• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

День бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята

День бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята


Бабусі і дідусі — одні із самих головних членів будь-якої сім'ї. Без їх підтримки та допомоги неможливо уявити щасливе дитинство кожної дитини. Свято на честь старших членів сім'ї має давні традиції, багато з яких дійшли і до наших днів. В Росії День бабусь і дідусів у 2019 році будуть відзначати 28 жовтня, в інших країнах дата свята залежить від національних та державних особливостей.

Роль старшого покоління у соціальному інституті та формування сімейних цінностей є однією з основних. Саме приклад бабусь і дідусів, а також їх багатющий досвід у створенні сім'ї та вихованні майбутнього покоління, допомагає багатьом молодим батькам пережити всі складні моменти, і стати повноцінною осередком суспільства. Не випадково, у багатьох країнах світу є унікальний свято, заснований на честь всіх бабусь і дідусів.

ІсторіяДень бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята
Офіційний свято в Росії став відзначатися порівняно недавно. Ідею створення дня вшанування старшого покоління в сім'ї висунули в Голландському Квітковому Бюро в 2009 році. Дата святкування була обрана не випадково — за давньою традицією 28 жовтня також в знак шанування сім'ї відзначається слов'янський свято Осінні Діди.

За старовиною слов'янської традиції в цей день всі бабусі і дідусі родини отримують букети з осінніх квітів чи кімнатні рослини. Проте найбільш цінним подарунком для старшого покоління завжди була і продовжує залишатися турбота і любов своїх близьких.

Як відзначають свято в різних країнахСамий радісний і світлий сімейне свято дуже популярний у багатьох країнах світу. Офіційно його відзначають в тридцяти країнах, у кожній з яких є свої особливі національні традиції святкування. Незважаючи на те, що дати події відрізняються, всі вони приурочені до відзначення своїх старших родичів, що є головним оплотом кожної сім'ї.

День бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята
Російський свято має красиву і добру традицію — підносити в якості подарунка старшим родичам квіти або будь-які інші кімнатні рослини. Вважається, що саме такий сувенір є головним символом спадкоємності поколінь і сімейного благополуччя. Корінь рослини символізує старше покоління, а його пагони і паростки — дітей і онуків. Також у Росії прийнято проводити цей день у колі родини і влаштовувати святковий обід.

У Польщі торжество відзначають два дні — 21 та 22 січня. У перший день вшановують усіх бабусь, у другий день привітання приймають дідуся. Це свято вважається одним з найбільш популярних у народі, і відзначається не тільки у великих містах, але й у невеликих населених пунктах. Головним частуванням урочистості є традиційні «бабусині пироги», які готують в кожній сім'ї з самими різними начинками. Діти і внуки у свою чергу, дарують квіти і подарунки, проводять час у сімейному колі, надаючи різні знаки уваги страшим родичам.

Франція вшановує всіх літніх людей кожне 1-е неділю березня. Цей день призначений для того, щоб порадувати все доросле населення країни і віддати данину поваги. У веселій святковій атмосфері вітають не тільки своїх близьких, але і всіх літніх людей. У магазинах влаштовують спеціальні розпродажі, а влади забезпечують безкоштовний проїзд на містечком і туристичному транспорті. Кафе і ресторани готують різні страви, спеціально складаючи святкове меню.

У 2005 році до доброю традицією відзначати День старшого покоління приєдналася й Італія. Свято в цій країні кожен рік святкують у першу неділю жовтня. Його відзначають колі сім'ї, влаштовуючи святковий обід з традиційними частуваннями.

День бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята
Цікава традиція відзначати свято на природі існує в Канаді і США. Всіх дідусів і бабусь цих країн вшановують, влаштовуючи в 1-е неділю вересня спільний виїзд на природу. Традиційним частуванням є стейки, смажені на грилі. Не залишаються винуватці торжества і без подарунків — діти і онуки намагаються зробити різні сувеніри своїми руками і організовують святковий концерт. Найчастіше це — театралізована вистава або невеликі сценки, розіграні усіма членами сім'ї.

Як привітатиДень бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята
Щоб згадати про своїх близьких і зробити їм приємне, не обов'язково чекати весь рік — вітати своїх бабусь і дідусів можна не тільки в спеціальний день, але і в будь який інший час. Вони віддавали свою любов і піклувалися про вас і ваших батьків завжди. Вони були з вами і в найскладніші, і в радісні моменти, тому віддячити їм за це — обов'язок кожної людини. Намалюйте листівку або подаруйте букет улюблених квітів, зателефонуйте і побажайте їм ще довгих років здоров'я і благополуччя.
День бабусь і дідусів у 2019 році: дата та традиції свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають