• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Держборг України в 2019 році. Графік погашення

Реформи останніх років не змогли забезпечити українцям гідний рівень життя. Збільшення заробітних плат і державних виплат не здатне перекрити стрімко зростаючі ціни і вартість послуг. Істотно ускладнює ситуацію напружена обстановка на Сході, яка змушує державу виділяти значні кошти. В таких умовах погашення заборгованості перед закордонними країнами може стати серйозним ударом для економіки держави. Згідно з прогнозами провідних експертів держборг України призведе до неминучого оголошенню дефолту.
Держборг України в 2019 році. Графік погашення


Сума заборгованості в поточному році

Зовнішній борг України на 2019 рік становить більше двох трильйонів грн.
Уряду держави потрібно в трирічний період знайти серйозні фінансові ресурси, які дозволять вирішити проблему погашення заборгованості, а також перекрити дефіцит бюджету. Реалізація раніше прийнятих програм реформ призведе до стабілізації фінансів, а також до поліпшення рівня життя. У свою чергу перспективи на найближчий час дозволяють уникнути збільшення витрат на забезпечення роботи державних установ.

При розробці стратегії потрібно враховувати вимоги міжнародних кредиторів, згідно з яким дефіцит бюджету не повинен перевищувати 2,5% ВВП. Така інформація була розміщена практично у всіх засобах масової інформації. При прийнятті бюджету слід відмовитися від методів, які призведуть до зменшення грошових надходжень. Запланована заміна податку на прибуток виявиться неефективною, так як введення податку на виведений капітал загрожувати серйозними фінансовими втратами.

Держборг України в 2019 в доларах становить більше 76 000 мільйонів, тому навіть незначне зниження надходжень до бюджету стане серйозним ударом по економіці країни. Детальний огляд сум і конкретні цифри виплат в порівнянні з минулим періодом дозволяють отримати уявлення про перспективи погашення заборгованості в поточному році. Аналітики заявляють про необхідність відмови від допомоги кредитних «донорів», прогнозуючи прийдешній крах економіки.
Держборг України в 2019 році. Графік погашення

Збільшення суми зовнішнього боргу

На сьогоднішній день не існує єдиної думки про необхідність кредитних вливань. З одного боку фінансова допомога від зарубіжних країн дозволяє поступово знижувати інфляцію і стабілізувати економіку. Але постійне збільшення заборгованості призводить до зростання суми виплат, а значить і до зростання навантаження на державний бюджет.
У порівнянні з минулим календарним періодом сума майбутніх щорічних виплат істотно зросла.

У 2019 на погашення зовнішньої заборгованості необхідно виділити одну третю частину бюджету, який в цілому становить трохи більше 1 трильйона грн. Сума виглядають вражаюче. У перерахунку на долари сума щорічних виплат становить близько 8 мільярдів. Але навіть перерахування зазначених коштів не дозволяє погасити заборгованість в повному обсязі. Якщо говорити про масштаб проблеми в цілому, то відсоток від ВВП державного боргу України в 2019 році становить понад 80.

Прем'єр-міністр України виступив з офіційними заявами, згідно з яким для виконання зовнішніх боргових зобов'язань України знадобиться не менше 3 років. Регулярні стабільні виплати в зазначений період дозволять повністю погасити державний борг.
Простим українцям, які далекі від політики і не розбираються в специфіці економічних, складно оцінити ситуацію і прорахувати ризики. Для кращого розуміння необхідно розглянути зовнішній борг України на душу населення, який на даний момент складає близько 2 тисяч доларів.
Держборг України в 2019 році. Графік погашення

План погашення заборгованості

Згідно з вимогами МВФ український уряд зобов'язане в поточному році виконати зовнішні боргові зобов'язання в розмірі близько 8 мільярдів доларів. Перші перерахування в сумі 1,7 млрд доларів потрібно зробити вже на початку лютого.

Графік погашення зовнішнього боргу України був розроблений одночасно з бюджетом на поточний рік. На виконання зобов'язань по виплатах виділено близько 417 млрд грн, частина з яких буде спрямована на погашення зовнішнього боргу. В цілому виплати будуть здійснюватися поетапно рівномірними частинами за винятком першого кварталу. До кінця березня уряд має намір виплатити не менше 53 млрд грн за зовнішнім боргом, в тому числі і на обслуговування позики. Починаючи з другого кварталу суми виплат будуть трохи зменшуватися. Таке рішення дозволяє ефективно розподілити навантаження на бюджет України і ефективно використовувати фінансові ресурси. Витрати на погашення зовнішньої заборгованості складають:

у другому кварталі - 48 млрд грн;
в третьому - близько 56 млрд;
в четвертому - не менше 8.


Пік виплат передбачається в наступному році. З 2020 витрати на погашення боргових зобов'язань і обслуговування боргу будуть зменшуватися від 5 до 4 млрд доларів щорічно. Уряд планує отримати нові позики як на зовнішньому, так і внутрішньому фінансовому ринку. Кошти будуть спрямовані на зниження процентного співвідношення боргу і ВВП. Така стратегія дозволить знизити інфляцію до 7,5%, і збільшить зростання ВВП на 3%.

Разом з тим існують ризики недотримання запланованого графіка виплат. Серйозну проблему представляє пошук ресурсів, які дозволять рефінансувати зобов'язання і знизити напругу економіки.

Зовнішні донори

Фактично регулярні виплати почали перераховувати тільки в минулому році, незважаючи на те, що основна сума позики була отримана ще в 2013. Зовнішні боргові зобов'язання становлять більше половини. Державний борг України в реальному часі 2019 року становлять єврооблігації і кредитні вливання міжнародних фінансових організацій.

Але обов'язок щодо виконання боргових зобов'язань лягає не тільки на уряд. Національний банк повинен погасити позику на загальну суму 7 млрд доларів. Виплати здійснюються за рахунок золотовалютного резерву. З одного боку таке рішення не збільшує навантаження на бюджет України, але негативно впливає на стабільність економіки.

Якщо розглядати процентне співвідношення боргу, то близько 40% позики надано державними фінансовими установами, а майже 9% - комерційними структурами.
Держборг України в 2019 році. Графік погашення

Загроза дефолту

Багато економічні експерти наполягають на відмові від використання міжнародних позик. Їх точку зору поділяють відомі політики, які вважають, що при грамотному управлінні держава здатна самостійно вирішити більшість фінансових проблем. Внутрішні боргові зобов'язання можуть бути рефінансовані

Держборг України становить трохи більше 10 млрд доларів. Така інформація розміщується на багатьох ресурсах інтернету, демонструючи штучне нагнітання обстановки в країні. При подальшому використанні допомоги «донорів» загроза дефолту збільшується. Розглядати зазначену міру як метод виходу з кризи не варто - надійність такого фінансового інструменту сумнівна. Поточний період виступає переломним моментом, від якого залежить майбутнє української економіки.
Держборг України в 2019 році. Графік погашення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають