• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Які будуть ціни на сигарети в Україні 2019. Подорожчання сигарет

Підвищенням цін на різні групи товарів українців давно не можна здивувати. Протягом декількох років уряд активно підвищує акцизи на тютюнові вироби, відповідно підвищується їх роздрібна вартість. На майбутній рік заплановано ще один етап підвищень, який торкнеться безпосередньо тютюнової промисловості. Розглянемо, наскільки виростуть ціни на сигарети в Україні в 2019 році у зв'язку зі змінами в законодавстві.
Які будуть ціни на сигарети в Україні 2019. Подорожчання сигарет


Підвищення акцизу на тютюн

Ще в минулому році українським урядом було прийнято ряд законопроектів, спрямованих на підвищення акцизу на тютюнові вироби.
Згідно з новим планом стрімке підвищення цін на сигарети можна буде відчути вже на початку року, оскільки вартість акцизу зросте з першого дня січня. У першому проекті було заплановано збільшення ціни сигарет на 20%. Але після обліку передбачуваного коефіцієнта інфляції на поточний календарний період, було прийнято рішення, збільшити акциз на 30,8%.

Ті громадяни, які мають таку шкідливу звичку, добре знають, скільки коштують сигарети в Україні. Середня їх ціна до підвищення складала приблизно 30 гривень за одну пачку. З огляду на рівень доходу середньостатистичного українця, цю суму можна назвати маленькою, якщо витрачати її щодня. Уряд стверджує, що зростання вартості сигарет в цьому році буде обумовлений виключно рівнем податкового навантаження. За попередніми розрахунками середня сума складе 36 гривень за пачку.

Підсумкова вартість тютюнових виробів залежить від багатьох факторів, в тому числі від торгової марки і країни, в якій виробляють виріб. Вітчизняні марки відрізняються більш низькою ціною. При цьому за якісні сигарети закордонних виробників курцям доведеться заплатити від сорока гривень за пачку. Після введення нових норм акцизу ціна кожної марки зросте не менш ніж на 7 гривень.

Варто відзначити, що в минулому році українськими політиками був прийнятий закон про підвищення ставки акцизу на 9%. При цьому в Податковому кодексі передбачено поетапне підвищення цін на цю групу товарів щорічно на 20%. Цей закон буде діяти протягом шести років. Передбачуване збільшення ставки акцизу становитиме 31%. Такі зміни відіб'ються на підсумковій вартості продукту в роздрібній торгівлі. Згідно з плановим підвищенням ціна однієї пачки збільшитися на п'ять гривень. А з огляду на додаткове підвищення в результаті індексації, підсумкова сума зросте ще на дві, або три гривні. Можна з упевненістю сказати, що підвищення ціни на 30% істотно «вдарить по кишенях» українців.


Планове підвищення цін на сигарети

Протягом минулого року було відзначено кілька етапів зростання вартості тютюнових виробів. У закінченні календарного періоду відбулося підвищення орієнтовно на чотири гривні. Ця тенденція збережеться і в поточному році. Перше планове зміна ціни відбитися вже в зимові місяці і буде пов'язано з ростом вартості акцизу. У грошовому еквіваленті воно складе від шести до восьми гривень, залежно від вихідної вартості кожної пачки.

Варто зазначити, що заходи щодо подорожчання сигарет в Україні в 2019 році були прийняті урядом з метою збільшення грошових надходжень до державного бюджету. У планах політиків зберегти тенденцію зростання ціни ще на шість років. На закінчення цього періоду ціна однієї пачки сигарет буде перевищувати сто гривень. Така позиція обгрунтована аналогічної ціною на тютюнові вироби в європейських країнах, в тому числі в сусідній державі - Польщі. Безумовно, в більшості зарубіжних держав ціни на підакцизні групи товарів (алкоголь, тютюн) значно перевищують українські. Але не варто забувати і про те, що середній дохід громадян цих держав не можна порівняти із середніми доходами українців.
Які будуть ціни на сигарети в Україні 2019. Подорожчання сигарет


Європейські принципи ціноутворення


Більшість виробників тютюнових виробів вже підвищили ціну за свій продукт від двох до чотирьох гривень на початку осені минулого року. Такі заходи були прийняті у зв'язку з ростом витрат на виробництво. На цьому не припиниться процес подорожчання сигарет в Україні 2019 і наступних років. В результаті дії закону про щорічне збільшення вартості акцизу, через п'ять років середня ціна за одну пачку сигарет на території нашої країни буде досягати 120 гривень.

Зростання цін на товари цієї категорії обумовлений євроінтеграційними зобов'язаннями українського уряду. Згідно з домовленістю, зростання ціни буде здійснюватися шляхом підвищення акцизної ставки. Акциз повинен скласти не менше, ніж 60% від суми за пачку, встановленої виробником. До закінчення запланованого періоду ставка акцизу на одну тисячу штук товару складе 90 євро.
Які будуть ціни на сигарети в Україні 2019. Подорожчання сигарет

Подібні зміни в законодавстві викликали безліч обурень з боку власників тютюнового бізнесу. Виробники відзначають, що різке подорожчання продукту навіть на мінімальні 20% спровокують значні втрати їх прибутку. Для більшості українців нова ціна виявиться непосильним. З цієї причини попит на продукцію значно знизиться, а відповідно, власники бізнесу ризикують не тільки залишитися без прибутку, але і не покрити витрати на виробництво.
Які будуть ціни на сигарети в Україні 2019. Подорожчання сигарет
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають