• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні

Зростаючий рівень інфляції і нестабільна ситуація на політичній арені спровокували загострення економічної кризи. Багато українців втратили роботу, яка була єдиним джерелом доходу. Особливо постраждали люди похилого віку як найбільш вразливий прошарок населення. Мінімальної пенсії ледь вистачає на оплату комунальних послуг, тарифи на які постійно зростають. Але загострення хронічних вікових хвороб змушує купувати лікарські препарати, які обходяться недешево. Не слід забувати і про підвищення цін на продукти. Люди похилого віку не можуть знайти роботу і змушені розраховувати тільки на пенсію, яка не покриває необхідні витрати.

Уряд постійно обіцяє забезпечити гідні умови життя пенсіонерам, але чи варто вірити обіцянкам? Люди похилого віку скептично ставляться до подібного роду новин, не сподіваючись на підвищення мінімальної пенсії пенсіонерам. Замість заслуженого відпочинку вони змушені займатися розподілом мізерних сум, відмовляючись від самого необхідного. Деякі навіть при наявності субсидії не в змозі оплатити комунальні послуги в повному обсязі. Залишається вірити, що прийдешні вибори дещо змінять ситуацію. Спробуємо розібратися які добавки до пенсій в Україні в 2019 році слід очікувати.
Скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні


Наслідки пенсійної реформи

Реалізація ряду програм соціальної політики спрямована як на поліпшення рівня життя, так і на усунення зловживання в сфері пенсійного забезпечення. Раніше відрахування з заробітних плат українців не покривали майбутніх витрат, тому про збільшення встановлених виплат не могло бути й мови. Тільки використання нових стандартів змогло докорінно змінити ситуацію.

При розробці концепції пенсійної реформи використовувався позитивний досвід європейських країн, в основі якого лежить принцип накопичення. У поточному році ключовим моментом реалізації програми виступають добровільні відрахування працюючих українців до спеціальних фондів. З одного боку громадянам надається вільний вибір установ і можливість передати накопичення у спадок. Але через нестабільного курсу гривні і зростання інфляції перспективи розвитку накопичувальної системи складно передбачити. Відсутність конкретної нормативної бази ускладнює ситуацію.

Не тішить громадськість і щорічне збільшення пенсійного віку. В 2019 мінімальний страховий стаж становить 26 років. За попередніми підрахунками приховане збільшення пенсійного віку призведе зменшення кількості виплат на 25%, так як для реалізації права на заслужений відпочинок деяким українцям доведеться працювати до досягнення 63-65 років.

Але з іншого боку такі маневри дозволяють державі збільшити суму забезпечення. Українці цікавляться скільки додадуть пенсіонерам в Україні і яка сума прийдешніх виплат.

Індексація пенсійного забезпечення

Представники міністерства соціальної політики офіційно заявили про створення системи автоматичного підвищення пенсій, яка дозволяє покрити відсоток інфляції. Така необхідність викликана збільшенням прожиткового мінімуму, а також заробітної плати. Мінімальні виплати не можуть становити менше 1497 грн, в іншому випадку слід звернутися за проведенням перерахунку. В цілому пенсійні виплати повинні бути не нижче 40% від показника середньої мінімальної зарплати по всій території України.

Актуальним питанням для людей похилого віку виступають відомості про те, скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні. Згідно з новою формулою при розрахунку будуть враховувати як інфляцію, так і збільшення зарплати в співвідношенні не менше 50%. Аналітики прогнозують підвищення виплат на 20%. У перекладі на конкретні цифри збільшення складають 300 грн. Українці, у яких пенсія вище мінімальної, можуть розраховувати на більш істотне збільшення.
Скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні

Перший етап індексації був розрахований для військовослужбовців, які досягли зазначеного віку. Решту пенсіонерів обіцяне підвищення очікує в березні.

У квітні перерахунок буде проведений і для тих, хто після досягнення пенсійного віку продовжує працювати. Мінімальні виплати для них складають не менше 2 500 грн.

Коштів, які виділяються на покриття дефіциту ПФ не можуть в повному обсязі забезпечити призначених виплат. Назріває необхідність залучення фінансових ресурсів в якості позики від Казначейства. Такий підхід ускладнює і так непросту ситуацію.

В цілому після введення в дію розроблених заходів не слід очікувати кардинальних змін. Підвищення мінімальної пенсії на 172 грн на тлі зростаючих тарифів і цін не здатне забезпечити пенсіонерам гідних умов проживання. Чи буде позитивною динаміка реформи в майбутньому покаже час.
Скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають