• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
 • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
 • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення

Згідно з китайським зодіакальним календарем, покровителем 2019 року буде Земляний Жовтий Кабан (або Свиня) – дуже примхлива тварина, яка, якщо заручитися його підтримкою, може принести в дім благополуччя та матеріальний достаток. Воно ж – якщо його розсердити – може стати джерелом незліченних лих.

Щоб здобути прихильність Свині, рукодільниці, які володіють гачком, можуть прикрасити інтер'єр свого будинку милими дрібничками з її зображенням, зробленими своїми руками, а також піднести їх у подарунок своїм близьким. У нашій статті вони можуть познайомитися з різними варіантами створення символу прийдешнього року за допомогою в'язального гачка.

Забавна свинка амігуруміСимвол 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
Великою популярністю у любительок домашнього рукоділля користуються іграшки амігурумі – в'язані фігурки невеликого (не більше 15 сантиметрів у висоту) розміру, що зображують персонажів мультиплікаційних фільмів, тварин і стилізовані побутові предмети.

В ході виготовлення фігурок амігурумі майстриня провязывает стовпчики по спіралі, не застосовуючи сполучні стовпчики і петлі підйому: у цьому полягає основна особливість техніки їх вив'язування.

Необхідні матеріали та інструментиНайкращим матеріалом для вив'язування іграшок амігурумі є нитки з бавовни або акрилу. Для створення виразних образів іноді можна скористатися пухнастою пряжею з напівшерсті.

Для виготовлення нашої свинки необхідно придбати:


 • яскраво-рожеву пряжу (для вив'язування тулуба);

 • нитки контрастного відтінку (будь-якого) для створення наряду;

 • білу пряжу (для копит);

 • невеликі моточки ниток чорного і червоного кольору (для декорування мордочки);

 • маленькі (не більше 3 мм в діаметрі) намистини або пластмасові гудзики. • Для одержання щільної в'язки, не має отворів і найменших зазорів, краще всього використовувати гачки № 12 і 18.

  Методика виконання  Створення будь-яких деталей іграшки слід почати з виконання так званого "кільця амігурумі".
  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  Підчепивши робочу нитку в'язальних гачком, протягаємо її крізь петлю. Завівши інструмент відразу під обидві нитки, знову підхоплюємо основну нитку і протягаємо її через дві петлі, що сформувалися на гачку. В результаті у нас утворюється перший стовпчик без накиду.

  Усі наступні стовпчики цього типу вывязываем ідентичним чином.

  Процес виготовлення свинки в техніці амігурумі з допомогою в'язального гачка складається з декількох етапів. Майстрині, як правило, починають з вив'язування голови.

  Вив'язування голови  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  1 ряд: Сформувавши колечко, набираємо шість стовпчиків (обов'язково без накиду).

  2 ряд: Кількість стовпчиків збільшуємо вдвічі, провязав в кожен з них по 2 стовпчика (також без накиду).

  3-4 ряд: Провязування стовпчиків здійснюємо без змін.

  5 ряд: Збільшуємо кількість стовпчиків вдвічі, довівши їх до 24 петельок.

  6 ряд: Доводимо число стовпчиків до тридцяти петель, здійснюючи їх збільшення після кожного третього стовпчика.


  7-10 ряд: Виконуємо без змін.

  11 ряд: Скорочуємо кількість петельок до 24 шляхом об'єднання кожного третього-четвертого стовпчика.

  12 ряд: Діючи аналогічним чином, доводимо кількість петель до 18.

  13 ряд: скорочуємо кількість петельок до 12.

  14 ряд: Чисельність петель доводимо до шести і, протягнувши через них кінчик робочої нитки, стягаємо деталь.

  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  Закінчену головку набиваємо синтепухом, ватою або синтепоном.

  Вив'язування тулуба  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  1 ряд: Виконавши колечко, набираємо шість стовпчиків (раніше без накиду).

  2 ряд: Множимо їх кількість в два рази, провязав в кожен стовпчик за два аналогічних стовпчика.

  3-5 ряд: В кожному з цих рядків збільшуємо число стовпчиків на шість петельок, послідовно довівши їх число до 1824 і 30 петель.

  6-12 ряд: У всіх цих рядах пров'язуємо по 30 петель без змін.

  13-18 ряд: В кожному ряду зменшуємо кількість стовпчиків без накиду на шість петель. У результаті повинно залишитися 24; 18; 12 і 6 петель.

  Пропустивши кінець нитки через шість петельок, затягуємо її.

  Виготовлення вушок  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  1 ряд: Спочатку набираємо шість петель (повітряних), після чого з петлі, за рахунком третій від краю, виконуємо стовпчик чотири, що залишилися петлі.

  2 ряд: Набравши єдину петельку (повітряне), пров'язуємо один стовпчик з накидом, а потім робимо 2 зменшення (в результаті у нас повинна залишитися одна повітряна петля і три стовпчика).

  3 ряд: Виконуємо 1 повітряну петлю, після чого 1 пров'язуємо стовпчик відразу в 2 стовпчика без накиду).

  4 ряд: Створюємо одну повітряну петельку, а потім - стовпчик (знову без накиду). Пов'язуємо вільні кінчики ниток, формуючи вигнуту форму вушної раковини.

  Вив'язування кінцівок  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  1 ряд: Набравши п'ять повітряних петель білої пряжею і почавши роботу з 2-рой петлі від краю, виконуємо провязування стовпчика (обов'язково без накиду) в три петлі, залишилися на гачку. Аналогічні дії здійснюємо з протилежного кінця ланцюжка. Один стовпчик (теж без накиду) нам потрібно провязать у два наступних стовпчика, провязав потім два стовпчики в 1-шу петлю. В кінцевому рахунку в першому рядку у нас набереться десять петель.

  2 ряд: Десять стовпчиків вывязываем без змін.

  3 ряд: Один стовпчик (раніше без накиду) пров'язуємо в 2 нових, наступних за ним стовпчика, робимо три збавляння, після чого пров'язуємо 1 стовпчик 2 наступних стовпчика. В остаточному підсумку отримуємо рядок, що нараховує сім петельок.

  4 ряд: Перейшовши на рожеву нитку, петлі пров'язуємо без яких-небудь змін.

  Інші лапки виконуємо аналогічним чином.

  Для обважнення кінцівок і підвищення стійкості нашої свинки можна використовувати скляний або металевий гранулят (наповнювач, який має вигляд дрібних кульок).

  Складання та оформлення іграшки
 • Деталі пов'язані прикріплюємо до тулуба дрібними потайними стібками.

 • Оформляючи мордочку, приклеюємо вічка (їх роль будуть виконувати намистинки), червоними нитками вишиваємо посмішку, а чорними – ніздрі.

 • Наряд свинки майструємо з шматочків фетру, клаптиків яскравої тканини, бісеру і обрізків атласною тасьми. • Майструємо прихватку  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  Прихватки, виконана у вигляді символу наступаючого року, стане не тільки прикрасою кухонного інтер'єру, але і захистить руки господині від термічних опіків. Впоратися з її виготовленням зможуть навіть недосвідчені в'язальниці.

  Для виконання прихватки необхідно пов'язати


 • Велику окружність (для голови).

 • Маленьку окружність (для п'ятачка).

 • Два невеликих трикутника (для вух).

 • Дві деталі прямокутної форми (для лапок). • Послідовність виконання:

  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення • Виконавши ланцюжок, що складається з чотирьох повітряних петель, закольцовываем її. Створюючи перший гурток, з кожної петельки вывязываем відразу по два стовпчики (знову з накидом).

 • У кожній новій колу надбавки робимо через кожну 2-гу петлю. В ході подальшого виготовлення прихватки судити про доцільність і частоті поповнення петельок необхідно, орієнтуючись на її поверхню (вона повинна залишатися плоскої). Краї виробу не повинні обростати бахромою. Їм також не слід загинатися. Після того як діаметр вывязанного кола досягне 20 см, в'язку слід припинити.

 • Таким же чином вывязываем маленький гурток для п'ятачка. Його діаметр повинен становити не більше 7 див.

 • Роблячи вушка, виконуємо ланцюжок, що складається з повітряних петель (довжиною від 6 до 8 см). Вив'язуючи полотно, виконуємо тільки стовпчики без накиду. Довжина вух може бути якою завгодно, в залежності від уподобань майстрині. На стадії зменшення петельок з обох сторін кожного вушка виконуємо скіс.

 • Ніжки вироби можна зробити окремо, або виготовити, вывязав їх внизу великого кола.

 • Збираємо прихватку, надавши їй вигляду симпатичною мордочки з висячими вухами. В якості вічко можна використовувати плоскі гудзики або готові вічка для іграшок. Очі і ніздрі свинки можна вив'язати, використовуючи чорні нитки. Зшиваємо деталі виробу. При бажанні можливе використання декоративних аксесуарів. • Міні-іграшка «Порося»  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  Для виготовлення цієї милою фігурки необхідно приготувати:


 • Яскраво-рожеву пряжу торгової марки «Дитячий хіт», що випускається товариством «Пехорский текстиль».

 • Гачок № 175 мм.

 • Маленькі чорні намистинки (вічко).

 • Трохи синтепону для набивання. • Хід роботи:

  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення


  Виготовлення тулуба  Для голови і тулуба порося нам потрібно зв'язати одну деталь овальної форми. Виконавши кільце амігурумі, провяжем всередину нього шість стовпчиків (знову без накиду), а потім будемо послідовно множити кількість петель до отримання овалу потрібної нам колу.

  Щоб позбавити себе від необхідності підраховувати петлі, на першу петельку в ряді можна встановити маркер і продовжити в'язання. Завдяки маркеру початок рядка не загубиться, оскільки, щоб виконати перехід від ряду до ряду непомітним, ми не будемо робити сполучну петлю в кінці кожного рядка.


  Нам залишиться лише переставляти маркер на самому початку тільки що вывязанного рядка.

  1 ряд: два стовпчики без накиду в кожну петельку.

  2 ряд: один стовпчик без накиду, два стовпчики без накиду.

  3 ряд: один стовпчик без накиду, один стовпчик без накиду, два стовпчики без накиду.

  В результаті на нашому колі виявиться двадцять чотири петлі. При необхідності для отримання більш великої фігурки число рядків з додаванням можна збільшити, але для нашої мініатюри цієї кількості петельок цілком достатньо.

  4-9 ряд: Пров'язуємо по 24 стовпчика без накиду. Набивши вывязанную деталь синтепоном, приступаємо до зменшення петель і її закривання.

  10 ряд: двічі по одному стовпчику без накиду, робимо зменшення.

  11 ряд: один стовп. без накиду, виконуємо зменшення.

  12 ряд: виконуємо зменшення в кожну петельку.

  Вив'язування лапок  Виготовлення кінцівок виконуємо за однаковим алгоритмом.


 • Створивши кільце амігурумі, вывязываем шість стовпчиків без накиду.

 • Для отримання дев'яти стовпчиків робимо поповнення через одну петельку.

 • Два рядка вывязываем без змін (тобто за дев'ять стовпчиків). • Виготовлення п'ятачка
 • Після формування кільця вывязываем всередину нього шість стовпчиків.

 • Виконуємо збільшення, роблячи це через одну петлю.

 • Вив'язуючи петлі за їх задню стінку, виконуємо один ряд.

 • Наступний рядок виконуємо без надбавок, вив'язуючи петельки за обидві стінки. • Вив'язування вушок  Виготовлення вушок знову починаємо з кільця. Вывязав три стовпчика, здійснюємо розворот, а потім з додаванням пров'язуємо в саму першу і останню петельку. Розвернувшись, пров'язуємо ще один рядок.

  Виготовлення хвостика  Закріпивши нитку в центрі задньої частини вывязанного тулуба, набираємо вісім петельок і вывязываем по три стовпчики без накиду в кожну петлю.

  Збірка іграшки
 • Попарно пришиваємо кінцівки до животика порося.

 • Потайними стібками прикріплюємо вушка.

 • Замість вічко приклеюємо чорні намистинки.

 • Чорними нитками вишиваємо ніздрі, намагаючись розташувати їх строго вертикально і надати їм однакову довжину.

 • Акуратно прикріплюємо готовий п'ятачок. • Символ року — Свиня гачком у відео


  Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають