• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
 • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Пенсії в Україні в 2019 році

Кілька років тому в Україні розпочалася пенсійна реформа, яка триває по даний час. Проводиться вона за вимогою Міжнародного валютного фонду і проходить у кілька етапів. Першим кроком стало збільшення пенсійного віку – до 60 років – для жінок.

Наступний етап – впровадження механізму накопичувального пенсійного страхування – повинен початися з 01. 01. 2019 року. Постанову про це нововведення було прийнято Кабінетом Міністрів наприкінці 2017 р. Уряд сподівається, що до початку запуску програми накопичувальних пенсій в країні будуть створені передумови для успішної роботи цієї системи.

Пенсії в Україні в 2019 році


Українці-пенсіонери сьогодніСкладна економічна, політична, демографічна ситуація в країні не залишає громадянам похилого віку ніякої надії. За деякими статистичними даними, на 1 працюючого припадає від 1 до 10 співгромадян-утриманців: пенсіонерів, неповнолітніх, інвалідів. Також присутня корупційна складова, яка суттєво заважає нормального життя і розвитку держави і його громадян.

Саме з цих причин були прийняті до виконання рекомендації МВФ про проведення пенсійної реформи. Але, на думку простих українців, і особливо пенсіонерів, на тлі загальної картини відчутної користі для людей на пенсії ці реформи не принесли.

В даний час, як відомо, для виходу на пенсію за віком потрібно не тільки досягнення пенсійного віку, але і наявність страхового стажу. Це повинен бути мінімум 15 років. Якщо стаж менше 15-ти років, то зсувається пенсійний вік, і людина йде на пенсію вже після 60-ти років. Якщо до мінімального стажу потрібно доопрацювати не пару місяців або років, а значний термін, то такі громадяни отримують право на пенсійні виплати лише після досягнення 65-ти років.

Міжнародна практикаЯк відомо, світова практика передбачає наявність п'яти рівнів пенсійної системи. Кожна держава по-своєму вирішує проблему фінансової допомоги громадянам, які досягли пенсійного віку. Десь така система – однорівнева, в інших країнах – трирівнева.

Найбільш поширена трирівнева модель. В ній задіяні:


 • державний апарат, він гарантує пенсійні виплати не нижче прожиткового суми;

 • роботодавець, який робить обов'язкові додаткові відрахування на персональні рахунки працівників;

 • сам працює, він акумулює власну пенсію на основі добровільних відрахувань. • В українських реаліях відсутня друга щабель цієї схеми – обов'язкові накопичувальні відрахування із зарплати працівника.

  1-ий і 3-ій рівні української пенсійної системи  В даний час в Україні діють лише 1-й і 3-й рівні. Ці системи не досконалі, але працюють. Уряд розраховує на впровадження пенсійної системи 2-го рівня і сподівається, що ця модель допоможе вирішити складну ситуацію з накопиченням та виплатою пенсійних грошей ветеранам праці.

  Перший рівень пенсійних виплат  Він добре відомий і звичний переважній більшості трудящих. Це – так звана солідарна система. Вона заснована на внесках працюють в Пенсійний фонд. З цієї маси грошей і виплачуються пенсійні посібники людям на заслуженому відпочинку.

  Проте бюджет Пенсійного фонду України становить 284 млрд. грн., а солідарна система в стані наповнити його лише наполовину. Друга половина необхідних коштів дотується державою.

  Третій рівень пенсійного  Є добровільним накопичувальним. Кожен працівник робить добровільні внески, акумулюючи кошти, з них згодом повинні виплачуватися пенсії. Третій рівень підтримується в Україні ПФ недержавного сегменту.

  За інформацією Міністерства Соцполітики, загальна вартість активів в цих фондах досягає двох мільярдів гривень, з них п'ятдесят відсотків – активи корпоративного недержавного ПФ українського Нацбанку.

  Недоліком 3-го рівня є незначність охоплення працюючих. Більшість громадян з недовірою ставляться до приватним фінансовим структурам і не мають наміру доручати їм розпорядження своїми грошима у віддаленому майбутньому.

  Запровадження в Україні другого рівня пенсійної системи  Другий рівень у схемі пенсійних виплат – це обов'язкові накопичення. Він передбачає обов'язкову сплату частини зарплатних коштів на накопичувальний пенсійний фонд. Ці відрахування можуть робити:


 • самозайняті особи,

 • працівники державних та/або приватних підприємств, організацій;

 • роботодавець від імені своїх співробітників. • Кожна така сума надходить на пенсійний рахунок власника. Накопичені кошти можуть інвестуватися у різноманітні фінансові програми з метою приросту. А після отримання права на заслужений відпочинок учасник програми отримує можливість отримувати пенсію, розмір якої розраховується в залежності від сум накопичених внесків і доходів від інвестування.

  Подібна методологія корінним чином відрізняється від чинного нині в Україні солідарного принципу, коли сума щомісячних пенсійних виплат обчислюється за встановленими формулами. А тому введення другого пенсійного рівня на Україні в найближчий час є не достатньою, але необхідною умовою для вирішення проблеми пенсійних виплат у майбутньому.

  Український уряд під тиском економічних обставин, вимог МВФ і народних депутатів було змушене піти на поступки і прийняти рішення з питань пенсійної реформи. Тому після прийняття закону про пенсійне реформування в жовтні 2017 р. українським урядом був узгоджений і план його наступного етапу – обов'язкових внесків для пенсійних накопичень.

  Вже в 1-му кварталі 2018 р. планується розробка законодавчого акта "Професійної накопичувальній системі" для забезпечення українців достойними пенсіями. Передбачається, що вона буде недержавної і почне працювати з 1-го січня 2019 р.

  Пенсії українців в 2019 році  Як вже говорилося, обов'язковою умовою отримання відповідних пенсійних виплат є наявність страхового стажу та певного віку. На основі прийнятих в українському законодавстві змін до 2019 р. і далі потрібен стаж 25 років і пенсійний вік 60 років.

  З кожним роком, аж до 2028 року, вимоги щодо наявності стажу будуть зростати на 12 місяців і дійдуть до норми у 35 років при умові 60-річного віку. Ті, у кого такий стаж буде відсутній, зможуть претендувати на державну соціальну допомогу, але з віку у 63 роки.

  Обсяг соціальної допомоги будуть визначати за рівнем сукупних доходів сім'ї пенсіонера. Якщо ж людині вдасться заробити 40 років стажу до 60-річного віку, то він зможе вийти на пенсію, не чекаючи своїх шістдесяти, а раніше.

  Також українською пенсійною реформою дозволяється докуповувати необхідний стаж. Ціна одного місяця в покупному стаж дорівнює подвоєному мінімального страхового внеску в ПФ. Сам же розмір страхового внеску розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати. Зараз зарплатний мінімум – 3723 гривні, страховий внесок відповідає 22% цієї суми або 819 гривень. Таким чином заплатити зараз за 1 місяць стажу доведеться 1638 грн. За запевненням українського уряду, в 2019 році сума мінімальної зарплати збільшиться в два рази. Відповідно, зростуть обов'язкові внески до ПФ, як і ціна одного місяця покупного стажу для розрахунку і нарахування пенсій.
  Пенсії в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають