• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах

Те, як будуть жити, за що будуть платити, і скільки отримуватимуть українці в новому році, в основний мірою залежить від прийнятого бюджету на наступний рік. Саме в цей документ закладаються суми мінімального прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, передбачений відсоток інфляції і курс національної валюти. Саме тому так часто людей цікавить: яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах.

ВВП і інфляція

Хоча оприлюднення проекту бюджету відбулося порівняно недавно, між тим, аналітики і міжнародні експерти вже встигли назвати його більше оптимістичним, ніж реалістичним. Як дає зрозуміти текст бюджету України на 2019 рік, передбачений рівень інфляції в країні становить на початок року 7,4%. Національний банк же шокував всіх українців позитивною новиною, що до кінця 2019 го року цей показник зупиниться на позначці 5% (в березні інфляція згідно з прогнозами повинна зменшитися до 5,75%, в липні - до 5,5%).

Що ж стосується ВВП, то його реальний приріст в новому році повинен становити 3%. Яким чином, чи вдасться уряду реалізувати такі амбітні плани, схоже, крім самих чиновників, не знає ніхто. Експерти з економіки запевняють, що навіть якщо ВВП виросте на 2-3%, істотних змін для країни не відбудеться. Справа в тому, що протягом 2014-2016-х років держава втратила 38% свого внутрішнього валового продукту. Щоб компенсувати такі «мінуси» щорічний приріст повинен становити хоча б 6-8% .
Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах


Курс національної валюти

Неможливо розрахувати будь-які витрати і доходи, якщо не визначити на якому саме рівні зупиниться протягом року національна валюта. Як стає зрозуміло з проекту бюджету, до кінця 2019 го року один долар коштуватиме 29,4 гривні. Звичайно, як і в попередні роки, на головну грошову одиницю впливатимуть сезонні зміни, а також політична ситуація в країні. Варто нагадати, що в 2018-му році середньорічний курс гривні повинен був зупинитися на рівні 29,4 грн. за один американський долар. До кінця року міністри прогнозували 30,2 грн. Простеживши динаміку валютного курсу, можна стверджувати, що фактично так і було. Це дає підстави довіряти аналітичним передбаченням уряду.

Соціальні стандарти

Звичайно, з ростом цін і подальшої інфляцією, просто неможливо було обійти і соціальні виплати в бюджеті України.
Звичайно, вони виростуть. Мінімальна заробітна плата, яку гарантує кожному працевлаштованому громадянину уряд, становить з першого дня 2019 го року 4173 гривні. Протягом останніх трьох років вона піднімалася тричі на рік. В кінці 2018 року ця сума становила 3723 гривні.

Що ж стосується прожиткового мінімуму, то для соціальних виплат, пільг і багатьох податків, штрафів він має вирішальне значення. Закон про бюджет України дозволяє встановлювати різний ПМ для різних вікових і соціальних груп населення. З першого числа нового року він повинен становити:

для дітей дошкільного віку - 1779 грн .;
для дітей шкільного віку (до повноліття) - 2218 грн .;
для осіб, які з певних причин не можуть виконувати свої обов'язки, такий показник залишиться на позначці 1 638 грн .;
для всіх працевлаштованих людей, що вже досягли повноліття, ПМ становить 2102 грн.


Нові соціальні виплати в держбюджеті України виглядають начебто непогано, проте для розуміння повної ситуації, до уваги потрібно брати статистику за останній круглий рік. Так, хоча прожитковий мінімум і збільшився за останні 12 місяців на 9%, проте рівень інфляції разом з тим залишився 10%. Таким чином, соціальні виплати у порівнянні з ростом цін не те, що б зрівнялися, але і стали навіть менше.

Про поліпшення матеріального становища пересічних українців, як зазначають аналітики, можна говорити тільки в тому випадку, якщо інфляція національної валюти опуститься, хоча б до 7%, а прожитковий мінімум складе 5000 гривень.

Розуміючи всю складність ситуації, а, може, підігруючи виборцям напередодні виборів, президент також погодився з необхідністю підвищення соціальних стандартів для населення країни. На думку Порошенка, в 2019 році найменша заробітна плата повинна становити не менше, ніж 4200 грн.
Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах

Пенсійний фонд

Хоча пенсійна реформа була розпочата ще в 2017 році, проте до цих пір вона ще не закінчилася.
Як з'ясувалося, щоб підняти пенсії в бюджеті України на 2019 рік, уряду довелося витратити додаткових 27 млрд. Грн (а разом 166,5 млрд. Грн.).

Найімовірніше, передбачають фінансисти, дисбаланс у витратах і доходах Пенсійного фонду все ж залишиться на рівні 50 млрд. Грн. Таку брак доведеться покрити з державного бюджету країни. Щорічно така різниця визначається чиновниками заздалегідь.

Ціни на газ і дещо про субсидії

З особливим хвилюванням українці очікували повідомлення про ціну газу. Поки, як з'ясовується, до остаточного рішення міністри так і не прийшли.
Попередньо вже оприлюднені дані, що вартість цього ресурсу збільшиться на 23%. Чи відбудеться таке планове підвищення, стане ясно після завершення переговорів українських дипломатів з МВФ.

Що ж стосується субсидій, то на них в 2019 році буде виділено дещо менші суми, ніж в попередньому році. Перший варіант бюджету пропонував 55,1 млрд. Грн. на цю статтю витрат, але оцінивши реальну платоспроможність українського населення, уряд прийшов до висновку, що цю цифру потрібно підняти до 71 млрд. грн.

Витрати на оборону

Пріоритетними видатками Володимир Гройсман назвав витрати на оборонну галузь. Звичайно, з огляду на і далі складну ситуацію на сході країни, з ним важко не погодитися. У 2019 на армію буде витрачено на 18% більше, ніж в попередньому році. Фінанси називають таке збільшення цілком реальним, адже заощадити уряду в наступному році вдасться на уповільненому зростанні мінімальної зарплати, а також на субсидії та призупинення зростання зарплат державних службовців.
Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах

Витрати на охорону здоров'я

Не можна, в один голос запевняють медики і міжнародні експерти, залишати на півдорозі розпочату медичну реформу. Гройсман також з цим згоден, а тому вже навіть оприлюднив інформацію про збільшення витрат на медицину до 93,3 млрд. Грн. З цієї суми вже точно 1 млрд. Піде на програму «Доступні ліки», ще 2 млрд. Грн. на безкоштовну діагностику, 1 млрд. - на продовження реформування екстреної медицини, 15,3 млрд. грн. - на фінансування всієї «первинки» (включаючи витрати за обслуговування медичними установами громадян).

Витрати на освіту

Більше, ніж в 2018-му році, буде витрачено коштів, як показує законопроект бюджету на новий рік, буде витрачено на реформування початкової школи.
Докупити необхідне обладнання і підручники доведеться за виділений з бюджету 1 млрд. Грн. Загальна сума витрат на цю галузь повинна становити в 2019 році - 27,8 млрд. Грн. Збільшитися, як обіцяють чиновники, повинні і заробітні плати педагогів.

А що з дорогами?

Паралельно з міськими та селищними радами, меценатами, ремонтом доріг будуть займатися і в Міністерстві інфраструктури.
У 2019 на ці цілі буде виділено 17,7 млрд. Грн. На забезпечення безпечного руху на дорозі буде витрачено 2,5 млрд. Грн. Загальна сума коштів, які будуть виділені для витрат Міністерства інфраструктури - 47 млрд. Грн. (В 2018 році це було всього лише 47 млрд. Грн.). Найбільше грошей в 2019 році доведеться витратити на «Укравтодор».

Загальний бюджет

Якщо ж аналізувати бюджет країни на наступний рік, то слід вказати на наступні основні цифри:

1, 008 трлн. гривень - це очікуваний дохід держави (або іншими словами, те, що надійде до бюджету);
1094 трлн. грн. - та сума, яку уряду доведеться витратити на всілякі внутрішні потреби.


Таким чином, хоча в порівнянні з попереднім роком, обсяг доходів збільшиться на 9,9%, проте дефіцит коштів, все ж буде відчуватися. Він складе приблизно 90 млрд. Грн.
Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах

Вказуючи бюджет України на 2019 рік у доларах США, слід назвати суми, які країні доведеться віддавати за свої борги. 13,2 млрд. Американських доларів - та сума, яка піде на погашення міжнародних боргів. З неї приблизно 8,3 млрд. Доларів будуть списані тільки на тіло кредиту, і ще 4,6 млрд. Дол. - відсотки за борги.

Якщо порівняти суму боргу і доходи, то зрозуміло стає, що приблизно третина зароблених коштів українська держава повинна віддати за борги.
Яким буде бюджет України на 2019 рік у цифрах
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають