• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

День Пасхи в 2019 році Якого числа

Одним з найбільш довгоочікуваних і трепетних свят у Православній релігії вважається Великдень. Для християн цей день є символом Воскресіння спасителя всього людства – Сина Божого Ісуса Христа. Він віддав власне життя за гріхи людські, щоб врятувати творіння свого батька від жахливих мук пекла. Всі віряни точно знають, що означає це свято, а тому чекають його з величезним нетерпінням. Залишилося лише обговорити, якого числа настане день Великодня в 2019 році.


Основні відомості


Готуватися до такого знаменного дня росіяни починають завчасно. Чергує свята тривалий піст – свідоме обмеження від деяких видів їжі, розваг, і інших задоволень на користь богослужіння, покаяння і умиротворення. Кожен християнин знає, настільки важливий цей ритуал – з його допомогою легко відчути Божу благодать і наблизитися у помислах до Творця.


На сьогоднішній день свято Великодня відзначається в більшості країн по всьому світу. Навіть у тих державах, де люди дотримуються іншого віросповідання, описуваний свято вважається приводом для проведення тематичних гулянь. Так як зараз мова йде про святкування Великодня в Росії, де в більшості своїй живуть православні люди, тут настільки важлива подія наділене статусом загальнодержавного свята.


В потрібну дату храми по всій державі починають тривале богослужіння, що триває від заходу суботи до ранку Світлого Воскресіння. Всі віряни відправляються хрестити паски, після чого збираються за великим столом і починають торжество.

День Пасхи в 2019 році Якого числа


Як дізнатися день Великодня?


Як багато хто вже встиг помітити, в описуваного свята немає постійно дати відзначення. Кожен рік цей день визначається на підставі деяких астрономічних даних. Щоб навчитися визначати число Великодня самому, доведеться провести детальний аналіз сонячної та місячної активності.


Раніше подібною справою займався лише один людина – Олександрійський єпископ. На його плечі лягла величезна відповідальність – провести правдивий розрахунок і задовго до свята оповістити про своїх обчисленнях всіх представників Православ'я. Територіальна прихильність міста, де проходили прорахунки, обрана невипадково. У минулі часи саме єгиптяни славилися своїми особливими знаннями в астрономічній науці. У підсумку в потрібний момент більш гідного кандидата для обчислень просто не знайшлося.


Надалі ситуація трохи змінилася і на місці східного обчислювача прийшла Пасхалія. Основа її роботи – відомості з Юліанського календаря. Виявляється, для визначення дати Пасхи доводилося використовувати коло Сонця в 28 років і місяця в 19 років, циклічно повторюється раз на 532 роки. Описуваний проміжок називався «тимчасової индиктион» і вважався основою всіх подальших обчислень. Перший такий индиктион співпадає з датою створення світу Господом, позначеної в Біблії. На даний момент людство проживає в 15 индиктионе, що стартував у 1941 році.


У Росії є спеціальна табличка, що використовується священнослужителями для визначення наступної дати Пасхи. Раніше вона входила до складу всіх церковних публікацій. На даний момент збереглося кілька таких рукописів, де говориться, що Світлий Великдень розписується на весь индиктион або 532 року.


Існує цікава історія про те, як саме росіяни навчилися самостійно обчислювати точний день святкування Світлого Воскресіння Христового. Цей Метод навіть отримав власну назву – Пятиперстная Пасхалія. В якості інструменту використовується людська рука. Зазначені відомості збереглися і донині, використовуючись у старообрядницькому суспільстві.


Сьогодні для визначення точної дати Пасхи досить просто подивитися в церковний календар. Згідно з офіційними даними, в 2019 році православні християни відзначатимуть свято Воскресіння Христа 28 квітня. Урочисті богослужіння в храмах почнуться ще у суботу 27 числа. Сама служба починається рівно в 00:00 і триває до світанку. Відвідати подібна подія може кожен бажаючий.

День Пасхи в 2019 році Якого числа


З чого все почалося?


Великдень – одне з найбільших свят, про що не раз говорили християнські священики. За їх словами, в цей день люди наближаються душею до Бога. Назва події пішло від єврейської традиції «пасах». Мова йде про власне іудейському урочистості, коли весь народ святкує звільнення від єгипетського рабства. Таку назву ця подія отримало не дарма: посланий на землю Всевишнім ангел смерті заходив виключно в будинку єгиптян, тоді як житла іудеїв проходив стороною.


Незважаючи на ідентичну назву, християнська Пасха і єврейський Пасах не мають між собою нічого спільного. Християнське свято символізується перемогу життя над смертю.


Згідно з біблійними переказами, ватажок всього християнства Ісус Христос після розп'яття на горі Голгофі і подальшої смерті, вже через кілька днів воскрес із світу мертвих і вознісся на небо до свого Отця. Свідками такого явища стали його учні, разнесшие благу звістку по всьому світу.


Традиції Великодня


У церковному році Великдень вважається найважливішим подією, а тому віруючі люди відзначають цей день особливим богослужінням. Принципи проведення свята зародилися ще при створенні перших християнських громад. Можливо, саме з цієї причини більшість ритуалів перед подібними подіями проводиться в нічний час?


Згідно з багатовіковою традицією, кожен християнин, починаючи з пасхального вечора, на протязі наступних 3 днів повинен вітатися не як зазвичай, а «христосуватися». Фразами обмінюються наступним чином: «Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!». У цих словах вже закладена інформація про те, що трапилося диво. Раніше людям було ще і триразово цілуватися, висловлюючи радість від свята. Зараз зазначеної особливістю нехтують.

День Пасхи в 2019 році Якого числа


Великодній вогонь


Благодатний вогонь є найбільшим таїнством всіх часів і народів. Щорічно в певний час він буквально матеріалізується нізвідки, формуючи чисте, святе полум'я. За словами служителів Господа, воно не обпалює людей, і не залишає шрамів на шкірі. Зрозуміло, що через якийсь час «небесний вогонь» втрачає свої чудотворні властивості, тим не менш у храмах його продовжують шанувати протягом усього року, як символ наочного Божого благословення. Всього за кілька годин після свого поблажливості, церковні служителі розвозять його по всьому світу, що на свято Благодатний вогонь горів у кожному храмі.


Пасхальна трапеза


Для всіх слов'ян подібна подія вважається однією з найбільш очікуваних в році. По-перше, на Великдень закінчується тривалий піст, а значить можна нарешті зажити не скоромну їжу, а по-друге, за одним столом у Світлу Неділю зазвичай збирається вся рідня. Люди вітають один одного зі святом, куштують заздалегідь приготовлену їжу і віддають хвалу Всевишньому.


Важливе зауваження – перед тим як сідає за стіл, християни повинні освятить церкви паски, великодні яйця та інші страви, щоб з їх допомогою стати трохи ближче до символу свята.


Святкові яйця


У християнському віруванні яйце символізує Гріб Господній. Зовні воно виглядає, немов мертве, тоді як усередині захована нове життя. При дотриманні певних правил, вона обов'язково вийде у світ.

День Пасхи в 2019 році Якого числа


Сама традиція дарувати і христоситься на Великдень яйцями пішла від римського імператора Тіберія і Марії Магдалени. Колись рівноапостольна жінка піднесла своєму правителю саме такий дар. На думку вчених, подібна теорія є не більш ніж вигадкою. Швидше за все, християнські священнослужителі знайшли ідеальне рішення, як перенести древній язичницький ритуал у новостворене релігійний напрям.


У будь-якому випадку Великдень – великий, світлий і довгоочікуваний день серед всіх християн. Дотримуючись всіх традицій і дотримуючись ряд непоказних правил, можна на собі відчути всю його силу і урочистість.

День Пасхи в 2019 році Якого числа
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають