• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?

За останні кілька років відносини між Україною і Росією серйозно погіршилися. Військовий конфлікт і політичні дебати мали серйозні наслідки. Дійшло до того, що в грудні 2018 року було введено військовий стан, яке повністю забороняє в'їзд громадян Росії на територію України. Однак військове положення не триватиме весь час і після його відміни росіяни все ж зможуть перетинати кордон. У зв'язку з цим представники українського уряду вже підготували нові правила, згідно з якими буде здійснюватися в'їзд на Україну для громадян Росії в 2019 році. Правила стали ще жорсткішими і тепер вся процедура перетину кордону буде вимагати чимало сил і часу.
Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?


Чого чекати в 2019 році?

Все, що відбувається за останні роки просто привело до того, що українська влада хотіла повністю обмежити в'їзд на територію держави громадян Росії. Але цього так і не відбулося, правда, з'явився перелік правил, яким росіяни тепер повинні виконувати перед перетином кордону. Довгий час розглядався візове питання, але остаточне рішення так і не було прийнято. Саме тому віза в Україну для росіян не потрібна, а перетнути кордон можна навіть зі звичайним закордонним паспортом. Закордонний паспорт є обов'язковим документом, без нього людині відразу ж відмовляють у візиті та відправляють назад.

Також представники Міністерства закордонних справ України заявляли, що з 2019 року обов'язковим пунктом буде попередня реєстрація для в'їзду в Україну. Реєстрація буде проводитися онлайн або за допомогою електронної пошти. Заявку потрібно буде подавати не менше ніж за місяць до наміченого візиту в країну. Цей термін може бути зменшений, якщо на те є поважні причини, наприклад, смерть близького родича або члена сім'ї. Ось тільки проблема полягає в тому, що поки цей сервіс, на якому потрібно буде подавати заявку, все ще не готовий. Він уже тривалий час перебуває в розробки, і немає ніякої інформації щодо того, коли ж він буде запущений в експлуатацію. Тому поки росіянам не потрібно подавати якісь заявки, кордон дозволяється перетинати без попереднього оформлення. Але після запуску сервісу доведеться дотримуватися цих правил.
Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?


Реєстрація місця перебування

Нові правила на українському кордоні потроєні так, що тепер росіянам доведеться в обов'язковому порядку реєструвати своє місце перебування. Суть в тому, деякий час назад Росія була внесена до переліку держав міграційного ризику. Це зробило формальності, які пов'язані з перебуванням в Україні більш складними. Тепер ті громадяни РФ, які будуть перебувати в Україні певний час, незалежно від мети поїздки повинні будуть реєструвати своє місце перебування в органі внутрішніх справ. Раніше не потрібно було проходити таку процедуру, вистачало простого підтвердження у вигляді штампа від представників прикордонного контролю із зазначенням дати, коли людина перетинав кордон. Зараз же відвідування офіційних інстанцій є обов'язковою умовою.
Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?

Надання біометричних даних

Хоч віза для в'їзду на Україну для росіян в 2019 році не потрібна, складність процедури від цього не зменшується. Насправді труднощів при в'їзді набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Наприклад, для успішного перетину кордону жителям Росії потрібно надати відбитки всіх своїх десяти пальців пук. Багатьох така умова лякає і ніхто не хоче надати подібну інформацію представників іншої країни, а тому в такому випадку передбачається можливість відмови від подібної процедури. Тоді до людини будуть застосовуватися інші заходи контролю. Вони полягають в тому, що українські представники займаються детальним вивченням людини, а також його підтвердних документів, після чого проводять спеціальну співбесіду. Тільки після співбесіди приймається рішення про те, чи варто пускати людини не територію країни чи ні.

Настільки суворий контроль зобов'язує проходити подібну процедуру навіть тих людей, у кого є біометричний паспорт з усіма необхідними даними. Правда, є кілька категорій громадян РФ, яким дозволяється не проходити цю процедуру. Серед цих категорій числяться:

Неповнолітні громадяни.
Власники дипломатичних паспортів.
Члени судових представництв.
Члени екіпажів літаків, кораблів.
Представники інших особливих категорій.


Які потрібно взяти з собою документи?

Хоч питання візового режиму не зайшов далі простого обговорення, одного закордонного паспорта недостатньо для того, щоб спокійно прикордонний контроль. Державна влада зобов'язали росіян мати при собі певний перелік документів, а також чітко встановлений законодавством кількість грошових коштів. Насправді те, які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році, залежить від конкретного випадку, мету візиту та інших факторів. Але найчастіше пакет обов'язкових документів складається з:

Спеціального запрошення, завіреного нотаріусом. Запрошення повинен оформляти житель України. У цьому запрошенні вказуються особистий дані людини, який запрошує жителя РФ, а також дані самого росіянина. Цим запрошенням визначається мета візиту і визначені зобов'язання кожної зі сторін.
Підтвердження того, що людина має намір повернутися в Росію. Таким підтвердженням найчастіше виступають квитки у зворотний бік або квитки на літак, путівки. При цьому квитки не обов'язково повинні бути куплені, їх досить просто забронювати і надати відповідне підтвердження.
Ваучер, який зазвичай надається туристичними компаніями.
Документ, який підтверджує наявність певної кількості грошових коштів, яких повинно вистачити для комфортного перебування в країні. Якщо кошти зберігаються в готівковому вигляді, то довідка не обов'язкова.


Що стосується запрошення від жителя України, то це необов'язковий документ. Його суть полягає в тому, що запрошує людей доручається за жителя РФ і бере на себе зобов'язання щодо його забезпечення і надання йому житла. Як показує практика, такий документ істотно збільшує шанси на проходження всієї процедури.

Насправді при перетині кордону представники прикордонної служби можуть і не зажадати весь цей пакет документів. Іноді може знадобитися один тільки закордонний паспорт, а всі інші документи за окремим запитом ситуаційно, якщо раптом у прикордонників виникли якісь сумніви з приводу мети візиту людини в країну. Найбільш проблематичним тепер буде в'їзд на Україну для росіян в 2019 році 16-60 років, адже саме ця категорія громадян вважається найбільш небезпечною. Тому їм доведеться обов'язково збирати всі документи і перевіряти, щоб вони були в повному порядку, інакше у візиті буде відмовлено.

Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?

Як довго росіяни можуть перебувати в Україні?

Дуже часто виникають питання з приводу того, чи буде якісь зміни в кількості днів, протягом яких житель Росії може перебувати на просторах України.
Нові правила в'їзду росіян в Україні торкнулися не всі нюанси перебування в даній державі, а тому поки ніяких змін не передбачається, а тому в силі залишається постанову, які було прийнято ще в 2012 році. Згідно з цією постановою, жителі Росії можуть перебувати в Україні не більше 90 днів протягом шести місяців з моменту першого в'їзду. Виходить так, що сумарно візит не може тривати довше шести місяців за один календарний рік. При цьому потрібно пам'ятати, що за порушення постанови і перебування країні більше встановленого терміну доведеться заплатити чималий штраф. У деяких випадках можуть застосовуватися більш жорсткі міри покарання.

Треба пам'ятати, що в'їзд в Україну для росіян в 2019 році на машині передбачає проходження контролю. Поки росіянам все ще доступна спрощена процедура проходження митного контролю. Єдина умова - наявність грошових мас в розмірі не більше ніж десять тисяч євро в грошовому еквіваленті. При цьому цінність речей, що перевозяться не повинна перевищувати двісті євро, максимальна вартість товарів становить одну тисячу євро. Загальна вага всього багажу в обов'язковому порядку повинен бути легше 50 кілограм.
Які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році?
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають