• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад

Рамадан – одне з найважливіших понять для кожного правовірного мусульманина. В перекладі з арабської це слово означає «жаркий», «палючий», і світське його поняття прийнято для дев'ятого місяця мусульманського календаря. І в 2019-му році він триватиме з вечора 050519 за вечір 040619. Судячи з перекладу можна було б подумати, що це логічна назва для літнього часу, але, насправді, він з рівним успіхом може припадати і на зиму. Чому? Про це та багато інших цікавих фактів, пов'язаних з Рамаданом, читайте нижче.

«Плаваючі» дати

Як відомо, мусульмани живуть за місячним календарем, який відрізняється від прийнятого в західному світі світського на 10 з «хвостиком» днів. Тому кожен рік місяць Рамадан «відступає» на 10-11 днів тому. Після його закінчення традиційно і дуже пишно відзначається Ураза-байрам – Свято розговіння, і починається місяць шавваль. А триває він, відповідно, 29 або 30 днів.

Значення Рамадану

Протягом цього місяця для мусульман настає час найжорстокішого щорічного і самого тривалого посту, і цей період дуже важливий, так як готує кожного правовірного до настання Ураза-Байрам – одне з двох найголовніших днів їх календаря.
Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад
Постити доводиться дуже серйозно від ранкового азана і до вечірнього (від світанку і до заходу сонця), демонструючи силу своєї віри і готовність приборкати в ім'я її свої пристрасті і інстинкти. Чистоту має дотримуватись не тільки діянь, але і внутрішню – в думках, звільняючи себе від усього, що може осквернити в очах Аллаха. І мусульмани вважають, що цей щорічний ритуал надзвичайно позитивно впливає на їх душі.

Особливості поста

Тілесний піст виражається в повній відмові від пиття і їжі протягом світлового дня, а також будь-яких статевих контактів і куріння. Перед початком саум щодня кожен мусульманин повинен промовити ният (намір на будь-якому звичному молящемуся мовою) за встановленою словесною формулою, підкріплюючи ритуал ревним бажанням виконати це.
Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад
Крім згаданих дій, що порушують пост вважаються осквернення ротової порожнини мокротою або блювотною масою спеціально, жування жуйки, вагінальне або ректальне застосування лікарських засобів, а також забудькуватість щодо реалізації поста ниятом. Від нього звільняються лише неповнолітні, психічно хворі, вагітні і годуючі (належить заповнити пост після припинення годування або пологів), люди похилого віку і хворі (ці дві категорії замість посади зобов'язані годувати бідних), жінки в період післяпологового очищення або менструацій, а також мандрівники, які під час Рамадану опинилися в 90 і більше кілометрів від свого будинку. У числі громадських заборон, крім всього вищепереліченого, ще й гучне включення музики. Не порушують саум ненавмисне прийняття їжі і рідини, лікарські уколи, кровопускання під час хиджамы і здавання крові, купання без ковтання води, поцілунки (сухі), ковтання слини, чистка зубів (без з'їдання пасти), неучасть у намазі, неконтрольована блювання. Будь-яке порушення посту – гріх. Якщо воно було ненавмисним, а причина – поважної, пропущений пост просто компенсується іншим днем, або ж потребує віддається певна кількість зерна або продуктів. Найважче карається статеве невоздержание: слід за кожен випадок безперервно постити протягом шістдесяти днів, або ж разово нагодувати шістдесят бідняків.

Щоденні ритуали і звичаї

Обов'язковим вважається в місяць рамадан здійснювати благі справи і подавати милостиню нужденним, багато часу проводити за читанням Корану та в молитвах. Перед початком посту рано вранці, ще до молитви фаджр приступають до сухур – ритуального харчування. До речі, відмова від нього робить недійсним піст в цей день (це згідно Сунні Мухамеда). Після цього слід ният і починається етап саум. Розговіння після денного посту – іфтар, — також є обов'язковим, і воно настає після вечірньої молитви.
Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад
За правилами, першим прийомом їжі повинні виступати фініки або, в крайньому разі, вода, як рекомендував сам Пророк. І по завершенню їх прийому слідують дві особливі молитви (дуа). Вночі, в період відпочинку від саум мусульмани часто практикують добровільну молитву-таравіх – своєрідну всенощну, яку можна здійснювати і соло, і в компанії інших віруючих.

Важливі віхи

Найбільш важливими вважаються останні десять днів посту – поклоніння в них відбувається з особливою ретельністю. Вкрай рекомендується усамітнюватися в мечеті після обов'язкового нията для цієї мети, за прикладом пророка Мухаммеда, який теж саме цей відрізок часу завжди проводив у мечеті, а на рік, перед своєю смертю, і зовсім там пробув двадцять днів.
Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад
На другий день Рамадану поминається передача Мусі Таурата (зводу законів священного писання), 10-й — це день пам'яті Хадіджи бинт Хувайлід (першої дружини Пророка), на 12-день пророка Ісі (Христу) було послано Інджії (Євангеліє), а в 15-й святкується народження Хасана ібн Алі (внука Мухаммеда). 17-й день Рамадану присвячений вшануванню битви при Бадре (першої великої перемоги армії мусульман над курайшитами), в 18-й пророку Давуду був дан Забура (Псалтир), а на 19-й сталося замах на одного з основних шанувальників і сподвижників Мухаммеда – Алі ібн Абу Таліба, четвертого праведного халіфа і першого з дванадцяти імамів. У 20-й день відзначається завоювання Мекки, а наступний день після цього призначений днем пам'яті Алі ібн Абу Таліба. І, нарешті, найважливіша ніч цього місяця, 27-а, називається Вночі Приречення або Могутності (Ніч аль-Кадр), а присвячена вона урочистостей на честь відкриття Мухаммедом першої сури Корану. У неї всі читають Коран, за прикладом великого Пророка, і просять прощення в Аллаха за свої гріхи. По закінченню Рамадану, в перший день Ураза-байрам проводиться масштабне свято розговіння, який починається з святкової молитви і виплати обов'язкової милостині.
Рамадан 2019: коли початок і кінець, розклад
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають