• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019

Автобуси, маршрутки, трамваї, тролейбуси вважаються найдоступнішим, дешевим засобом пересування. Громадським транспортом зручно переміщатися по місту. До 2019-го деякі верстви населення України мали право їздити на такому транспорті абсолютно безкоштовно, тобто мали певні привілеї на проїзд. Щороку уряд вносить правки до деяких законів, переглядає раніше прийняті проекти. Зміни в 2019-му зазнали пільги на проїзд в громадському транспорті в Україні.
Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019


Особи, які мають право на безкоштовний проїзд


Раніше особи, які мають привілеї на проїзд в загальному транспорті, могли пересуватися по місту, виїжджати за межі населеного пункту безоплатно, показавши шоферу посвідчення. Документ повинен бути дійсним, підтверджувати статус сироти, учасники бойових дій. Таку довідку видає Собес за місцем реєстрації.

У категорію людей-пільговиків входять:


діти, в родині яких є більше трьох дітей (багатодітні сім'ї);
люди, які воювали у Другій світовій війні або хтось із членів їх родини;
ліквідатори аварії, що сталася в Чорнобилі, члени сім'ї постраждалих;
люди, які втратили свої кінцівки під час бойових дій, хтось з їх сім'ї;
громадяни, які раніше працювали в Міністерстві оборони, внутрішніх справ, в даний момент відсторонені, знаходяться на заслуженому відпочинку;
жертви нацистів;
пенсіонери;
інваліди;
діти до семи років.

У січні поточного року змінам піддався безкоштовний проїзд для пенсіонерів в Україні, інших категорій громадян, які мають пільги на проїзд. Уже в лютому привілеї будуть надавати пенсіонерам, яким виповнилося вісімдесят років, студенти, жителі столиці, всі інші категорії громадян, яким надаються пільги. Для цього необхідно оформити картку киянина.
Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019


Зміни в наданні пільг

Останнім часом, після перегляду Кабінетом міністром закону щодо пільг, жителів країни цікавить питання, хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019 році. У Києві право на проїзд без оплати мають:

учні;
що працюють на різних підприємствах ;;
люди, які є воїнами Другої світової війни;
українці, які втратили руки, ноги внаслідок військових дій, через аварію на Чорнобилі;
люди, що мають опіку над інвалідами першої групи;
чоловіки, які воювали на Донбасі (ветерани АТО);
люди похилого віку (пенсіонери старше вісімдесяти років);
батьки, які мають більше трьох дітей (дитина з багатодітної сім'ї також може їздити безкоштовно).


Раніше для безкоштовного проїзду досить було показати спеціальне посвідчення, яке підтверджує статус сироти, ветерана, члена багатодітної сім'ї і так далі. З січня 2019 роки для безкоштовного проїзду необхідно оформити «картку киянина».

Також в 2019-му буде діяти монетизація пільг на проїзд в Україні. Це означає, що замість пільг люди, які потрапляли в категорію пільговиків, будуть отримувати гроші «на руки». Перед виплатою коштів буде враховуватися загальна вартість за тридцять поїздок. Загальна сума становитиме приблизно двісті сорок гривень. Таке рішення буде вважатися як скасування пільг на проїзд 2019.


Картка киянина: що це таке, переваги, як оформити

Картка киянина схожа на звичайний пластик, тільки з великими можливостями. Якщо звичайна банківська карта для соціальних виплат, зарплат підходить тільки для оплати тарифів, поповнення рахунку, то картка киянина дозволяє безкоштовно їздити по місту на громадському транспорті. Ще одна відмінність від простої карти - присутність фотографії власника карти на лицьовій стороні, також зазначено ім'я. Передавати будь-кому іншому в користування картку заборонено, її можуть просто заблокувати.

До 2015 року таку картку могли оформити тільки люди, які мають пільги. У цю категорію входять інваліди першої, другої групи, учасники бойових дій у Другій світовій війні, воюючі із зони АТО, діти сироти, члени багатодітної сім'ї, пенсіонери старше вісімдесяти років. Тепер не потрібно надавати посвідчення, сперечатися з водієм транспортного засобу за право їхати, не заплативши нічого натомість. Безкоштовний проїзд пенсіонерів в маршрутках в 2019 році, автобусі, метро, ​​трамваї, тролейбусі буде здійснюватися по картці киянина в місті Київ, за посвідченням в інших великих містах.
Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019

Користуватися даною карткою також можуть:

студенти, які проживають в Києві, які приїхали спеціально вступати до вищого навчального закладу;
люди, що мають реєстрацію в будь-якому населеному пункті України, які приїхали в столицю на заробітки;
люди старше вісімдесят років;
колишні воїни Другої світової війни, які воювали в зоні антитерористичної операції;
громадяни, які ліквідують аварію на Чорнобильській станції, члени їх сімей;
люди, що втратили нижне, верхні кінцівки під час війни, їх опікуни, близькі родичі
діти з багатодітної сім'ї, батьки, які мають трьох і більше дітей.


Ті, хто має право на надання пільг, повинні піти в соціальну службу Київської міської адміністрації для оформлення картки киянина. Зі списку необхідної документації - документ, що підтверджує особу, код платники податків, посвідчення, яке підтверджує статус пільговика.

Всі інші верстви населення, які приїхали до Києва для навчання, роботи, корінні жителі столиці можуть оформити картку в будь-якому відділенні банку. При собі мати паспорт, код. Отримати такий універсальний пластик можна в банку, який є партнером адміністрації. КМДА укладає договір з кількома аптеками, де можна отримати знижку.

Картка киянина має багато можливостей, переваг:


картка дозволяє користуватися міським транспортним засобом в межах = міста для пільговиків абсолютно безкоштовно, для інших категорій громадян - зі знижкою;
в систему включено медичне додаток, що дозволяє записуватися до лікаря в онлайн режимі, отримувати результати аналізів, після внесення коштів за медичні послуги зі знижкою (такими послугами можна скористатися в лікарнях, з якими Київська адміністрація раніше уклала спеціальну угоду);
оформляючи картку «жителя столиці», в електронній системі створюється особистий кабінет, за допомогою якого власник картки зможе відстежувати всі виконані дії, контролювати рахунок, здійснювати покупки, оплачувати комунальні послуги;
при бажанні відвідати музей, концерн, галерею, власник пластика отримує хорошу знижку, розмір якої залежить, до якої саме категорії пільговиків потрапляє громадянин;
карткою можна оплачувати покупки, куплені в інтернет-магазинах, оплачувати комунальні послуги, поповнювати рахунок, платити за дитячий сад, школу в онлайн режимі (це дозволить уникнути черг, скоротить час на дорогу);
в електронній системі через особистий кабінет можна скористатися будь-адміністративною послугою;
батьки, чиї діти ходять в школу, зможуть контролювати, куди дитина ходить, як вчиться, що купує, встановивши програму «карта учня».

Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019

Крім введення в ужиток «картки жителя столиці», з січня пільги на проїзд пенсіонерам в Україні в 2019 році будуть виплачуватися «живими» грошима в розмірі 240 гривень.
Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Україні в 2019
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають