• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Зовнішній борг України на 2019 рік у доларах

Незважаючи на періодичне підвищення заробітних плат, пенсій та інших соціальних виплат рівень життя більшості українців досить низький. Ціни на товари широкого вжитку, паливо, комунальні послуги стрімко ростуть. Така ситуація пов'язана з наявністю у країни заборгованості перед іншими державами. Фахівці відзначають, що зовнішній борг України на 2019 рік становить близько двох трильйонів гривень. Безумовно, повертати таку велику суму буде не просто, оскільки економіка країни практично не розвивається, а військові дії на східних територіях вимагають значних фінансових витрат.
Зовнішній борг України на 2019 рік у доларах


Яка сума виплат на поточний рік

Протягом періоду від нинішнього року і до закінчення 2021 року українському уряду необхідно вирішити проблему з пошуком фінансових ресурсів для погашення зовнішнього боргу, а також компенсації нестачі в державному бюджеті. У поточному календарному періоді буде потрібно 7,7 мільярда доларів, щоб виплатити борг України МВФ та іншим міжнародним кредиторам. При цьому за попередніми прогнозами економістів дефіцит в державному бюджеті складе не менше трьох мільярдів доларів. З яких ресурсів будуть взяті такі великі суми, представники уряду не повідомляють.

З огляду на такі обставини, Кабінету міністрів необхідно затвердити максимально реалістичний бюджет на поточний рік. Виконання бюджету має відбуватися з урахуванням прогнозованого дефіциту, що не перевищує 2,5% ВВП. Про ці вимоги повідомили економісти Світового банку в офіційному зверненні до засобів масової інформації.

Щоб стабілізувати державні фінанси в середньостроковій перспективі обов'язково потрібне введення в дію всіх реформ, прийнятих урядом раніше. Зміни відносяться до медицини, освітньої та пенсійній системі, сфері управління державою, процедурі нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги. Такі заходи не тільки поліпшать рівень надання послуг в державних установах, але і допоможуть запобігти збільшення витрат на їх забезпечення.

При створенні стратегії не допускається вживати заходів, які здатні знизити грошові надходження в бюджет. Варто зазначити, що в результаті заміни податку на прибуток новим видом державного збору, а саме податком на виведений капітал, виникає ризик втрати значної суми надходжень до держбюджету.

Варто зазначити, що сума, яку необхідно перерахувати в якості погашення державного боргу України значно перевищує попередню виплату. Так в закінченні минулого року було перераховано майже три з половиною мільярда доларів закордонним кредиторам. На наступному етапі розмір платежу складе 427 мільярдів гривень. А це майже третина всього державного бюджету нашої країни.
Зовнішній борг України на 2019 рік у доларах

Зростання державного боргу

Як повідомляє Міністерство фінансів, в цьому році державний борг України зріс на 2019 рік у доларах до 76 290 мільйонів.
У гривневому еквіваленті ця сума становить 1,998 трильйона. Бюджет нашої країни на поточний календарний період визначено в розмірі 1,2 трильйона гривень. З цієї суми необхідно буде віддати третю частину на погашення зовнішніх боргів. Але навіть таким чином розрахуватися з кредиторами повністю не вийде. Регулярні виплати будуть тривати не менше, ніж до 2021 року. Ця інформація була озвучена прем'єр-міністром України під час виступу перед представниками засобів масової інформації.

Безумовно, дана цифра вражає. Але звичайним громадянам, що не володіють спеціальними знаннями в сфері економіки, складно уявити масштаби проблеми. Зовнішні борги країни складають більше вісімдесяти відсотків від ВВП. Якщо говорити простою мовою, валовий зовнішній борг України на душу населення країни - 1,9 тисячі доларів.

У період від початку минулого року і до закінчення наступного український уряд зобов'язано здійснити приблизно 16 мільярдів доларів виплат за зовнішніми боргами. Найбільші суми припадають на період 2019 - 2020 року. Згідно з міжнародними домовленостями в поточному періоді українська влада зобов'язана перерахувати Міжнародному валютному фонду сім з половиною мільярдів доларів.


Плани виплати боргів


Під час складання держбюджету було визначено, що на погашення зовнішньої заборгованості перед іншими державами в цьому році буде витрачено 40% від кошторису доходів. Також за зовнішнім боргом України на 2019 рік графік погашення створювався попередньо перед прийняттям бюджету. На погашення державного боргу буде витрачено 417,5 мільярда гривень, з яких 180 мільярдів - зовнішні борги.

Варто зазначити, що без нових кредитів обійтися не вийде. Український уряд планує отримати близько 370 мільярдів гривень кредитних коштів. Ця сума буде запозичена не тільки з внутрішнього, але також з внутрішнього ринку. Нові кредити будуть менше за необхідні виплати за старими боргами на 42 мільярди гривень. Умовою отримання нових грошових позик для України від Міжнародного валютного фонду було ухвалення реального держбюджету до закінчення минулого року. Для реалізації даної умови представники уряду проводили нічний голосування, але вклалися в обумовлені терміни.

Згідно з планом виплати державних кредитів, створеним урядом перед офіційним прийняттям державного бюджету, протягом трирічного періоду будуть зменшуватися старі борги. Також в Міністерстві фінансів розроблено стратегії для поступового зменшення співвідношення цієї суми до ВВП.

Проект бюджету передбачає, що доходи країни в цьому році складуть 1 293 мільйони гривень, зростання ВВП розрахований на рівні 3%, а інфляція знизиться до 7,4%. На оборону країни планується виділити 209 мільйонів гривень. Близько 302 мільйонів буде витрачено на покриття соціальних витрат, на сферу освіти закладено 242 мільйони, а на медицину виділили 92 мільйони гривень.
Зовнішній борг України на 2019 рік у доларах


Кому проводяться виплати

У зв'язку зі значною сумою зовнішнього боргу на сьогодні економіка країни зазнає серйозних труднощів. Основні виплати почали виробляти тільки з початку 2018 року. Відповідаючи на питання про зовнішній борг України на 2019 рік, кому повинні перераховувати кошти, прем'єр-міністр заявив, що основна частина цієї суми була взята ще в 2013 році. Зовнішні позики складають приблизно шістдесят відсотків від нинішнього боргу. Частина ставитися до гарантованого державного боргу, решта - це єврооблігації, позики у міжнародних корпорацій, інші види заборгованості.

Не вся із заявленої суми валютних позик покладається на уряд. Борг Нацбанку перед Міжнародним валютним фондом становить приблизно сім мільярдів доларів. При поверненні цієї частини боргу державний бюджет не постраждає, адже кошти на її погашення будуть вилучатися з золотовалютного резерву. Але не варто забувати і про те, що зниження цього резерву також впливає на стабільність економічної ситуації в країні.

Чи не менше тридцяти відсотків державного боргу взято в національній валюті. Половина цієї суми належить Національному банку, який раніше здійснював фінансування державних програм. 36% боргів взято у державних банків, а 8% - у комерційних організацій, юридичних осіб і нерезидентів.
Зовнішній борг України на 2019 рік у доларах
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають