• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Вербна неділя в 2019 році: якого числа

Вербна неділя в 2019 році

Одне з дванадцяти головних свят для всіх православних християн є Вербна неділя. Цей день в церковному православному календарі присвячений шануванню Входу Господа в древній Єрусалим. Назва Вербна неділя прижилася не відразу, у слов'ян це свято довгий час іменувалося Квітконосним тижнем. Верба - це трансформація, яка сталася з пальмовими гілками в старослов'янських обрядах, оскільки при вході в Єрусалим Господа вітали листям пальмових дерев. Так як найчастіше ця неділя випадає на початок весни, у українців вона стала символом пробудження та оновлення природи.

Що означає це свято

У вербну неділю відбулася знаменна для всіх християн подія: Вхід Господа в Єрусалим. Після того, як воскрес Лазар, прості люди повірили в особливу силу Господа і зустрічали його дуже урочисто.

Вербна неділя в 2019 році: якого числа


Господь з'явився верхи на ослі, що було підтвердженням його добрих намірів, тому що осел в східній культурі вважався символом миру на відміну від коня - тваринних войовничих солдатів. Під час ходи городяни виклали Ісусу дорогу своїм одягом і пальмовим листям, підкреслюючи велику радість і повагу. Після своєї появи Ісус творить кілька чудесних зцілень, повертаючи сліпим зір і зцілюючи кульгавих.

На яке число випадає

Вербна неділя не має постійної дати і щороку потрапляє на інший день, а іноді змінюється і місяць. Для розрахунку християни використовують спеціальні правила, які дозволяють визначати дати переходячих церковних свят. Ці правила називаються пасхалією. Вербна неділя завжди передує великому тижню, відзначають його за сім днів до настання Великодня. Тому визначити дату на яку випаде свято, можна легко, навіть не знаючи правил пасхалії: досить відняти один тиждень від дати Великодня .

Вербна неділя в 2019 році: якого числа


Оскільки Воскресіння Господнє в 2019 році випадає на 28 квітня, то Вербну неділю православний світ відзначить 21 числа цього ж місяця.


Цей день завжди потрапляє на період Великого посту, але з нагоди св'ята до страв додають рибу і рибні страви. Відразу після цього послаблення посту починається найсуворіший тиждень з найбільш жорсткими обмеженнями аж до великодньої служби.

Традиції святкування Св'ята з нагоди Входу Господа в Єрусалим проводять православні християни, а також католицька церква і численні протестанти. В рамках православних традицій віруючі приходять до церкви, щоб бути присутнім на нічному і ранковому богослужінні і прослухати проповідь. На службу приносять гілочки верби - основний символ радості і свята, і освячують їх святою водою. Зараз багато гілочок продають на вході з храму і церкви, але можна заздалегідь зрізати потрібну кількість і поставити в воду, щоб вони встигли розпуститися до Вербної неділі. Їх кількість не є випадковою: число гілочок повинно відповідати кількості членів сім'ї .

Вербна неділя в 2019 році: якого числа


Звичай, який є тільки в наших країнах, полягає в тому, щоб бити один одного освяченою вербою і примовляти: «Не я б'ю - верба б'є, здоров'я тобі дає». Таким чином хочуть зміцнити силу, продовжити життя, вигнати злі помисли і позбутися від пристріту. Часто б'ють діток, тому що їм особливо потрібний захист від недоброго ока.

Після освячення вербу приносять додому, висушують і залишають до наступного року в будинку. Деякі поміщають її біля ікон, а хтось просто розвішує по дому для того, щоб відганяти недобрих людей, хвороби і забезпечити добробут і хороші доходи в сім'ї. У певних областях було заведено вкладати такі прутики в руки небіжчиків перед похованням, щоб після того, як вони потраплять в рай, покійні могли вітати Христа вербою. Подекуди ця традиція збереглася і до наших днів.

Прикмети

Люди давно помітили, що в цей день є ряд прикмет, на які варто звернути увагу:

злива або проливний дощ у Вербну неділю - до багатого врожаю пшениці;

вдарять вербової гілкою - весь рік хворіти не будеш;

з'їсти квітку (котик) з освяченої гілочки - швидке вирішення в важливій справі;

про кого подумаєш в цей день - того і зустрінеш;

посадити нову кімнатну квітку в свято - до багатства.


Крім того, в цей день не можна готувати гарячі страви, випускати на випас домашню рогату худобу, а жінкам заборонено розчісувати волосся і робити зачіски.

Незаміжні дівчата любили в цей день гадати на женихів і майбутнє весілля, так як вважалося, що в церковні свята ворожіння швидко збуваються.
Вербна неділя в 2019 році: якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають