• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Тарифи на 2019 рік в Україні для населення

З кожним роком в Україні все вище піднімаються тарифи на гарячу воду, опалення, електроенергію. Підвищення цін пов'язане з нестабільною ситуацією в країні: військовими діями на Донбасі, економічною кризою, корупцією іншими проблемами. На думку деяких політологів, в країні може наступити дефолт, якщо не вжити кардинальних заходів. Виходом із ситуації стане кредитний транш від міжнародного валютного фонду. Підвищення цін на комунальні послуги є однією з умов отримання кредитних коштів. Держава вже оголосило в ЗМІ, що настане чергове подорожчання електроенергії в Україні 2019 для населення.
Тарифи на 2019 рік в Україні для населення


Що таке методика Роттердама?

Методика Роттердам плюс - формування цінової політики під час виробництва електроенергії теплових електростанцій.
Дана система була введена в 2016 році. Це були необхідні заходи для збереження енергетичної незалежності. Причиною введення методики стала війна на Донбасі, коли всі вугільні шахти, на яких працюють теплові станції, виявилися в межах непідконтрольною території. Система Роттердам плюс має на увазі договір з Національною комісією з державного регулювання питань у сфері комунальних послуг. Договір був укладений двадцять третього березня шістнадцятого року.

Відповідно до цієї угоди, вугілля для теплоелектростанції буде купуватися на міжнародній біржі Нідерландів, яка набуває паливо в Південній Америці. Завдяки договору, Україна на деякий час вирішила проблему з постачанням необхідного матеріалу для палива, якого для опалювального сезону.

Відповідно до системи Роттердам, ціна за електроенергію визначалася за допомогою формули «ціна вугілля в Амстердамі, Роттердамі + ціна транспортування в український порт + доставка палива на склади теплоелектростанцій».

Подібна методика привела до подорожчання електроенергії, що в свою чергу відобразилося на цінах товарів від українського виробника. Система Роттердама була оскаржена депутатами Верховної Ради, суд платні не задовольнив. У 2017 році міністерством паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки були запропоновані альтернативи щодо зниження цін на електроенергію. Зараз депутатами вирішується питання про можливості зниження цін на електроенергію в рамках системи Роттердам плюс.

Тарифи на електроенергію в Україні в наступному році будуть рости відповідно до ринкової моделі. Це означає, що всі компанії з постачання електроенергії поділяться на два табори: ті, хто будуть поставляти електроенергію в Україні, друга частина буде розподіляти між тепло-станціями.

Подорожчання електроенергії в Україні обумовлено платою за дві послуги: за розподіл, доставку енергії.
Тарифи на 2019 рік в Україні для населення


Підняття тарифів

Ціни на світло росли з кожним роком. Рости вартість почала з 2015 року. Ціни змінювалися таким чином:

в 2015 році ціна за використання менш ста кіловат в годину становила 45, 6 копійок, від ста до шестисот кіловат плата становила 78, 9 копійок, за більше шістсот кіловат - 147,9;
березень 2016 рік ознаменувався підняттям цін до 57-ми копійок за сто кВт, 99 копійок за шістсот кВт, більше шістсот - 99 к. (з першого вересня 2016- го ціни виросли в два рази: 71,4 за 100 кВт, 129 к. за шістсот кіловат, 163 кВт за понад шістсот кВт);
першого березня 2017 го ціни за електроенергію становили 90 копійок за менш ста кіловат, 168 копійок за сто, шістсот кіловат, а також понад сто кіловат.


Двадцять восьмого грудня 2018 го відбулося чергове підвищення цін (на 9,5 відсотків) на світло, першого квітня вартість електроенергії зросте на 6,1 відсоток. Це оптова ринкова ціна. Наслідками таких підвищень стало зростання цін на продукцію від українського виробника.
Тарифи на 2019 рік в Україні для населення


Тарифи 2019 року

У серпні 2018 року було скасовано система Роттердама плюс.
Незважаючи на скасування методики, згідно з якою вугілля для теплоелектростанцій купували в Нідерландах, ціни на газ, електроенергію продовжують зростати. У липні 2019 го року діятимуть нові правила, ринкова система встановлення вартості комунальних послуг. Методика Роттердама була введена в дію тимчасово, щоб врегулювати поставку вугілля для опалювального сезону в країні. Система не дала бажаних результатів, влітку 2018 року вона була зовсім скасована.

Електроенергія, тарифи на 2019 рік в Україні для населення підвищаться на двадцять два відсотки.

За два роки, 2015-2017, тарифи на світло були підвищені на двісті відсотків. Зараз вартість електроенергії становить 0,9 гривні за сто кіловат, 1,68 за більше ста кіловат. Вартість електроенергії в Україні в 2019 році зросте в два з половиною рази. У порівнянні з іншими комунальними послугами, тарифи на електроенергію в 2019 році в Україні підвищується найбільшими перепонами: ціна на газ зросте на двадцять відсотків, на гарячу воду - на дванадцять відсотків від загальної вартості.

Покрити частину суми за комунальні послуги зможе держава, виділивши спеціальну допомогу - субсидію. Отримати таку державну допомогу можуть люди, які мають низький рівень доходу, тобто, загальна сума доходів буде не більшою за прожитковий мінімум.

Оформити субсидію можна в Радбезі. Для цього необхідні такі документи:

паспорт;
індикаційний код;
заповнену декларацію;
заяву на надання державної допомоги.


У субсидії можуть відмовити тим, хто не розрахувався за попередній період користування комунальними послугами. Раніше на субсидію не мали права власники двох і більше будинків, ті, хто за останні півроку здійснювали велику покупку, хто виїжджав за кордон. Відмова в державній допомозі також можуть отримати ті, хто не проживає за адресою прописки, на який оформляється субсидія, ті, хто дав неправдиві відомості.

Подавати документи можна в Радбез, також через Інтернет ресурс на відповідний сайт. Рішення про надання субсидії розглядається протягом десяти днів. Якщо документи подані до п'ятнадцятого числа, допомога буде отримана в тому ж місяці, якщо документація була оформлена в другій половині місяця, субсидія буде нарахована в наступному місяці.


Причини підвищення ціни на електроенергію


Основною причиною підвищення тарифів є введення реформ. Щоб отримати кредитний транш, потрібно виконати всі умови, серед яких - підвищення ціни на газ, електроенергію, гарячу воду, опалення.

Можна також виділити інші причини підвищення тарифів:

зростання цін на матеріали, українську продукцію;
економічна криза країни;
корупція політиків, депутатів, інших представників влади;
знецінення національної валюти гривні;
відсутність в Україні джерел сировини, на яких працюють електростанції (багато шахт, що відповідають за роботу теплових електростанцій, залишилися на непідконтрольною території, на місці проведення бойових дій).


Через військового конфлікту на сході країни підконтрольні території залишилися без антрацитового вугілля, який підходить для теплових станцій. Уряд країни змушений шукати джерела сировини для електростанцій за кордоном. До 2017 року діяла система Роттердам плюс. З 2019 го система подачі електроенергії вийде на рівень ринку, через що тарифи зростуть в два з половиною рази.
Тарифи на 2019 рік в Україні для населення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають