• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це найважливіший іспит для всіх українських випускників. Він проводиться у вигляді тестування, за результатами якого кожен школяр отримує сертифікат для вступу в обраний ВУЗ. Якщо майбутній абітурієнт здасть всі предмети ЗНО на «відмінно», то він зможе стати студентом, не здаючи вступних іспитів.
Багато вважають, що тести – це не самий об'єктивний спосіб оцінити знання школярів і що таке випробування є дуже стресовим для молодих людей.
Але факт залишається фактом: сертифікат з хорошими балами вже допоміг тисячам школярів без проблем вступити до ВУЗУ. Крім того, знаючи про майбутнє ЗНО , майбутні випускники більш серйозно ставляться до навчання і намагаються займатися як можна пильніш.
Враховуючи важливість результату ЗНО для майбутнього школярів, не дивно, що і вони, і їхні батьки постійно відстежують останні новини , пов'язані іспитом. І це правильно, адже у Міносвіти щороку готують чергові новації, покликані підвищити об'єктивність випробування. Яким же буде ЗНО в 2019 році?

У чому користь ЗНО?


Введення ЗНО – це головна зміна в українській системі освіти, яка є ще й найбільш обговорюваним і спірним. Головною метою його розробки є уніфікація і підвищення об'єктивності оцінки знань школярів, а також скорочення рівня маніпуляцій з боку шкіл і Вузів.
Тестові завдання розробляє спеціальна комісія, і вони є єдиними для учнів по всій країні. Таким чином, більше не можна сказати, що до школярів в одному регіоні відносяться більш лояльно, ніж в іншому.
Випускники здають іспит в незнайомому для себе місці, наприклад, в іншій школі, під наглядом незалежних спостерігачів. При цьому кожен учень повинен пред'явити документ, який підтверджує його особу.
ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини

Пакет з тестами комісія отримує безпосередньо перед початком випробування і відкриває його в присутності школярів, щоб виключити можливість будь-яких підтасовок.

Іспит проходить згідно строгим правилам, наприклад, випускникам не можна мати при собі мобільні пристрої, навіть вимкнені. Якщо учня зловлять на спробі списати, то його видалять з кабінету, а результат тесту анулюють.
Все це робить ЗНО прозорим і незалежним випробуванням, в якому немає місця перевищення повноважень з боку вчителів. Якщо іспити за радянським зразком дозволяли педагогам допомогти конкретній випускнику отримати потрібну оцінку або, навпаки, знизити бал нелюбимого учня, то зараз це виключено.
У свою чергу школярі отримують реальну оцінку своїх знань, яка не залежить від ставлення вчителя. Крім того, сертифікат про успішну здачу ЗНО дозволяє відразу вступити до ВУЗУ.

Основні зміни ЗНО 2019 року


ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини


Скорочення кількості «хвиль» зарахування


У 2019 році планується скорочення «хвиль» зарахування з трьох до однієї. Раніше зарахування відбувалося в три етапи, на кожному з яких абітурієнти отримували додаткову можливість пройти на бюджет.
Приміром, якщо на безкоштовну форму навчання потрапляють лише 30 осіб, а випускник виявився на 31-му, то у нього був шанс, що якщо хтось з вищестоящих в переліку не подасть свої документи, то його ім'я потрапить у список щасливчиків під час другої «хвилі». У 2019 році зарахування буде проходити в один етап.
Під час подачі документів до ВНЗ абітурієнтам необхідно буде вказати 15 спеціальностей або навчальних закладів, відзначивши їх відповідною позицією: 1 – вищий пріоритет, 15 – останній. Пріоритети кожен школяр може вказати двома способами: або 5 Вузів на 3 спеціальності в кожному, або 1 спеціальність в 15 різних університетах.
ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини

Згідно з новими правилами, після єдиної обробки даних всіх кандидатів на вступ, всі випускники отримають перелік Вузів, в які вони можуть потрапити. Звичайно, можлива ситуація, коли після прийняття документів залишаться бюджетні місця, але потрапити на них можна буде тільки у тому випадку, якщо бали наступного у списку учня визначать, як прохідні.

ЗНО для людей з проблемами зоруУ 2019 році здати ЗНО нарівні з усіма випускниками зможуть люди з проблемами зору. У Міносвіти серйозно підійшли до проблеми рівноправності громадян з обмеженими можливостями і анонсували, що в 2019 році процедуру проведення головного іспиту адаптують під потреби учнів з порушеннями зору і слуху.
Так, слабозорі школярі отримають можливість виконувати тести у зошитах з збільшеним шрифтом, а особам із порушеннями слуху нададуть додатковий час на вирішення завдань. Крім того, листи з тестами пристосують до потреб тих, хто навчався з використанням шрифту Брайля.

ЗНО для магістрів


ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини

Ще однією важливою зміною стане введення ЗНО з іноземної мови для бажаючих вступити на магістратуру, незалежно від обраної спеціальності. З 2019 року для отримання ступеня магістра доведеться складати тести з німецької, французької, англійської або іспанської мови на вибір. Зарахування бакалаврів буде здійснюватися за результатами цього випробування.
Для впровадження цієї новації в 2018 році ЗНО проведуть для майбутніх магістрів за спеціальностями «журналістика», «соціальні та поведінкові науки», «право», «міжнародні відносини», сфера обслуговування» та «гуманітарні науки».
Це нововведення, на думку Міносвіти, підвищить престижність ступеня і дозволить її отримати людям з дійсно високим рівнем знань.
ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають