• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Прогноз курсу Гривні (UAH) на 2019 рік

Літо 2017 року порадувало українців стабільністю і деяким зміцненням національної валюти. Гривневий курс коливався в межах 25,4 - 26,5 гривень за 1 долар США. Однак з наближенням холодів курс гривні став рости, ніби на дріжджах: тижневий приріст становив майже 90 копійок.

Прогноз курсу Гривні (UAH) на 2019 рік


Не дивно, що вже на початку 2018 року вартість зеленої банкноти в Україні перевалила за позначку 28 гривень. Уряд, як і НБУ, які не вбачало в такому галопі нічого поганого. Адже в бюджеті-2018 курс національної валюти був закладений в діапазоні 27 - 29 гривень за північноамериканський долар. Стабільний і відносно низький курс в 25 гривень жодним чином не влаштовував банківських акул Києва: їх фінансові проекти могли не відбутися. Прості українці, яким немає діла до економічних інтересів олігархів, мають намір, тим не менш, з'ясувати, що ж чекає рідну гривню в 2019 році. До чого готуватися і чого побоюватися «Пересічний громадянам», які вже помітно втомилися від фінансової нестабільності вітчизняного валютного ринку.

Негативні фактори впливу на валютний курс

Прогнози за валютним курсом на 2019 рік, які звучать зараз, не надають громадянам оптимізму. Протягом 2018 року уряд України очікує отримання чергового траншу МВФ. Однак ситуація така, що точних відомостей про дату і надання «допомоги Заходу» поки що немає. Що і позначається як на поточному курсі гривні, так і впливає на її ослаблення в 2019 році. Українське Міністерство економрозвитку і торгівлі було навіть змушене організувати консенсус-опитування про перспективи нацвалюти. У прогнозному опитуванні взяли участь фахівці Нацбанку, експерти Інституту економіки та прогнозування, представники Райффайзен Банку, фінансові аналітики з Dragon Capital і Bleyzer Foundation.

Прогноз курсу Гривні (UAH) на 2019 рік


За їхніми оцінками, середньорічний курс гривні по відношенню до долара США в 2019 році може скласти 29,75 - 29,90. І це, як то кажуть, ще не межа. Коливання гривні і її ослаблення уряд пояснює нестабільністю в економіці і підвищеним попитом на інвалюту. Зокрема, долари у великих обсягах потрібні енерготрейдерам для закупівель енергоносіїв, які забезпечують стабільну життєдіяльність в країні, особливо в опалювальний період. Ще один важіль тиску на гривню і її ослаблення - погашення зовнішнього боргу і боргів перед тим же МВФ. 2018 рік - точка відліку в поверненні позик. Мова йде про борг в $ 4,5 млрд. А ось в 2019 році поворотна сума складе вже 9 млрд. Доларів США. Звичайно, ці операції негативно вплинуть на економіку країни. А гривню чекають, само собою, дні зовсім нерадісні. Також до негативних факторів, який послаблює гривню, можна віднести: зростання інфляції, трудову і навчальну міграцію, криза на ринку праці.

Фактори позитиву

Прогноз курсу Гривні (UAH) на 2019 рік


Фінансові аналітики вважають, що за сприятливого розвитку подій в країні, стабілізації політичної та економічної обстановки до 2019 року, можливо також і деяке зміцнення гривні. Ймовірно, на рівні 26 грн. / 1 дол. США. Прогнози ці носять скоріше теоретичний, ніж прикладний характер, однак і вони мають право на існування. Так, позитивними факторами стабілізації української гривні можуть стати: Проведення економічних і політичних реформ в країні в повному обсязі. Зростання ВВП, зниження інфляції. Вибори 2019 року. При цьому політики не захочуть псувати свій політичний імідж і постараються штучно впливати на гривневий курс. Зростання іноземних інвестицій в українську економіку. Розвиток вітчизняних секторів економіки, привабливих для експорту українських послуг і продукції за кордон. Розвиток малого і середнього бізнесу, виведення з тіні «сірих схем». Стабілізація на ринку праці, зменшення трудової міграції. Зазначені позитивні чинники, які могли б стабілізувати курс української гривні в 2019 році, прості українські громадяни сприймають як нереальні умови. Здоровий глузд підказує, що в найближчому майбутньому втілення цих умов на практиці якщо і можливо, то в самому незначному обсязі. Відповідно, не доводиться говорити і про серйозну стабілізації курсу національної валюти до американського долара
Прогноз курсу Гривні (UAH) на 2019 рік
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають