• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення

Україна ще все ще страждає від економічної кризи, а його наслідки є причиною зниження рівня життя пересічних українців. Громадяни скаржаться на те, що постійно ростуть ціни на різні послуги, на продукти і непродовольчі товари. Але найбільшою проблемою для багатьох є саме поступове збільшення вартості комуналки. В результаті людям доводиться віддавати майже половину своєї заробітної плати на оплату рахунків. Очікується, суми до оплати будуть рости протягом наступних кількох років. Саме тому громадяни хочуть знати, чи дійсно буде подорожчання електроенергії в Україні для населення і чого варто чекати.
Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення


Чому ціни на електроенергію взагалі ростуть?

Якщо упустити подробиці, то причини є стандартними, а тому майже кожен українець знає про них. Варто виділити це:

Поступове збільшення вартості сировини.
Погіршення економічного становища держави.
Серйозне знецінення гривні, а також те, що імпортери встановлюють занадто великі ціни на сировину.
Відсутність в країні альтернативних джерел електричної енергії.


Однак є такі експерти, які вважають, що в усьому винна саме корупція. Міжнародний валютний фонд запевняє, що саме великий рівень корупції є причиною неконтрольованого і надмірного використання електрики. Зараз на ринку часто проводяться різні махінації. Наприклад, перепродаж сировини дозволяє одній зі сторін практично незаконним шляхом непогано так нажитися. Тому представники фонду наполягають на тому, що ціни не тільки на електроенергію, але і на паливо, та ще й сировину повинні бути значно збільшені, а також повинні піддаватися суворої регулюванню.

Також до факторів, що впливає на подорожчання електроенергії в Україні, можна віднести військовий конфлікт, який не припиняється на сході держави. Правда, бойові дії мають лише непрямий вплив на те, які встановлюються тарифи на світло для населення. Справа в тому, що ведення бойових дій насправді створює значний тиск на економіку держави, оскільки витрачається дуже багато грошей на це все. Іноді це навіть призводить до урізання грошових мас, що виділяються на інші галузі. В результаті влада вирішила створити принципово нову модель функціонування сфери енергетики, а це може стати основою причиною для поступового зниження вартості електроенергії. Правда, на кінцевий вигляд системи і правильність роботи механізму вплине те, як ця все зміни будуть впроваджуватися.
Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення


Так чого саме варто чекати?

Для початку треба не забувати, що тарифи на електроенергію в Україні збільшувалися протягом усього 2018 року. Уповноважені органи, які займаються регулюванням енергетичної сфери, постановили, що до кінця 2018 буде відбуватися збільшення вартості електроенергії приблизно на 25%. Основна причина таких змін - зростання ціни вугілля на торгових ринках Європи. Також можуть відбуватися додаткові неконтрольовані підвищення. Експерти говорять про те, що навіть найменші подорожчання електрики громадяни України миттєво будуть відчувати на собі, адже вартість комунальних послуг буквально буде злітати до небес.

Але треба не забувати, що заявлені цифри - це лише приблизні плани представників уряду і вони можуть в будь-який момент переглядатися. Великий вплив буде надавати те, в якому саме стані виявиться економіка держави, а також які угоди вдасться укласти з іноземними постачальниками. Нещодавно був прийнятий закон про регулювання вартості електрики для простих жителів і підприємців. Це основна причина, чому подорожчає електроенергія, тарифи на 2019 рік в Україні для населення стануть значно більше.

В ідеалі було б зменшити вартість електрики для підприємців, тим самим залишивши тарифи для звичайних громадян на нинішньому рівні. Але це призвело б до суттєвого зменшення надходжень грошових мас в державну казну. Але і піднімати тарифи для населення до небес теж не можна, тому було вирішено встановити суми до оплати на якомусь певному рівні. Ситуація йде так, що на даний момент підприємці сплачують за електроенергію десь в два рази більше, а це насправді досить велика сума для звичайного жителя України. Але в той же час проект дозволить зробити плавний перехід до нової моделі ринку. Думки аналітиків і фахівців з цього приводу відразу розділилися. Хтось вважає, що прості українці почнуть платити за світло як мінімум в два рази більше. Інші ж вважають, що якихось суттєвих змін не передбачається.Нові постачальники електрики для українців

Поки немає ніяких офіційних і точних даних про те, які саме будуть тарифи в майбутньому році. Але це не заважає аналітикам ринку створювати свої власні прогнози. Треба згадати про одне нововведення, яке дозволить багатьом громадянам хоч трошки заощадити. Справа в тому, що прийнятою постановою звичайним жителям країни дозволять самостійно обирати постачальника електроенергії. Це європейська модель ринку, яка дозволяє позбутися від монополістів.

Всі права і обов'язки будуть регулюватися відповідними законами. Насправді законопроект отримав підтримку депутатів ще в 2017 році, але вступити в силу він повинен саме в 2019 році. Даний проміжок є періодом підготовки, відведеним на оформлення всіх необхідних документів та впровадження необхідних змін. Також багато сил і часу пішло на структурні перетворення.

В результаті буде створена загальна інформаційна база, доступна кожному жителю України. У ній можна буде легко відшукати дані про постачальників, їх послуги, регіони, де виробляється енергія, а також кількість клієнтів, а також іншу інформацію. Поки ця база досі знаходиться в розробці. Очікується, що саме завдяки новій моделі ринку вийде регулювати вартість електроенергії в Україні в 2019 році і уникнути істотного подорожчання.

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення

Як українці обиратимуть собі постачальника?

Уже була опублікована перша інформація про те, як буде відбуватися обрання постачальника. Навіть були оприлюднені документи, що регулюють відносини між компаніями, які постачати електроенергію і споживачами. У цих документах є купа важливої ​​інформації, до якої кожному варто ознайомитися. Наприклад, там говориться, що кожен постачальник буде мати свій унікальний ідентифікатор, а після того, як особа вибере собі постачальника, йому буде потрібно укласти спеціальний договір.

Постачальника може змінити кожен. Це необов'язково, але процедура повністю безкоштовна для кожного. Платити за електроенергію доведеться дві різні суми, оскільки вони будуть направлятися різним організаціям, але рахунок буде виставлятися єдиний. Він буде складатися з:

Оплати послуг оператора, який відповідає за розподіл електроенергії.
Оплати послуг постачальника, який надає споживачам енергію.

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення

Відразу можна зробити висновок, що лідируючі позиції на ринку займуть компанії, що пропонують дійсно якісні і дешеві послуги. Очікується, що в результаті тарифи на електроенергію в 2019 році в Україні почнуть потихеньку знижуватися.
Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2019 році для населення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають