• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини

Офіційно в Конституції нашої країни записано, що право на медичне обслуговування отримують все в рівній мірі і достатньому обсязі. За законом донедавна наша медицина була безкоштовною, звичайно ж, включаючи обслуговування майбутніх матусь у пологових будинках. У той же час реальна практика показувала, що якщо хотів нормального обслуговування і відносини, платити доводилося абсолютно за все – за допомогу лікаря, анестезіолога і акушерок, не рахуючи нянечок і сестер відділення новонароджених, за аналізи, ліки та інше. В плані процедури всі старалися, як могли: деякі офіційно оформляли касу та виставляли рахунки пацієнтам для оплати через неї, працювали через благодійні фонди, куди нібито «добровільно» робили пожертви породіллі, деякі просто недвозначно натякали, що здоровою і жінка, і дитина з лікарні вийдуть тільки в одному випадку. Поширена також була і схема, коли просто заносять в палату щодня своєрідний неофіційний рахунок за ліки, від оплати якої, звичайно ж, не відкрутитися. Безперечно, цю політику можна було б вважати несправедливою і шкідливою – поволі непрямим методом регулює чисельність населення і заважає нормальному демографічному розвитку країни. З іншого ж, показна соціальна орієнтованість держави у нас вже десятиліттями існує тільки в законодавчій формі. На практиці ж все ще більш ринковими нікуди. Так чому б не підійти до питання дійсно чесно, зняти з очей шори і, нарешті, легалізувати те, що раніше давалося сором'язливо в кишеньку? Щоб була можливість і проконтролювати, куди пішли гроші, і знати, що за них обслуговування дійсно буде таким, яким повинно бути? Адже, по суті, родопоміч – це не невідкладна медична допомога в БСП всіх масштабів. Давайте не будемо ханжами: вагітніти чи немає в нашій країні – особистий вибір кожної жінки. А заводити дитину, заздалегідь знаючи, що не готовий до матеріальних витрат – це безвідповідально і непробачно, як би не обурювалася громадськість. До пологів майбутні матусі готуються всі дев'ять місяців, так чому б не подбати і про грошовому аспекті? В іншому випадку, як би це грубо і жорстоко не звучало, але якщо в тебе немає пари сотень доларів на оплату послуг лікарів, враховуючи наші ціни, в яких умовах і як буде рости сама майбутня дитина?

Прийдешня медреформа

Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини
Що ж, реформи дійсно в Україні почали розробляти та впроваджувати активно, і у всіх сферах життя. І це правильно, бо так жити, як жили раніше, в системі тотального хабарництва, прихованих схем та інших принад наскрізь тіньової економіки, далі було просто вже неможливо. Не за те, власне, гинули наші брати в революцію і на війні, щоб ми продовжували варитися у своєму старому болоті. Не секрет, що кардинальним змінам піддається як раз в даний момент податково-бюджетна сфера, вагомо попрацювали і над осучасненням освіти, пенсійною реформою, тепер, нарешті, на черзі – і медицина. Говорячи про західному позитивному досвіді, в Європі є її соціальний мінімум для пільговиків, всі ж інші працюють, заробляють, платять страховку і, відповідно, забезпечують собі рівень життя, на який заслуговують. У нас же дуже багато громадян, як це не прикро, звикли, що їм держава зобов'язана. Чому? Хороше питання правило, ставить таких осіб у цілковита безвихідь. Прикриватися гаслом: «Ми народжуємо нових громадян країні!» — ганебно й жахливо по відношенню до своєї дитини. Це в деяких інших державах дітей на світло виробляють дійсно для того, щоб вони це сама держава, чиновницький апарат обслуговували, щоб були, в разі реалізації непомірних амбіцій, гарматним м'ясом у збройних конфліктах. Україна – мирна країна, і наші діти завжди мають самостійний вибір, як будувати своє життя. Тому ми народжуємо їх, вибачте, особисто для них самих, і для себе, як батьків, звичайно ж
Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини
Що ж стосується конкретно реформи, тепер, по-перше, офіційно закріплено право людини отримувати медичні послуги двох типів: безкоштовні та платні. Безкоштовні – це якийсь мінімум, гарантований державою, платні ж тепер чітко окреслюються законодавством, їх перелік, як і ставки, фіксуються. Причому, щороку за ним Моз повинен буде видавати оновлену актуальну Директиву, щоб все було прозоро, справедливо і загальновідомо. Повністю зміниться і форма бюджетного фінансування лікарень, в тому числі і пологових будинків: тепер будуть компенсуватися виключно вже надані послуги. Отже, в інтересах муніципальних пологових будинків буде підвищувати якість своєї роботи, щоб боротися за клієнта, і, таким чином, забезпечувати зростання своїх доходів.

Як все буде відбуватися?

Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини
У 2019 році цю реформу запустять спочатку як пілотний проект у кількох установах охорони здоров'я. Завідувати ж бюджетним фінансуванням стане Національна служба охорони здоров'я. У додатку до конкретики пологових будинків, наприклад, це означає, що буде гарантуватися безкоштовне родопоміч на всіх етапах обслуговування лікарнею пацієнтки і новонародженого. Сюди включаються і всі необхідні безкоштовні аналізи, і всі ліки. Просто тепер підпільні рахунки за все це лікарі будуть виставляти не пацієнтам – а в цю Національну службу, після чого отримувати відповідну компенсацію. Якщо ж породілля захоче щось понад цих послуг (палати підвищеної комфортності, особисту доглядальницю, розміщення чоловіка або інших супроводжуючих осіб і т. д.), оплачувати це, звичайно ж, вона буде зі своєї кишені, згідно із загальними встановленими тарифами.
Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини
Держава обіцяє, що в бюджет такі виплати будуть закладені, тому затримки з перерахуванням коштів, ні урізання фондів не передбачається. І, знаючи тенденцію наших правителів останнім часом з переляку закладати туди цифри з гігантським запасом, сумніву, що грошей на охорону здоров'я не вистачить, є безпідставними. Безумовно, у Моз не можуть заборонити лікарям на місцях вимагати хабарі з пацієнтів. Як не можуть заборонити і простосердечну подяку новоспечених мам дійсно добре ухаживавшему за ними медичного персоналу. Але, вважають, що така практика дозволить лікарням перестати зводити кінці з кінцями, переведе їх на офіційну самоокупність і прибере у хабарників головний їх аргумент про те, що держава їм платить копійки, тому вся фінансова навантаження повинна лягати на простих людей. І до речі, обіцяють, що запрацює також механізм скарг на факти вимагання, що буде завзято каратися самою адміністрацією лікарні, адже їй стане абсолютно невигідно плодити невдоволення серед своїх клієнтів за принципом: «Куди подінуться? Все одно будуть миритися» Що ж, як воно все буде на практиці – побачимо в наступному році. Але дуже хочеться вірити, що подібна реформа нашу медичну галузь виведе на якісно новий рівень і дійсно зробить гарантії Конституції громадянам України існують не тільки на папері, але і в реальності.

Відео
Безкоштовні пологи з 2019 року в Україні: останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають