• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
 • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Старий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята

Старий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята


Старий Новий рік — унікальне свято, що відзначається в Україні і в інших європейських країнах. По суті воно є повторенням зустрічі Нового року, звідси і його назва. Старий Новий рік щорічно святкується у визначений день — у ніч з 13 на 14 січня. Дата не змінюється і відповідає Юліанському календарю.

За старим і новим стилем дати 20-21 ст. мають розбіжність в тринадцять днів. Саме тому, в 2019 і до 1 березня 2100 року його будуть відзначати 13 січня. Після розбіжність в календарях складе 14 днів, і святкування зрушиться на 1 день вперед. Це свято є рідкісним історичною подією, що утворився в результаті зміни систем літочислення. Таким чином, деякі країни відзначають зустріч нового року двічі.

Історія виникненняСтарий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята
Незважаючи на те, що дата свята дуже добре знана в народі, вона не є офіційна. В Росії він з'явився майже сто років тому. В результаті переходу на григоріанське літочислення, Новий рік стали відзначати за старим і новим стилем. Так як більшість країн Європи вже жили за григоріанським календарем, в 1918 році до нього приєдналася і Росія.

14 січня збігається з днем Святого Василя. Так як Православна Церква продовжує відзначати всі події за старим календарем, в народі прийнято відзначати новий рік за юліанським календарем.

Історія свята йде ще з язичницьких часів, коли на Русі і в інших слов'янських народів день весняного рівнодення був днем початку року. Після прийняття християнства дата пересунулася на 1 вересня. Однак у народі зберігалися традиції відзначати його навесні. Тільки наприкінці XV століття на Русі з'явилася офіційна дата свята — 1 вересня. Однак і вона була змінена в 1699 році. За указом Петра I вона була перенесена на 1 січня, що відповідає 14 за сучасним календарем.

Традиції святкуванняТак як свято є неофіційними, деякі відзначають його символічно. Для багатьох цей день є додатковим приводом зустрітися з друзями та провести приємно час в колі сім'ї. Однак багато додають цього свята особливе значення та відзначають його не менш пишно, ніж традиційний. До них належать і православні люди, для яких з 1 січня триває різдвяний піст, а 14 січня є чудова можливість організувати веселе торжество за святковим столом.

Старий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята
Серед народних традицій, пов'язаних з святом, найбільш улюбленими є колядки. Так як у ці дні святкуються Святки, серед молоді дуже популярною розвагою є ворожіння. Найкращим часом для цього вважається вечір 13 січня.

Ще в давнину його називали Васильєвим вдень — його відзначали як свято землеробства. Деякі обряди і традиції, пов'язані з урожаєм, святкується і зараз. Діти брали насіння пшениці або жита і розсипали їх на підлозі з молитвою про майбутній урожай. Господиня повинна була зібрати їх і зберігати до посівної. Багато обряди здійснювалися з піснями і танцями.

В ніч на Василя всіх гостей було прийнято пригощати пирогами зі свининою. Цей день у народі називали «свинятником», який протегував худобі. Вважалося, що якщо в будинку буде багато страв зі свинини, в цьому році сім'ю чекає прибуток і благополуччя.

Так як Старий Новий рік 2019 буде проходити під знаком Жовтого Свині, цей обряд буде особливо актуальне. На святковому столі має бути якомога більше страв, які любить це сільське тварина. І, на відміну від новорічної ночі, коли від страв зі свинячої бажано відмовитися, у Старий Новий рік їх можна готувати на будь-який смак.

Де зазначаютьСтарий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята
Свято будуть відзначати не тільки в Росії. Його будуть зустрічати в ніч на 14 січня в Грузії і Югославії. В Сербії його називають «Малим Різдвом», а у Чорногорії — «Правильний Новий Рік». Жителі Румунії ніч на 14 січня вважають чарівної і називають її Казковою.

За тожественным столом в цю ніч збираються всі жителі Греції і деяких кантонів Швеції. Є схожий свято в Марокко, Тунісі та Алжирі. У цих країнах діє берберська календар, згідно з яким першої день року настане в ніч з 12 на 13 січня.

Жителі Уельсу будуть відзначати «Хен Галан» — свято, на яке запрошують всіх сусідів і друзів. «Хен Галан» відзначають гучним застіллям з домашнім пивом, піснями та народними гуляннями. У Росії його зустрічають в компанії друзів і близьких людей, дарують один одному подарунки і накривають стіл смачними частуваннями. Відзначають цей день і у всіх країнах на території пострадянського простору.

Як відзначатиСтарий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята
Васильєв вечір — особливе свято, який мав важливе значення для всього майбутнього року. Від того, як зустрінеш це свято, залежало благополуччя всіх членів сім'ї. Саме тому існують особливі традиції, які дотримуються і сучасні люди.

ЧастуванняНапередодні прийнято накривати рясний стіл, на якому повинно бути багато різноманітних страв. Накриваючи стіл, господині повинні були заздалегідь приготувати святкову скатертину і кращу посуд. Серед традиційних частувань особливе місце відводиться страв зі свинини — символу достатку. Чим більше страв, тим легше буде рік.

В цей день господині, готуючи вареники, обов'язково додавали в них різні сюрпризи: монетку, шматочок апельсина, вишеньку, горіх та інші. Вважається, що цей обряд належить до традиційних святочною ворожінь. Кожен сюрприз є певним символом, який має особливе значення для того, кому він дістанеться.

Особливе значення має і головне гаряче блюдо. Ніжний молочне порося, запечене в духовці, принесе багатство і сімейне благополуччя. Тушкований у вершках або сметані заєць — до успіху в будь-яких починаннях. Для тих, хто мріє про свободу і кар'єрному зростанні, на столі має бути неодмінно приготований фарширований півень.

Прикмети і ворожінняУ цей день прийнято передбачати майбутнє, для цього існують самі різні ворожіння: по хлібу, по кільцю, і навіть по погоді. Вважається, що всі нагаданное в цей день неодмінно збудеться. До більшості з них ставляться як до веселої розваги, яке влаштовують в колі друзів.


 • Отримати передбачення про майбутнє заміжжя можна з розмов сусідів. Якщо в сім'ї розбрат, чоловік буде злим і роздратованим, веселощі і пісні — суджений буде добрим і щедрим.

 • Ворожіння по книзі любить молодь. Достатньо загадати питання, номер сторінки і рядки. Відкриваючи книгу на задуманої сторінці, можна прочитати пророцтво про майбутнє. • До прикмет слід поставитися серйозніше — вважається, що всі вони збуваються.


 • Ні в цей день, ні напередодні не слід давати гроші в борг. Інакше весь рік у сім'ї не буде достатку. Якщо ж гроші дарують — це вважається добрим знаком, чекає великий прибуток.

 • До урочистого столу потрібно одягати нову нарядний одяг. Тоді весь рік буде багато обновок.

 • Щасливий рік чекає всіх, хто весело його зустріне. Святкування повинні супроводжуватися піснями і танцями.
 • Старий Новий рік 2019: дата, традиції, історія і звичаї свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають