• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

День Петра і Февронії в 2019 році якого числа, дата свята

День Петра і Февронії, благовірних князів Муромських, це не тільки день пам'яті двох православних святих, але і свято, чествующих справді сімейні цінності – любов і вірність.

Дата свята

День пам'яті святих фіксований, тобто не залежить від дати святкування Великодня. Кожен рік ми відзначаємо це свято в один і той же день – 8 липня (за старим стилем, до 1918года це було 24 червня).

День Петра і Февронії в 2019 році випадає на понеділок, 8 липня.

Свято не є вихідним днем. Він входить в число державних, хоча 8 липня в 2019 році ми будемо відзначати День сім'ї, любові і вірності, присвячений пам'яті православних святих.


День Петра і Февронії в 2019 році якого числа, дата свята


Петро і Февронія

Легенда про князя Петра і його дружині Февронії красива і дивовижна. Петро – молодший брат князя Муромського, Павла, переміг у бою жахливого вогняного змія. Але в битві на нього потрапили краплі змеевой крові, чому Петро захворів важкою хворобою, проказою. Вилікувати княжича від страшних виразок не міг ні один лікар. Але одного разу молодшому князю наснився дивний сон – довідався він, що живе в Рязанській землі Февронія, дочка бортника, яка зможе вилікувати проказу. Прокинувшись, він наказав привезти до нього селянку. Февронія погодилася зцілити князя, але натомість попросила князя одружитися на ній. Петро погодився. Проте після лікування наказав вигнати Февронію, відмовившись від весілля – негоже князеві одружуватися на простолюдинкою. Через кілька днів хвороба повернулася, і знову тіло Петра покривали виразки і струпи. Знову покликав він Февронію, але в цей раз стримав своє слово і одружився на дівчині. Незважаючи на обставини, що передували шлюбу, союз Петра і Февронії був напрочуд гармонійним – красуня-дружина і молодий княжич щиро полюбили один одного.

Після смерті старшого брата, Павла, Петро повинен бути успадкувати князювання. Радники і бояри спротивилися – хіба може стати княгинею колишня селянка? Знати муромская запропонувала князю «залишити» Февронію – заслати в монастир, звільнившись таким чином від шлюбу. Петро відмовився змінювати сім'ю на трон і підписав відмову від спадщини, разом з Февронией виїхавши з Мурома.

На землях князівства почалася смута, бояри, побоюючись міжусобиць, попросили Петра повернутися на престол. За роки правління Петро і Февронія заслужили любов городян, ще за життя ставши зразком сімейної любові і вірності.День Петра і Февронії в 2019 році якого числа, дата свята


Смерть свою подружжя зустріли в монастирях – у похилих літах вони обидва зважилися прийняти постриг. Перед самою смертю вони обидва молили Бога, щоб не залишитися доживати останні роки в самоті, а померти разом з коханою в один день. У заповіті і Петро і Февронія вказали, що поховати їх треба в одній труні. Померли святі не просто один день, а буквально в одну годину, але за звичаєм перед похованням їх поклали в різні усипальниці. На наступний же день тіла подружжя лежали разом, в одній труні, як і мріяли вони за життя.

День сім'ї

День пам'яті святих Петра і Февронії – один з тих свят, які в наш час були переосмислені і отримали нове забарвлення. Сьогодні святі шануються як зразок любові і сімейної вірності, символ міцного шлюбу, якого не змогли порушити ніякі сторонні сили.

До дня двох святих приурочений нове свято – День сім'ї, любові і вірності, що відзначається з 2008 року. Дванадцять років тому, в 2006 році, ініціативна частина громадян міста Мурома вирішила увічнити пам'ять благовірних князів Муромських і присвятити один день сімейним цінностям. Через деякий час, вже в 2008 році, ініціатива жителів міста несподівано знайшла підтримку на вищому рівні – і свято на честь щасливого сімейного життя знайшов справжній розмах, ставши з міського всеросійським.

За десять років свого існування День сім'ї отримав велике визнання, став своєрідним російським аналогом Дня святого Валентина, тільки вже не просто святом закоханих, а ті, хто готовий присвятити своє життя своєї сім'ї.


День Петра і Февронії в 2019 році якого числа, дата свята


Народні традиції

День пам'яті православних святих має особливе значення в народному календарі. У наших пращурів це свято називалося днем Февронії-русальницы. Вважалося, що в ніч після свята русалки нарешті відходять від берегів річок і озер, дозволяючи людям купатися без побоювання бути утащенными на дно. Ввечері на Февронію-русальницу нечисть заспокоюється, і відступає від людських помешкань – водяні йдуть в вири, лісовики ховаються в хащах, польові таяться біля коріння трав і чагарників.

Свято Петра і Февронії – останній день розгулу чаклунів і відьом. У цей день, від першої роси і до останніх променів вечірнього сонця треба було збирати трави – лікувальні і чаклунські. За легендою, у цей день чаклуни і знахарі збирали тирлич – його ще називали лихоманник, нам він відомий як тирлич – і вичавлювали з нього сік. Сік з тирлича допомагав приховувати сліди, причому в буквальному сенсі: на слід від ступні на дорозі або в траві потрібно було капнути лихоманника, і тоді ніхто не зміг би виявити, в яку сторону пішов чоловік.

На свято Петра і Февронії прийнято було укладати шлюби. День вважався особливо щасливим для змови і вінчання, а тому настільки важливі моменти в житті намагалися приурочити саме до 8 липня (25 червня за старим стилем). Союзи, укладені в цей день, обіцялися бути щасливими – «на Февронію будинок повною чашею».

Дивіться відео про історію Дня Петра і Февронії:День Петра і Февронії в 2019 році якого числа, дата свята
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають