• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор

Ні для кого не секрет, що ціни на послуги і товари в Україні стрімко зростають з кожним днем. Не є винятком з правила і ціни на транспорт. Щоб придбати автомобіль в нашій країні доведеться викласти чималу суму. На відміну від цього вартість особистого транспорту в європейських державах в рази дешевше. З цієї причини вигідніше зробити покупку за кордоном і транспортувати авто додому. Але варто пам'ятати, що такий транспортний засіб обов'язково необхідно розмитнити за додаткову суму. Розглянемо, які останні новини про розмитнення авто в Україні в 2019 році.

Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор

Зміни в законодавстві

Під поняттям «розмитнення» мається на увазі стандартний процес реєстрації авто з попередньою перевіркою його технічного стану і юридичних аспектів. Кожному автомобілісту, який стикався з розмитненням, добре відома ця тривала і проблемна процедура. Тому гарною новиною є те, що український уряд ухвалив новий закон про розмитнення автомобіля, згідно з яким сама процедура спроститися, а вартість її значно знизиться.

Основною метою нового законопроекту зареєстрованого у Верховній раді є створення оптимальних умов для розвитку транспортного ринку України. Після введення закону в дію українцям буде дозволено проводити розмитнення автомобілів, вік яких перевищує десять років. Вартість такої послуги становитиме близько 500 умовних одиниць.

За словами розробників документа, оскільки держава не забезпечує громадян гідним доходом, встановлювати такі високі ціни на реєстрацію вживаних закордонних автомобілів є недоцільно. Новий закон забезпечить українським водіям тимчасове звільнення від необхідності сплати ПДВ. Також будуть скасовані інші державні збори, передбачені при транспортуванні автомобілів для особистого користування через кордон. Ці податки будуть замінені єдиним незмінним платежем (500 євро).

Дія цього закону поширюється також на автомобілі, зареєстровані на територіях інших держав. В такому випадку провести процедуру розмитнення транспортного засобу буде необхідно не пізніше, ніж через три місяці після введення правила в дію. Дія законопроекту триватиме до закінчення 2019 року. Варто зауважити, що умови, викладені в цьому законі, не дійсні при розмитненні транспортних засобів, привезених з країни-окупанта.

Представниками політичної партії «УКРОП» розроблений і поданий на розгляд ще один законопроект, що змінює правила розмитнення авто в Україні в 2018 році. У цьому документі йдеться про анулювання «євростандартів», що застосовуються при ввезенні в Україну автомобілів з закордонних держав. Таким чином, політичні сили планують вирішити проблему з формуванням цивілізованого автомобільного ринку. В результаті з доріг зникнуть старі авто, мають незадовільний технічний стан. Перевірка відповідності екологічним стандартам здійснюватиметься тільки для нових автомобілів. А транспортні засоби, які вже були у використанні, будуть перевірятися тільки на відповідність технічним вимогам.

Уряд також розглядає можливість продовження терміну дії знижених ставок акцизного збору, передбачених на ввезення і розмитнення були у використанні транспортних засобів. Знижені ставки планують зберегти ще на два роки. Завдяки таким змінам з ужитку вийдуть старі автомобілі, технічний стан яких не відповідає стандартам. Оскільки нові закони в Україні знижують вартість розмитнення автомобіля, для водіїв з'явиться можливість купувати транспорт кращої якості і технічного стану. Внаслідок чого знизиться рівень дорожніх пригод.
Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор

Діючі тарифи

Оскільки вищевикладені законопроекти ще не вступили в дію, вартість розмитнення авто в Україні на сьогоднішній день розраховується з урахуванням діючих тарифів і податків.

Підсумкова вартість послуги складається з наступних складових:

ввізного мита;
акцизного збору;
податку на додану вартість.

Перед тим, як розрахувати, скільки коштує розмитнення авто в Україні 2019 року, варто розібратися в складових підсумкової суми.

Розмір ввізного мита залежить від характеристик транспортного засобу з технічного боку. На автомобілі, що мають маленький літраж, встановлюється мито в розмірі 8%. На машини з великим літражем встановлюється ставка в межах 10-20%. При проведенні розрахунку в якості орієнтира береться стандартна ставка.

Величина акцизного збору залежить також від характеристик транспортного засобу. В цьому випадку до уваги береться не тільки обсяг двигуна, але і рік випуску автомобіля, а також вид палива. На офіційних державних сайтах представлена ​​спеціальна таблиця, по якій можна визначити суму збору для окремого випадку. При проведенні розрахунку пам'ятайте, що сума збору для автомобілів, випущених пізніше 2010 року, була зменшена.

Після визначення перших двох сум розрахувати податок на додану вартість буде дуже просто. Для цього до розміру ввізного мита додайте обчислений акцизний збір. Отриману суму потрібно розділити на «5». Іншими словами, ПДВ стягується в розмірі 20% від суми загальних податків. Додавши всі три величини, вийде загальна ціна розмитнення авто.

Часто поширювана інформація серед водіїв про необхідність оплати імпортного мита, або утилізаційного збору є невірною. Ці категорії скасовані кілька років тому. Наприклад, податок на утилізаційний збір був скасований в 2014 році, проіснувавши всього один рік. Причиною такого рішення стали численні скарги в урядові інстанції від автомобілістів. А імпортна і спеціальна мита недійсні протягом трьох років.
Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор

Використовуємо калькулятор

При проведенні розрахунку вартості ввезення і розмитнення автомобіля необхідно враховувати багато факторів. Тому зробити це самостійно буде не просто. Допустивши найменшу помилку, підсумкова сума вийде не вірною. Щоб спростити завдання рекомендується використовувати спеціальний калькулятор розмитнення авто в Україні 2019 року.

На багатьох офіційних сайтах державних установ і транспортних компаній, що спеціалізуються на перевезенні і розмитненні закордонних автомобілів, є доступ до автоматичного калькулятору. За допомогою цієї програми провести розрахунок можна досить швидко, а отримана сума буде максимально близько до підсумкового вартості.

Розрахунок вартості проводиться автоматично після заповнення необхідних даних. Наприклад, щоб порахувати суму витрат на ввезення та реєстрацію легкового автомобіля, необхідно вказати його оцінну вартість, тип і обсяг двигуна в кубічних метрах, а також вік транспортного засобу. Після заповнення всіх полів натисніть «Розрахувати» і ознайомтеся з повною вартістю витрат.
Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор

Як обійти правила

Багатьох автомобілістів цікавить питання, чи можлива відміна розмитнення авто в Україні 2019 року. Безумовно, розраховувати на скасування податку не варто. Але існують деякі винятки з правил, які дозволяють обійти необхідність цієї процедури. Законодавством передбачені пільги і спеціальні умови для людей з інвалідністю, які поширюються на процедуру розмитнення. На сьогоднішній день ще невідомо, чи збережуться ці спеціальні умови в поточному році, але інформація про їх скасування також не оголошувалася.

Деякі водії помилково вважають, що можна не проходити процедуру розмитнення і користуватися автомобілем. Варто зауважити, що такі дії є незаконними. Адже існують певні норми перебування незареєстрованого транспортного засобу на території країни. У разі порушення законодавства власника авто чекає адміністративне покарання. Тому, якщо правоохоронні органи зупинять водія на такому автомобілі, він буде змушений сплатити штраф.

Оскільки збільшилася кількість порушень процедури реєстрації ввезених з-за кордону транспортних засобів, уряд спростив правила розмитнення авто в Україні в 2018 році, але одночасно посилив заходи покарання за їх порушення. Так крім збільшення розміру штрафу, в якості міри покарання практикується вилучення автомобіля. Завдяки таким заходам планується стимулювати українських громадян сумлінно ставитися до норм закону. З метою виключення порушень створюється спеціальна служба контролю, а також єдиний реєстр для транспортних засобів, які перетинають кордон. Тому процедура проходження розмитнення носить обов'язковий характер.

Особливості процедури

Після введення в дію закону про зниження акцизного збору питання ввезення на територію України і правил реєстрації автомобілів з-за кордону стало особливо актуальним. Після прийняття законопроектів запланованих на 2019 рік вартість таких послуг для українців буде дорівнює їх вартості в Європі.

Підсумкова вартість митного очищення транспортного засобу залежить від багатьох факторів. Одним з таких факторів є відповідність автомобіля стандартам екологічних норм (Євро-5). З цієї причини податки на нові марки будуть нижче. Окремі пільги передбачені для транспорту, що працює від електричних двигунів. При розмитненні електромобіля власнику не потрібно платити ПДВ і акциз. Також в даному випадку встановлюється нульове мито.

Варто зауважити, що оплачуючи державні послуги за пільговими тарифами власник авто зобов'язується не продавати його протягом дванадцяти місяців. Також одній людині заборонено ввозити за такою вартістю більше, ніж один автомобіль за рік. На транспортні засоби, що транспортуються з Російської Федерації, а також окупованих територій, закон про пільгові умови не діє.

Безумовно, нові авто коштують дорожче тих, які вже були у використанні. Тому більшу частину українських автомобілістів цікавить питання, чи можна розмитнити авто старше 10 років в Україні та скільки коштуватиме така послуга. Митну чистку проводять для таких автомобілів. Але варто зауважити, що вартість послуги буде збільшуватися в залежності від віку транспортного засобу. Адже у формулі для обчислення вартості базова ставка множиться на обсяг мотора, сума ділиться на 1000, а отримана сума множиться на загальний вік авто. Згідно з новим законопроектом також буде введений коефіцієнт віку транспортного засобу 15. Який буде застосовуватися при розрахунку вартості митної чистки автомобілів, у віці більше п'ятнадцяти років.

Калькулятор розмитнення авто в Україні можна розлянутитут:

https://auto.ria.com/rastamozhka-avto/calculator/
Розмитнення авто в Україні в 2019 році за новими правилами. Калькулятор
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають