Завдяки праці та наполегливості педагога, його вміння знайти індивідуальний підхід, людина здобуває необхідні знання і навички спілкування в суспільстві.

День Вчителя — це данина вдячності і поваги до всіх педагогів, що грає одну з найважливіших ролей у житті кожної людини. Праця вчителя неможливо переоцінити, адже саме від їх професіоналізму, праці та наполегливості залежить бажання людини до самопізнання, уваги, терпіння і вміння спілкуватися. Саме педагог допомагає відкривати нові таланти і здібності своїх учнів, підтримує і дає необхідні поради.

Вчитель — це не звичайна професія, якої можна навчитися. Це — справжнє покликання, адже хороший педагог несе не тільки нові знання, але і відіграє найважливішу роль у вихованні нового покоління. Це свято — чудова можливість не тільки віддячити своїх вчителів за їх працю, але і звернути увагу суспільства на ті проблеми, з якими вони стикаються на такій нелегкій, але необхідній кожному, поприщі.

Традиції і привітанняДень вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята
Незважаючи на те, що багато країн відзначають свято в один день, у кожної з них є свої особливі традиції. День учителя відрізняється не тільки традицією святкування, але й ставленням до подарунків, які зазвичай підносять педагогам.

Французьких педагогів вшановують 5 жовтня. У школах і навчальних закладах у цей день організовують святкові концерти, накривають солодкий стіл. Подарунки від батьків дарувати не прийнято.

В цей же день відзначають свято і вчителі в Німеччині. Як і в інших європейських країнах, подарунки німецьким вчителям дарувати не прийнято, але і не заборонено. За бажанням дитина може подарувати вчителю саморобку, зроблену своїми руками, або малюнок.

Польських вчителів вітають 14 жовтня. За традицією учні вручають усім педагогам букети квітів і коробку цукерок від усього колективу. Привітання всіх вчителів носить символічний характер.

У вересні відзначають своє професійне свято китайські і аргентинські вчителя. У Китаї праця вчителя вважається одним із самих почесних, тому День учителя, який відзначають 10 вересня, святкується повсюдно. У школах і навчальних закладах педагогам дарують квіти і готують веселі концерти. До привітань приєднуються і колишні учні.

В Аргентині вчителів вшановують 11 вересня. Свято в країні є національним та оголошено вихідним днем. Всі аргентинці з задоволенням приймають участь у святкових заходах, відвідують своїх педагогів і дарують їм всілякі подарунки.

В Англії вчителям обов'язково дарують чай. За старовинною традицією, учні влаштовують солодкий стіл і вітають своїх педагогів, влаштовуючи для них концерт.

У країнах СРСР День учителя почали відзначати одними з перших у світі — професійне свято було затверджено у 1965 році. Усіх працівників освітньої системи вітали в перший недільний день жовтня. У багатьох країнах ця традиція збереглася й зараз. В Узбекистані День вчителя оголошено вихідним днем і відзначається 1 жовтня. В Росії з 1994 року дата свята співпаде з міжнародною — 5 жовтня.

День вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята
У Україні вчителів вітають квітами та пам'ятними подарунками, у всіх навчальних закладах організовують урочисті заходи, концерти та вистави. За традицією, на всіх заходах обов'язково присутні діти та їх батьки, не забувають привітати своїх педагогів і випускники минулих років. До привітань приєднуються і органи державної влади, вручаючи кращим вчителям пам'ятні нагороди і почесні дипломи.
День вчителя в 2019 році: дата, особливості та традиції свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають