• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році

Продаж квартири - процес відповідальний і формально бюрократичний. Коли продавець і покупець оглянули сам об'єкт, зійшлися в ціні і термінах платежу, необхідно зафіксувати угоду в юридичному полі. Цивільний Кодекс останньої редакції вимагає:

Оформити договір купівлі-продажу квартири в Україні за допомогою обов'язкового письмового відображення;
Нотаріально завірити угоду, як гарантію дотримання прав і обов'язків сторін.


Укладення договору вимагає додаткової документації. Факт приналежності квартири, наявності права власності одного або декількох осіб і інші моменти повинні бути підкріплені оформленими довідками, посвідченнями.
Які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році


Що слід підготувати


Пакет документів, без яких не можна продати квартиру:

Відомості про право власності на об'єкт житлового фонду. Такими можуть виступати, як договір купівлі-продажу, так і інші підстави придбання житла: отримання спадщини або через дарування;
Домова книга (не погашена). Діюча книга допоможе швидко зрозуміти хто і коли був прописаний і виписаний в квартирі, які причини виселення та іншу іноді корисну інформацію;
Посвідчення особи власника, власників і майбутнього покупця. Інформація необхідна для укладення попереднього, а потім і основного договору. Крім того, дані вносяться до Єдиного державного реєстру прав;
Важливо, мати довідку і дозвільні документи на продаж квартири для осіб, які не досягли повноліття і недієздатних учасників цивільних відносин. Без дозвільної документації угода може відбутися, але буде вважатися такою, що не має юридичної сили;
Технічна документація на квартиру. Кадастровий номер, довідка про формальне огляді квартири, технічний паспорт, наявність виписки з Єдиного реєстру допоможуть розібратися в тонкощах розташування власності, її ціноутворення;
Документи сімейного стану продавця. Важливо, якщо людина знаходиться в розлученні, а права на квартиру знаходяться в рівних частках. Такий стан вимагає отримання дозволу на продаж від другого учасника;
Довідка з управління житловим фондом про всіх зареєстрованих громадян.


Перераховані позиції в списку прописані законодавцем для того, щоб зробити процес покупки-продажу житла максимально прозорим і безпечним для всіх учасників ринку. Проте, при узгодженні сторонами, додатково можуть знадобитися:

Довідка про стан здоров'я, якщо є сумніви в дієздатності і повноліття;
Довідки з органів комунального господарства про стан рахунків. Важливо, якщо є попередня домовленість на відрахування суми заборгованості із загальної вартості об'єкта;
Звіт компанії, що надає незалежну оцінку майна та вивчення всіх особливостей квартири.


Тепер відомо, які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році.
Які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році


Як оформити угоду

Договір купівлі-продажу квартири в Україні заповнюється за типовою формою нотаріусом, перевіряється сторонами. При необхідності узгоджується внесення додаткових пунктів. Важливо, щоб були застосовані і вказані основні умови договору, завдяки яким він буде вважатися дійсним.

До нотаріуса необхідно звернутися всім учасникам купівлі-продажу і надати повний пакет документів, зазначений вище.

Спеціаліст перевірить отриману інформацію і запропонує переступити до здійснення угоди. Важливо, щоб на ній були присутні всі зацікавлені особи. Після підписання договору, нотаріус зобов'язаний видати сторонам оригінали договору купівлі-продажу та виписку з Єдиного держреєстру (дані вносяться автоматично).

Скільки потрібно заплатити нотаріусу

Звичайно, учасникам продажу цікаво скільки бере нотаріус за договір купівлі-продажу в Україні.
Послуга стандартна, але плату за неї встановлюють індивідуально в залежності від різних унікальних особливостей ситуації. В середньому ціна на оформлення стартує від 1000 гривень, але складе не менше 3% від загальної ціни договору.

Важливо, що крім послуг нотаріуса доведеться виплатити:

Податок при продажу квартири 2019 роки (становить близько 5% від вартості об'єкта нерухомості)
Обов'язкові виплати до фонду пенсійного страхування населення;
Військовий збір (встановлений платіж, в районі 1% від продажу).


Таким чином, загальне податкове навантаження висока, тому необхідно уважно і розумно підходити до ціноутворення квартири.

Нотаріус проведе всі необхідні дії тільки після того, як оплата державного мита буде підтверджена папером з банку. Лише після того, як оригінали будуть передані сторонам, а в спеціальній книзі з'являться підписи зацікавлених осіб, угода може вважатися відбулася.


Складнощі процесу переоформлення

Оформлення купівлі продажу квартири в Україні в 2019 році може викликати складності, якщо об'єкт знаходиться в кредиті або в заставі у банку.
В такому випадку, в договорі може з'явитися третя зацікавлена ​​сторона, яка має свої фінансові інтереси.

Практика, заснована на результатах опитувань і завершених операцій купівлі, показує, що громадяни з побоюванням ставляться до житла, пов'язаного з кредитним питанням.

Потрібно враховувати те, що без узгодження з кредитною організацією будь-які правові питання щодо об'єкта житлового фонду вирішувати не можна. Якщо з банком або іншим суб'єктом укладається новий спеціальний договір, то минулий повністю анулюється.
Які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році

Отже, для того щоб купити квартиру і стати її повноцінним власником потрібно укласти юридично значущий договір. Його оформлення - справа нотаріуса. Від покупця і продавця потрібно надати список документів, необхідних у відповідність до закону.

Якщо вся отримана інформація буде задовольняти прийнятий порядок, то укладення договору відбудеться відразу після оплати податків і зборів, а також підписи самого договору.
Які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають