• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Як переоформити авто за генеральним дорученням в Україні в 2019 році

У минулому році уряд переглянув законодавство про нарахування штрафів, тепер фіксувати порушення співробітники патрульної служби можуть виписати штраф, попередження без участі власника автомобіля.

Часто трапляється, що порушником є ​​не юридичний власник автомобіля, тобто, транспортний засіб не належить людині, що сиділа за кермом, за документами він не має прав на володіння машиною. Такі випадки трапляються, коли людина їздить на машині за генеральним дорученням, довіреності на управління машиною. Щоб мати повне право на користування засобом пересування, потрібно зробити переоформлення авто по генеральній довіреності в Україні 2019.

Як переоформити авто за генеральним дорученням в Україні в 2019 році


Генеральна довіреність: що це?

Поняття «генеральна довіреність», «доручення на управління» трохи відрізняються один від одного. Перше визначення означає, що машина належить іншій людині (близькому родичу, друга, сусіда), який надає право на водіння іншому водієві (ця людина вписується в технічний паспорт машини). Друге значення, генеральна довіреність, діє, коли людина купує автомобіль, йому надаються всі права на користування, але за документами це вважається не його машиною. Купуючи будь-який транспортний засіб, необхідно відразу переоформити його на себе.

Користуюся машиною по кожній із довіреностей, водій може:


ставити транспортний засіб на стоянку, самостійно визначаючи місце;
їздити за кермом в будь-яке місто;
робити ремонт машини, проводити діагностику;
ставити, знімати автомобіль з обліку;
робити копії ключів в необмеженій кількості;
оформляти необхідну документацію, що стосується автомобіля;
продати машину (договір укладається від імені офіційного власника транспортного засобу).


Основна причина негайного переоформлення довіреності - закінчення строку дії договору, який діє кілька років. За цей час офіційний власник може розпоряджатися машиною на свій розсуд, йому будуть приходити всі повідомлення про штрафи, порушеннях. Якщо цих листів накопичиться надто багато, продавець машини може відібрати засіб пересування у покупця. Бувають випадки, коли людина судився з продавцем свого автомобіля за повернення грошей за автомобіль, в суді потрібно буде довести, що машина належить людині, який їздив по генеральній довіреності.

Існує кілька ситуацій закінчення довіреності:


термін дії договору не закінчився;
офіційний власник розриває договір;
продавець машини вмирає (машина, зареєстрована на ім'я померлого, переходить на право користування його спадкоємцям, вона вважається частиною спадщини);
визнання істинного власника авто без вісті зниклим, неадекватним (таке рішення приймає суддя).


Люди, які купують автомобіль, цікавляться, скільки коштує переоформити машину в Україні. Ціни щороку змінюються.

Переоформлення автомобіля


Щоб не мати проблем з колишнім власником авто, необхідно після покупки переоформити засіб на себе. Процес реєстрації авто в Україні складається з таких етапів:

для початку необхідно знайти офіційного власника машини, домовитися про переоформлення машини на ім'я покупця;
покупцеві, продавцеві необхідно взяти всю необхідну документацію, з'явитися у відділення сервісного центру Міністерства внутрішніх справ, розташованому недалеко від місця приписки (для цього необхідно записатися в електронну чергу);
оформити угоду (спочатку авто знімають з обліку, потім становят назад, там відбувається переоформлення машини);
в договорі купівлі-продажу повинна бути вказана вартість машини на ринку (існує спеціальний калькулятор, який допомагає встановити реальну вартість даного виду майна);
в процедуру включений огляд машини спеціальними службами, які перевіряють справність авто, визначають технічний стан транспортного засобу.


Після підписання документів, отримання номерних знаків (що свідчить про постанову кошти на облік) покупець стає офіційним, юридичним власником.

Процедура оформлення займає небагато часу, приблизно від двох до трьох годин.
Як переоформити авто за генеральним дорученням в Україні в 2019 році


Переоформлення за новими правилами


Багато хто запитує, як переоформити авто в Україні за новими правилами. Є два можливих варіанти оформлення угоди - через нотаріуса. У сервісному центрі. Перший варіант передбачає підписання договору під наглядом фахівцем. Це вбереже покупця майна від підозрілих, шахрайських операцій. Перед підписанням документів необхідно отримати довідку, що підтверджує, що машина не крали.

Другий варіант, оформлення в сервісному центрі, включає в себе такі етапи:


збір потрібної для угоди документації;
оплата податку (ціна змінюється з кожним роком, інформацію про вартість можна побачити на стендах центру оформлення);
якщо машина вже використовувані, перед підписанням документа відбувається звірка номерів;

видача бланка купівлі-продажу, заповнення необхідних даних;
з заповненого бланку роблять копію;
перевірка правильності заповнення даних фахівцем 9 в даному випадку адміністратором центру);
продавець машини, покупець підписують обидві копії документа, розписуються в книзі обліків автомобілів.


Зробивши всі необхідні маніпуляції з перевіркою технічної справності, підписанням документів, покупець стає власником остаточно.

Ціна за переоформлення авто 2019 Україна включає оплату:

податок на переоформлення (ціни щороку змінюються, інформацію потрібно дізнаватися в сервісному центрі, сума залежить від ціни автомобіля, для цього необхідно дізнаватися вартість даного виду майна);
номерний знак - 115 гривень;
бланк для реєстрації - 120 гривень.


Відповідь на питання, скільки коштує поставити машину на облік в Україні в 2019 році - близько чотирьохсот гривень (залежить від того, скільки буде коштувати податок).Як переоформити авто, якщо власник помер

Переоформлення авто після смерті власника в 2019 році передбачає передачу права володіння машиною спадкоємцям померлого, все раніше оформлені довіреності (у тому числі продаж за генеральним дорученням втрачає свою силу). В такому випадку покупцю залишається домовлятися з новими власниками свого кошти, нерідко в таких випадках доходило до суду.

Щоб переоформити машину на себе після того, як помер колишній власник рухомого майна, необхідно зібрати наступні документи:

свідоцтво, що колишній власник дійсно загинув;
підтвердження з суду про те, що людина є дійсним спадкоємцем;
документ, що підтверджує особу громадянина;
документ, який доведе спорідненість з померлим;
довідка, що інформує про реальну вартість машини.

Як переоформити авто за генеральним дорученням в Україні в 2019 році

Після збору документів, протягом десяти днів необхідно поставити машин на облік, зареєструвати її на своє ім'я. Процедура проводиться в сервісному центрі, де потрібно пред'явити особистий документ, поліс, бланк заяви, технічний паспорт машини, документ про спадщину, квитанцію (ціна за переоформлення майна після смерті колишнього власника становить: 2000 гривень податку, 500 - на реєстрацію).
Як переоформити авто за генеральним дорученням в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають