• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини

Як відомо, бути батьками у нас в країні – це не тільки велика радість та відповідальність. Це ще і своєрідний подвиг. Причому до логічним і, в принципі, подоланним безсонним ночам, переживань і клопоту, додаються абсолютно дикі, як для розвинених західних країн, речі – зовсім нездоланні фінансові проблеми. Ми зараз не говоримо про асоціальних елементів, які народжують, як би блюзнірськи це не звучало, лише б народжувати, не замислюючись про те, що вони можуть дати дитині, які умови йому забезпечити. Ми говоримо про усвідомлене батьківство, про щире бажання тат і мам подарувати продовження свого роду все найкраще. Але, на жаль, поточна економічна ситуація у нас до цього не має зовсім, з-за чого багато сімей можуть дозволити собі, в кращому випадку, одну дитину. Або ж чекати роками, поки матеріальне становище не покращиться кардинальним чином, пропускаючи ідеальні з фізіологічної точки зору роки для виношування, народження і виховання дітей. Тих, хто сумнівається, варто запросити на екскурсію в наші супермаркети — подивитися на ціни на памперси, дитячі сади і школи – на наради, на дошках оголошень, де звучать перманентні прохання здати на ремонт/іграшки/посібники і т. д. і т. п А одяг, а, не дай бог, ліки? Поки ж записане в Конституції право на материнство і дитинство, зафіксована в цьому документі політика державної підтримки демографічної ситуації – не більш ніж порожній звук, на жаль. А адже все може і повинно бути зовсім по-іншому

Дитячі допомоги в інших країнах

Апелюючи до корисного і гуманного досвіду Європи, Японії, Австралії та Північноамериканських країн, можна згадати, що досить вагомий шматок фінансової відповідальності за своїх нових громадян намагається нести сама держава.
Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
У тій же Швеції дозволяється ходити в декрет як мамам (на півтора року), так і татам (на три місяці – щоб допомагати у найскладніші періоди дружин), а від зарплат при цьому зберігається такий значний відсоток, що можна взагалі не замислюватися про те, щоб скоріше повернутися до роботи, насолоджуючись вихованням дитини. У багатьох інших країнах Європи на кожного малюка виплачується 390-500 євро щомісяця, тобто проблема памперсів, як бачимо, там явно не варто Австралію ж і зовсім називають країною переможної багатодітності: будь-які пологи супроводжуються виплатою в 1000 доларів (на другого і всіх наступних – ще більше). Щомісяця, якщо один-два дитини, платять на кожного по 200 на третю і далі – по 300. І так до 18 років. І це – не рахуючи, гідною і доступною медичною допомогою і дітям, і їхнім мамам, маси зручностей, які вважаються природними і звичними. Словом, все найкраще – справді, дітям. А що ж у нас?

Як це було раніше і що зараз?

Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
Як ми пам'ятаємо, у свій час у нашої держави був «напад небаченої щедрості», коли за першу дитину одноразово платили 25000 і за кожного наступного сума підвищувалася на ту ж чверть сотні тисяч гривень. Ніхто не сперечається, як курсом долара і з урахуванням тих обставин сума була дуже приємною. Що ж стосується щомісячних виплат, скасування колишніх сміхотворних 130 грн. як допомоги до трьох років, по суті, взагалі мало ким виявилася поміченою – все одно ці гроші ніколи нікого не рятували. Сучасні ж 860 грн. в місяць, з оглядкою на актуальні ціни, виглядають аналогічної досконалішою насмішкою. Тим більше з урахуванням того, що зараз первісну суму знизили до 10000 але допомога при цьому не зросла ні на йоту. На дитину прожитковий мінімум зараз прийнятий у розмірі 1500 грн, але, по факту, батьки на нього отримують майже в два рази менше, що, звичайно ж, неприпустимо, з будь-якої точки зору. Якщо ж згадати про самотніх матерів, тут ситуація і зовсім сумна. По-перше, щоб отримувати хоч якусь додаткову допомогу, треба довести, що доход на одного члена сім'ї не перевищує 1700 грн. І доплачують в цьому випадку лише різницю між 1700 гривнями і реальної наявної на руках цифрою.
Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
При цьому на дитину до шести років можна отримати не більше 1492 грн., а після них – 920. Очевидно, що це — не набагато більше, ніж у всіх. Але, враховуючи, що в таких сім'ях рівно на одного працюючого менше, стає взагалі незрозуміло, як матерям і батькам одиначкам вдається виживати у такому статусі, в принципі. Трохи «легше» з посібником по втраті годувальника: на одного дитини це буде 1370 грн, на двох – 1647 а багатодітні в цьому випадку вже отримують по 2059 гривень. Звичайно, трохи більше платять і чорнобильцям, інвалідам, але там теж цифри повністю відірвані від реального споживчого кошика. Уряд клятвено обіцяє переглянути розмір та порядок цих виплат у 2019 році. Але, тут же винувато зауважує, що коштів на це у бюджеті поки немає. Власне, якщо об'єктивно, їх і не передбачається, незважаючи на весь передвиборчий популізм і спроби робити хорошу міну при поганій грі – на черзі дуже серйозні реформи і податкової, і інших сфер. Тому вже точно, що до дітей руки «дійдуть» в останню чергу

Плани з оздоровлення соціального клімату

Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
Не секрет, що демографічна ситуація в Україні з кожним роком все важче. Позначається і економічна криза, і війна, і масовий відтік громадян, причому, в основному молодих, на захід з метою заробітків і влаштування власного життя. Зараз за рівнем народжуваності ми в 18-му десятку в світі. І зрозуміло, що робити з усім цим щось потрібно, і терміново. Але, як відомо, «дитячі» тісно прив'язані до прожиткового мінімуму . І якщо мінзарплата, від якої відштовхується маса податків і відрахувань до бюджету, росте як на дріжджах вже який сезон, підвищувати прожитковий мінімум – базу для всіляких соцвиплат, — влада не поспішають. Правда, у Раді давно вже з перемінним успіхом ведуться дебати на тему, що пора б вже і цю цифру почати переглядати. Не кажучи про досить прогресивному документі, поданому на розгляд відповідним комітетом, згідно з яким допомога при народженні повинна становити 52 прожиткових мінімуму, причому відразу буде виплачуватися до 40% цієї суми, а решту поділять на три роки з індексацією по інфляції. Одночасно з цим на другого малюка, з цього ж пропозицією депутатів, збираються давати 108 мінімумів, а на третю – до 140-ка.
Допомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
Яке рішення буде прийнято щодо цього законопроекту – поки ніхто точно сказати не візьметься. Але, як би там не було, актуальною залишається окрема трагедія з маленькими громадянами невизнаного Донбасу – претендувати на допомогу на них можуть лише батьки, які переїхали з цієї зони в інші області України і оформили статус біженців. З кримчанами ж і того складніше – допомога на них буде надаватися тільки в разі переїзду, і тільки якщо їх батьки не відмовилися від українського громадянства. В іншому випадку їм доведеться подавати на його одержання знову. Іншим же при оформленні допомоги варто підготувати для подання в органи соціального захисту паспорт/ІПН мами чи тата, довідку про прописку, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження і довідку з банку про відкритий для вступу цих виплат рахунку. Сім'ям з усиновленими дітьми потрібно додатково подавати рішення суду про опіку, додаткові документи потрібні і особливим категоріям для підтвердження їхніх претензій на підвищені виплати (інвалідам, чорнобильцям, напівсиротам та ін). Питання тільки, де на всю цю бюрократію брати час батькам новонароджених діток?

Відео-новинуДопомоги на дітей 2019: по догляду і при народженні першої і другої дитини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають