• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Коли подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні

Різке підвищення цін на паливо, безумовно, тягне за собою і автоматичне підвищення цін на багато інших категорій продуктів. До того ж передбачається підвищення акцизних зборів з початку нового року. Багатьох українців особливо цікавить питання: коли буде подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні.
Коли подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні

Якими будуть ціни на алкогольні вироби?

Про те, що точно відбудеться підвищення ціни на алкоголь, стає відомо із законопроекту уряду, що був офіційно зареєстрованим ще в середині вересня під номером 9085. Міністри пропонують підвищити акциз на алкоголь, щонайменше, на 9%. Таким чином, на етиловий спирт ціна зросте до 138,40 грн. за один літр (до цього: 126,95 грн.). Що ж стосується вина, яке виготовляється на основі спирту, а також вермутів, то акциз на них складе з приходом нового року вже 8,75 грн. за один літр (раніше - 8 грн.). Для пива ціна збільшиться порівняно несуттєво - приблизно на 25 копійок: з 2,78 грн. за один літр до 3,03 грн.

Тим же законом влада вирішила підвищити акциз і на сидр, а також на всі слабоалкогольні продукти. Їх різниця в ціні для пересічних українців буде мало відчутною - приблизно 10 копійок (з 1,16 до 1,06 грн. За літр).

Про те, що алкоголь подорожчає уряд повідомляв на початку осені. З 2-го жовтня всі ціни на таку продукцію збільшилися від 5 до 20%. Таким чином, найдешевша пляшка горілки в країні буде коштувати не менше, ніж 89,40 грн. Сухе вино (0,5 л) можна буде придбати за 40 грн. Залежно від кількості зірок і країни виробництва коньяк подорожчав на 30-50 гривень. Що ж стосується таких елітних напоїв, як джин, мартіні, віскі, то їх вартість зросла на 12%.

З початком же нового року найдешевша пляшки горілки обійдеться любителям міцних напоїв мінімум в 98 гривень. Якісні ж горілчані напої будуть коштувати 140-170 грн. за пляшку.

Повідомляючи з якого числа подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні, уряд також обгрунтувало своє рішення. Підвищення акцизу пов'язано з ростом ціни на складові компоненти, в тому числі етиловий спирт, етикетки, тару, а також кошти на транспортування.

Варто нагадати, що попереднє істотне підвищення ціни на алкогольні напої відбулося ще в 2017 році. Такі нововведення, на думку багатьох депутатів, допоможуть наповнити бюджет і посприяють розвитку українського бізнесу, пов'язаного з продукуванням алкоголю.

У соціальних мережах і через деякі інтернет-видання також поширюється інформація про те, що варто очікувати і на подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні в березні. Поки що така інформація залишається непідтвердженою, адже ніяких офіційних заяв і законопроектів від уряду на цю тему не було. Тому говорити про це зарано.

Збільшення ціни на сигарети

Крім підвищення вартості на алкогольні напої, уряд запропонував також на 9% збільшити і акцизний податок на всі тютюнові вироби, в тому числі і на сам тютюн. Так, з 2019-го року податок на сигари і тютюнову сировину складе 2836 грн. за кілограм (раніше було 2602 грн. за кілограм), на сигарети (незалежно чи є у них фільтр чи ні) - 2257 грн. за тисячу штук (до збільшення податку було 2071 грн. за тисячу штук).

Проаналізувавши таку ситуацію, можна зрозуміти, що ціна на одну пачку сигарет збільшиться приблизно на 9-10% і, відповідно, середня ціна такого продукту складе 33 грн.

Збільшення ціни на паливо

Автомобільні податки, на щастя автолюбителів, починаючи з нового року повинні зменшитися. В рамках домовленостей України з ЄС, ціна імпортованих авто з традиційним двигуном (внутрішнього згоряння) повинна впасти на 1%.

Що ж стосується вартості таких популярних в Європі електрокарів, то їх ціна для українців ще не відома. Згідно з попередніми домовленостями, до кінця 2018 роки українці мають пільги на такий транспорт, а тому платити ПДВ їм не потрібно. У тому випадку, якщо домовленості не будуть тривати, імпортовані електрокари подорожчають мінімум на 20%.
Коли подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні

Підвищена ціна на паливо

Різкий стрибок ціни на бензин в жовтні 2018 роки спричинив шквал критики в суспільстві.
Чи подорожчає паливо з початком нового року поки точно не відомо. Аналітики ж в один голос запевняють, що і на нього ціна в 2019 році обов'язково зросте. І на це є ряд причин. По-перше, вартість палива залежить від вартості самої нафти, приблизно на 50%. Таким чином, якщо вдвічі зросте ціна на нафту, то на бензин вона повинна збільшитися на 50%.

Також на вартість палива впливають: встановлені податки, перевезення, заробіток продавця. Звичайно, на всі ці фактори впливає курс національної валюти.

Підсумовуючи, слід сказати, що ціни на алкоголь, тютюн, паливо в 2019 році однозначно виростуть. Підвищення не повинно бути шокуючим, і, швидше за все, залишиться на позначці + 9-11% до нинішньої ціни. Зате подешевшати для українців повинні імпортні автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння.
Коли подорожчання алкоголю в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають