• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
 • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
 • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб

Про податкову реформу у нас говорять давно. Всі розуміють крайню необхідність для виживання країни цих заходів. Всі розуміють, що гладко і безболісно настільки масштабні, навіть – еволюційні зміни пройти не можуть. Але, в той же час, як люблять у нас казати: «Віз і нині там». Реформу не тільки не поспішають вводити – нерідко спостерігаються і зовсім відверті випадки саботажу супутніх заходів, гальмування розгляду і прийняття рішень. Кому це вигідно? Ну, вже точно не народу! А ось на питання: «Що з усім цим робити?» — відповідь знайти не так просто Глобально ж, експерти в області економіки вважають, що всю нашу реформу можна укласти в три тези:
 • заміна існуючих 22-х податків 9-ю, із збереженням настільки важливою зараз для країни сумарною навантаження;
 • переробка ЄСВ зі зниженням до 22%;
 • полегшення адміністрування відшкодування ПДВ шляхом запровадження відкритого реєстру.
 • Що ж, спробуємо спрогнозувати, що з цього списку ми зможемо побачити вже в наступному, 2019 році .

  Податок на виведений капітал

  Отже, те, про що так довго і давно говорили – одне з найважливіших змін, — схоже, все-таки буде введено, якраз до 1-го січня. Ми назавжди попрощаємося з податком на прибуток – одним з найбільш корумпованих, непрозорих і складних для адміністрування. І почнемо звикати до податку на виведений капітал, ставши, тим самим, на прогресивний шлях визнаних одними із самих здорових, з точки зору клімату для бізнесу країн: Естонії, Латвії та Грузії. НнВК, по суті, означає, що нарахування та сплата 15% від чистого доходу в бюджет буде здійснюватися виключно у разі настання події виведення грошей з бізнесу, розподілу прибутку. Грубо кажучи, це – плата власниками компанії з її коштів за можливість одноосібно покласти собі в кишеню шматок прибутку.
  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  До тих же пір, поки прибуток знаходиться на рахунках фірми, її, по-перше, можна з легкістю пускати на розвиток справи, в оборот, а, по-друге, в цьому своєму вигляді вона абсолютно не налогооблагаема. Ідея геніальна у своїй простоті і прозорості. Результатом стане значне зниження податкового тиску на бізнес, виведення з тіні суттєвих капіталів, так як тепер вже зовсім не буде необхідності в організації якихось хитромудрих схем, щоб вижити зі старим оподаткуванням, а також відкриття найширших можливостей для підприємств у плані їхнього розвитку. Фактично, НнВК стане яскравим представником сфери автоматично нараховуються і сплачуваних податків, завдяки чому прошарок з податкового інспектора у вигляді третейського судді, вершащего грізною (і не завжди компетентною, а часто – просто жадібною) рукою долі компаній, стане неактуальною зовсім. Все це, звичайно, виглядає чудово – цей податок, дійсно, міг би врятувати наш бізнес. Але, в той же час, експерти побоюються, і на це нам прямо натякають фахівці з МВФ, що недоотримані суми старого податку на прибуток здатні просто вбити економіку одним махом, якщо їм не буде придумано в найкоротші терміни якоїсь альтернативи. Адже мова йде про десятки мільярдів гривень.

  Зміни ставки ПДВ

  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  Другий нічний кошмар для наших підприємців – податок на додану вартість, — шикарний, по своїй суті, інструмент для активації грошового обміну між підприємствами і державою, корисний для обох сторін, у нас за всі ці роки прийняв абсолютно неможливі по своїй потворності риси. Тим, хто сумнівається, що проблеми в адмініструванні ПДВ не менші, ніж з податком на прибуток, можна порадити просто один раз спробувати подати на відшкодування податківцям. Те, що за цим піде, як правило, нагадує гостросюжетний детектив навпіл з хорошим таким драйвовим бойовичком: з власним блекджеком воістину самурайським терпінням в очікуванні відшкодування та інспекторами з перевірками. Але, з 2019-го, що начебто збираються його таки знижувати до 16% і кардинально переглядати систему відшкодування, як таку. Ставка ПДВ знижена — здавалося б, радіти треба? Але, не тут-то було. Наші депутати, схоже, надто старанно у школі слухали вчителя хімії, коли він їм розповідав про Законі збереження маси: якщо десь одного податку «убудется», значить, іншого – «прибудется». Причому так, що всі здригнуться

  Про бідного «упрощенце» замовте слово

  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  В одному пакеті з ПДВ ці милі люди збираються «пропхати» одне нововведення: третю групу платників єдиного податку просто викреслять із закону, а першої та другої заборонять займатися гарантійним ремонтом, виробництвом складної техніки і ювелірних виробів, оптової торгівлею і мати зв'язку з підакцизними товарами. Скільки ФОП, завдяки цьому, одним махом прокинуться «на загальних підставах» — навіть уявити собі складно. А скільки закриються, не витримавши податкового гніту? Словом, однією рукою погладять по голівці великий бізнес, і інший знесуть таку ж голівку з плечей малому бізнесу. Здорово, правда? Ну, ми ж згадували, начебто, про Закон збереження маси – все добре бути не може

  Нове у податках для фізосіб

  Кожен рік змінюється розмір мінзарплати, отже, за ним «тягнуться» і всі прив'язані до нього податки для простих громадян. Мова йде, звичайно ж, в першу чергу, про податок на нерухомість, який в народі давно вже встигли охрестити «податком на розкіш». Звичайно, непросто зрозуміти, як 60 метрів площі можуть бути «розкішшю», але, залишимо всі нюанси і спірну мораль даного податку для окремої докладної розмови.
  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  У сухому ж залишку, якщо підвищать мінімалку, як і обіцяють, до 417300 грн., податок на нерухомість (в залежності від затверджених пільг і процентної ставки місцевими органами влади) буде коливатися в межах 6260 грн. за кожен метр понад норми. Транспортний податок, навпаки, завдяки все тій же виросла мінімальної заробітної плати, платитиме меншу кількість власників автотранспорту — маються на увазі люксові авто з пробігом менше п'яти років і вартістю вище 1565 млн. грн. Що ж стосується довгоочікуваного злиття ЄСВ і ПДФО з нового Ліберального податкового кодексу, остаточне рішення ще не прийнято, але зважаючи майбутньої президентської виборної кампанії, тут все здається дуже реальним. Хоча про конкретну ставкою майбутнього солідарного збору говорити ще, звичайно ж, рано. Очікується, що вона буде з кожним роком падати в прогресії: тобто в 2019-му на нас чекає приблизно 32%, у 2020 році – 28%, а в 2021-му – 20.

  Раптово: податок на багаж і посилки

  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  Українці зі світом шляхом обміну товарами на особистому рівні звикли спілкуватися вкрай тісно: закупівлі на світових майданчиках начебто Амазона й інші, замовлення товарів з імпортних магазинів – для дуже багатьох стали звичною справою. А вже скільки «тягне» наш середньостатистичний громадянин з традиційного «шопінгу» з розпродажів Європи Так от, з 1 січня 2019 року свої апетити доведеться стримати. Новий податок на посилки визначає наступні правила: тільки три посилки в місяць загальною сумою на 150 євро будуть безкоштовні і провезення багажу вартістю до 500 євро на звичайній митниці і до 1000 – в аеропортах. За кожну наступну, починаючи з четвертої, посилку доведеться платити 20% (якщо знизять 16) ПДВ, 10% мито та акциз, якщо товар підпадає під особливу категорію.
  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  За ввезення багажу правило на зазначені суми доповнюється обмеженням 50 кг ваги, і при цьому все це актуально лише, якщо людина в'їжджає на батьківщину не частіше, ніж раз на 72 години. Якщо перевезення здійснюється з більшою інтенсивністю – товарів можна буде брати максимум на 50 євро. Очікують від наступного року, як бачимо, чимало, а поки Поки що, згадуючи незабутнього Леоніда Макаровича: «Маємо те, що Маємо». Електронні сервіси взаємодії з податковими службами в зародковому стані (тільки в столиці більш-менш в цьому плані спостерігаються хоч якісь зрушення в кращу сторону). Автоматизація всіх процесів – на тому ж рівні. У сегменті такого найважливішого податку, як ПДВ, все взагалі виглядає дуже гнітюче: податкові накладні, як блокувалися, так і продовжують блокуватися, а його адміністрування, на загальну думку, давно і міцно займає першу сходинку рейтингу за корупційності. З рештою ситуація не краще – особливо, якщо згадати про перманентно сумної ситуації у сфері т. зв. «зарплатних» податків І проблема в нас, на жаль, полягає ще й у тому, що зі зрозумілих причин продавлювати податкову реформу в країні можна тільки «усім миром», тому як, якщо знову все віддати на відкуп політикам і чиновникам, у нас не просто «віз» залишиться на тому самому місці – з нього дуже скоро навіть колеса знімуть і голоблі поведуть.

  Відео-новина


  Нові податки з 2019 року в Україні: свіжа інформація, закон для ІП, ставки для фізичних осіб
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають