• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні

У зв'язку з важкою економічною ситуацією в країні кількість безробітних громадян зростає з кожним днем. Згідно з законодавством, держава зобов'язана надати фінансову допомогу людям, які залишилися без робочого місця. Для отримання такої допомоги необхідно пройти процедуру реєстрації в регіональному відділенні Центру Зайнятості та виконувати всі передбачені законом правила. Сьогодні мінімальна сума державної виплати становить 1 440 гривень, а максимальна - 7 364 гривні. Починаючи з наступного року, планується збільшення розміру соціальної допомоги безробітним громадянам. Розглянемо докладно, якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні і хто зможе її получіть.
Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні


Хто може претендувати на допомогу

Претендентами на отримання допомоги бути як вперше працевлаштовується особа, так і групи населення, які звільнилися з попередньої посади.
Щоб людини офіційно визнали безробітним, йому потрібно в законному порядку стати на облік біржі праці. Можливість отримання статусу «безробітний» доступна кожній людині від повноліття і до виходу на пенсію, за умови, що він не оформлений на постійному робочому місці, не отримує заробітної плати, не має іншого джерела доходу.

Якщо після оформлення заяви в Центрі Зайнятості людині не підійде жодна із запропонованих вакансій, йому буде надано статус безробітного. Далі його закріплюють за менеджером, який буде займатися підбором підходящої посади. Варто зауважити, що розмір допомоги розраховується індивідуально, виходячи з даних про попередню заробітної плати та додаткових факторів.

Нарахування допомоги для громадян, які працювали не менше, ніж один календарний рік, здійснюється в залежності від наявного страхового стажу. Процентне співвідношення від нарахованої суми визначається наступним чином:

до двох років - 50%;
від двох до шести років - 55%;
від шести до десяти - 60%;
десять років і більше - 70%.


Варто пам'ятати, що розмір допомоги по безробіттю в Україні не може бути більше, ніж чотири прожиткові мінімуми. В даному випадку враховується розмір встановленого державою мінімуму для працездатних громадян. Мінімальна сума разової виплати встановлюється спеціальною комісією державної
установи.

Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні

Алгоритм оформлення соціальної виплати

Для оформлення допомоги безробітному потрібно звернутися до філії Центру зайнятості.
В даному випадку місце прописки, проживання людини не враховується. Реєстрація здобувача в держустанові відбувається тільки після надання необхідної документації.

Обов'язковими для оформлення статусу «безробітного» є такі документи:


паспорт;
ідентифікаційний номер платника податків;
трудова книжка;
документ про наявність вищої або спеціальної освіти;
військовий квиток.


При подачі документів потрібно оформити письмову заяву, згідно з встановленим зразком. Додатково довідка про доходи, або документ про розмір заробітної плати з попереднього місця роботи не потрібно. Після перевірки даних менеджер оформляє електронну картку, в яку заносить персональні дані здобувача. Щоб оформити допомогу по безробіттю в передпенсійному віці потрібно аналогічний пакет документів.

Рішення про нарахування державної допомоги по безробіттю розглядається протягом семи днів від дня подачі заяви. Далі здобувача інформують про розмір, правилах, періодах нарахування допомоги. Кошти перераховуються на спеціально оформлену банківську карту.

Підвищення виплат в наступному році

У зв'язку з активним ростом цін на товари і послуги сума, яка виплачується безробітним громадянам, не може покрити навіть найнеобхідніших витрат. Тому урядом прийнято рішення збільшити розмір допомоги в майбутньому році. Підвищення варто очікувати вже в першому місяці 2029года, але не більше, ніж на 190 гривень.

З січня громадяни, яким нараховується державна фінансова допомога на підставі тривалості страхового стажу, розміру заробітної плати на попередньому робочому місці, будуть отримувати мінімум 1 630 гривень. Відповідно максимальний розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна буде дорівнює сумі в чотири прожиткові мінімуми для працездатних громадян. Тим категоріям безробітних громадян, посібник яким розраховується без урахування страхового стажу, держава буде виплачувати щомісяця 610 гривень.

У наступному році зберігається можливість оформити допомогу у зв'язку з частковим безробіттям. Якщо на виробництві виникли труднощі, через які для працівників було скорочено трудовий день, держава надає матеріальну допомогу. На такий вид допомоги можуть претендувати працівники, дохід яких скоротився з незалежних від них причинам.
Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні

Правила нарахування посібників

Незважаючи на підвищення суми, кабінет міністрів залишив без зміни період виплати допомоги по безробіттю в Україні в 2019 році. Нараховувати кошти будуть з восьмого дня після подачі заяви в регіональному Центрі зайнятості. Розмір державної виплати зменшується в залежності від тривалості перебування людини на обліку в державній службі.

Тільки перші три місяці після реєстрації безробітному виплачується вся нарахована сума допомоги. Якщо за цей час людина не був працевлаштований, наступні три місяці йому будуть перераховуватися 80% від встановленої соціальної допомоги. Решта час перебування на обліку в Центрі зайнятості виплати здійснюються в розмірі 70% від встановленої суми.

Варто зауважити, що перебувати в статусі безробітного і отримувати фінансову допомогу від держави годі й довше, ніж два роки. На тривалий термін (сімсот двадцять днів) оформляють переважно громадян передпенсійного віку, адже їм досить складно підшукати підходящу посаду. Для інших безробітних мінімальний і максимальний розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна виплачується не довше 360 ній. Тим здобувачам, які тільки закінчили вчитися у вищому навчальному закладі, або припинили строкову службу у військах, допомогу виплачують 180 днів.

Дана схема нарахувань діє для працівників, які втратили посади за скороченням, або звільнених при обопільній угоді сторін, які уклали трудовий договір. Якщо звільнення відбулося за добровільним бажанням співробітника, державна допомога нараховується в розмірі 80% від середньої суми зарплати, а її виплата відбувається не раніше 91-го дня від реєстрації в держустанові. Людям, примусово звільненим з-за порушень, передбачено виплату мінімальної допомоги по безробіттю. Зарахування грошей відбувається також по закінченню трьох місяців від дня подачі заяви.

Згідно з вимогами законодавства, нарахування грошових коштів безробітному повинно проводитися два рази за місяць. Але, через різного графіка відвідування біржі праці, нарахування можуть проводитися один, або навіть три рази. Зарахування грошових коштів має проводитися в період від сьомого до двадцять першого дня місяця. Варто зауважити, що не виключається затримка виплати допомоги по безробіттю 2019 Україна. У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні перші посібники після підвищення можуть затриматися на пару місяців.


Самостійний розрахунок допомоги

Якщо ви плануєте оформити статус безробітного важливо розуміти, на яку державну допомогу можна розраховувати.
Середня сума допомоги становить орієнтовно 1,2 тисячі гривень, але підсумкова сума визначається індивідуально для кожної людини.

Розрахувати розмір соцвиплати можна самостійно, використовуючи калькулятор допомоги по безробіттю в Україні. Цей ресурс представлений для загального доступу на офіційному сайті Служби зайнятості.

Попередній розрахунок проводиться по персональних даних, а саме:

загальної тривалості страхового стажу;
страхового стажу за поточний рік;
період до виходу на пенсію;
причини звільнення з попереднього місця роботи;
середньої величини доходу за останні дванадцять місяців.

Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні

В режимі онлайн можна отримати інформацію про передбачуване розмірі фінансової допомоги на випадок втрати робочого місця. Варто зауважити, що дані самостійного розрахунку є приблизними. Підсумкова сума може бути озвучена тільки менеджером центру зайнятості після проходження реєстрації.
Якою буде допомога по безробіттю на 2019 рік в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають