• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

У православній традиції існує велика кількість певних звичаїв, які кожен віруючий зобов'язаний неухильно виконувати. Серед цих правил одним з найбільш значущих, по праву вважається постничество і свідоме зречення на деякий час від мирських благ.
Такий період визначається церковним статутом для того, щоб через тілесні обмеження правовірні християни домоглася духовної чистоти. Пост дозволяє загартувати силу волі, очистити помисли, і знайти внутрішні сили.
Православний календар кожен рік передбачає безліч коротких, і кілька тривалих постів. У число найбільш важливих, входять Великий, Різдвяний, Апостольський і Успенський. У цій статті ми детально розглянемо Успенський піст, і дізнаємося, як правильно його дотримуватись.

Особливості поста


Дотримання Успенського посту є дуже важливим правилом для кожного християнина. У православній традиції саме він виступає передвісником настання великого свята — Успіння Пресвятої Богородиці. З його допомогою віруючі люди йдуть до очищення духу через суворі обмеження в їжі та інших видах задоволень.
В такий час не прийнято влаштовувати розважальні заходи, вдаватися до різних утіх і жити в неробстві, цей період необхідно проводити в молитві, воздаючи подяку Всевишньому.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

Успенський піст за своєю суворістю порівняємо з Великим і Апостольським постами, хоча більшістю людей переноситься набагато легше. Вся справа в тому, що його час припадає на кінець літа – період, буквально багатий зрілими дарами природи, які і є основною їжею до такого приводу.
Таким чином, більшість господинь позбувається головної своєї турботи, приготування смачних і здорових страв, повністю відповідних вимогам церковного статуту. Достатньо просто подати на стіл свіжі фрукти або овочевий салат і всі домочадці залишаться задоволені таким перекусом.

Якого числа, датаУспенський піст, на відміну від більшості знакових релігійних дат, не залежить від найвеличнішого свята всього християнського світу Великодня . Тому, період настання даного події не змінюється, і кожен рік настає в один і той же час.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

У 2019 році всі віруючі почнуть постничать з 14 серпня, а закінчаться ці обмеження вже 27 серпня. Цей період у народі називають спасівкою» і триває він щороку по два тижні.

Календар харчування по днях


Згідно повчанням священнослужителів, Успенський піст це не тільки обмеження себе в прийнятті їжі, а насамперед, духовне очищення і покаяння перед Богом у гріхах. Людям, які взяли на себе відповідальність перед Всевишнім і вирішили дотримуватися посту, необхідно на весь зазначений період строго урізати своє меню і повністю очистити свій розум від гріховних помислів.
М'ясна і молочна їжа з раціону абсолютно виключається, також вкрай не рекомендується вживання алкоголю та відвідування розважальних заходів.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

Кожного людини, що вирішила дотримуватися посту, найбільше цікавить, яку їжу дозволяється вживати, а які продукти категорично заборонені.
Відповідно до трапезного статуту, Успенський піст вважається дуже суворим і має велику кількість рекомендацій щодо прийому їжі. У його дотриманні основна перевага надається сухоядению, повністю забороняються будь-які види алкоголю і навіть вживання рослинної олії вкрай небажано. Даний продукт дозволений тільки в якості добавки і то в обмежених кількостях.
З 14 серпня, початку Успенського посту, віруючі зобов'язані відмовитися від вживання всіх видів м'яса, молока, яєць і навіть олії. Основний раціон повинні скласти крупи, овочі і фрукти. Можна вживати гарячу їжу. На день свята, відомого серед простого народу як Медовий Спас у раціон додається мед та вироби з нього.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

У п'ятницю, середу та понеділок в харчуванні виключне перевага віддається сухоядению. Це означає, що всі продукти в ці дні не повинні подавляться термічній обробці і вживати їх потрібно в свіжому вигляді. Також неприпустимо додавання в їжу будь-якого виду масла, рослинного. У цей час найкраще обмежитися сирими овочами, фруктами і горіхами.
У четвер і вівторок церковний устав дозволяє готувати гарячу їжу без додавання олії. Господиням рекомендується в ці дні варити киселі, куховарити каші і робити компоти. Щонеділі в Успенському посаді передбачено послаблення. В такий день приготовані страви заправляють рослинним маслом, дозволяється за вечірньою трапезою випити трохи червоного вина.

Історія виникнення і духовна суть Успенського посту


Християнська традиція постничать в останній місяць літа має глибоку історію, а її виникнення пов'язане з діяннями і упокоєнням Діви Марії.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях


Згідно з релігійними переказами, незадовго до смерті святої Діви, перед Матір'ю Спасителя з'явився посланець Господа – архангел Гавриїл. Відправлено він був Всевишнім для того щоб передати радісну звістку про швидкий перехід Марії в Царство небесне, де її вже чекає улюблений син.
Почувши таку новину, Богородиця провела свої останні дні в цьому світі, дотримуючись суворого посту і постійно молячись за спасіння душ всього людства. Її душа, як і було обіцяно, незабаром покинула тлінне тіло, і піднеслася на небеса, де знайшла щастя, спокій і вічну радість.
Для прославлення цієї урочистої події, християнською церквою було прийнято рішення дотримуватися посту двох тижнів, до самого настання святкової дати Успіння Богородиці.
Духовна суть Успенського посту полягає в тому, що віруючі люди, свідомо відмовляючись від земних радощів, і проводячи дні в щирому покаянні, своєю душею наближаються до Бога, тим самим спокутують свої гріхи.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях

Вони проходять стопами великих християнських діячів, які нехтуючи низинними бажаннями, зміцнювали свій дух, і ставали воістину великими людьми. Адже кожен розуміє, що суть будь-якого посту не у відмові від смачної їжі, а в перемозі над власною слабкістю. Тільки подолавши спокуси, ми зможемо знайти Царство Небесне по закінченню наших днів.

Церковні заборони на час посту


Мало хто знає, але крім строгих обмежень в їжі, церквою на час посту встановлюються й інші заборони. Так, на період Успенського посту, не дозволяється проводити ніякі розважальні заходи, а також в них брати участь. Заборона налагоджується на організацію весільних церемоній, не проводиться ритуал вінчання і хрещення.
Крім усього цього, священнослужителі вкрай не рекомендують своїм парафіянам з'являтися на світських заходах, відвідувати театральні постановки і навіть ходити в кінотеатри на перегляди художніх фільмів. Ці два тижні, поки триває постничество, вони радять проводити в щирій молитві і щирому покаянні.
Успенський піст у 2019 році: якого числа починається і закінчується, харчування по днях
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають