• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб

Отже, 2019 рік обіцяє бути знаковим по багатьом параметрам, і президентські вибори в ньому – це далеко не остання і головна інтрига. Головні ж несподіванки будуть чекати нас щодо серйозних економічних рішень. І зокрема, рішень з ключових питань банкрутства ряду підприємств і навіть сегментів ринку. Депутати під проводом президента відтягували момент істини, як могли, але, у більшості мораторіїв на цю процедуру термін виходить саме 1 січня 2019 року. Що ж буде далі? Спробуємо перелічити, над ким конкретно завис дамоклів меч правосуддя, і яких фігурантів ринкового поля, починаючи з наступного року, викреслений з економічного порядку країни. А також, звичайно ж, чим все це нам загрожує конкретно.

Чорноморнафтогаз

Мабуть, одне з найбільш скандальних і неоднозначних українських підприємств, за сумісництвом – найбільша нафто - і газовидобувна компанія країни. В її сферу інтересів входить розвідка і видобуток відповідних природних ресурсів на українській частині шельфу Азовського і Чорного морів. Компанія завжди була в повному відомстві НАК «Нафтогаз України», і працює вона з 98-року. Після революції 2014-го і анексії Криму Російською Федерацією, частково базувалися в Сімферополі потужності і капітали підприємства були захоплені «зеленими чоловічками».
Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
Особливий резонанс отримала отбуксовка військово-морськими силами окупанта двох бурових установок «Україна» і «Петро Годованець» з територіальних вод України в районі Одеси до берегів півострова в тому ж році. «Вишки Бойка», куплені за 12 мільярдів гривень для українського бюджету видобували газ на Одеському газовому родовищі, коли стався інцидент, і з тих пір, підраховано, що щорічно російська економіка з їх допомогою отримує близько 2 млрд. кубометрів газу незаконним чином. Крім втрат, пов'язаних з кримської окупацією, Чорноморнафтогаз має в народі заслужену славу синонім виразу «корупційні схеми». Так-так, це саме та сама ніжно улюблена арбузовско-азаровська годівниця, з допомогою якої вони безкарно привласнювали мільярди з нашого бюджету. Ганебно втекли в Росію після революції, ці два примітних діяча (між іншим, оголошені української прокуратурою в розшук) безсоромно вкрали 32 млрд. гривень з тих 12 які були куплені вишки. Збитки державі, крім цього, оцінюється в 22 млрд. грн. Зараз вже практично завершені всі слідчі заходи по пов'язаним з Чорноморнафтогазом справах –більшість фігурантів процесу, тим чи іншим чином пов'язаних з сумно відомим товаришем Бойко, виявлено, і в їх відношенні порушено кримінальні справи. Поки йшли всі ці дії, держава не могла оголосити про банкрутство підприємства, так як в противному випадку винуватці уникли б покарання, а всі кінці пішли б у воду. Крім того юридична анулювання компанії допомогло б уникнути відповідальності Росії в міжнародних судових інстанціях за фактом привласнення державного майна нашої країни. Дозвіл на всю діяльність по двом захопленим вишок і мораторій на їх банкрутство пролонговані до початку наступного року. Що ж буде в 2019-му, поки передбачити складно: якщо судові процедури в судах всіх інстанцій, в тому числі і міжнародних, до того часу завершаться, Чорноморнафтогаз можна буде спокійно оголошувати банкрутом і порушувати справи за припинення його діяльності, виплати боргів і розділу майна. В іншому ж випадку згадані заборони можуть пролонгувати ще на якийсь термін.

Банки-банкрути

Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
Почався після фінансової кризи 2014 року «банкопад», скромно названий Нацбанком «чищенням банківської системи», завершився остаточно і найближчим часом нових лопнули мильних бульбашок країна не побачить, вважають на Інститутській. До цього ж ми бачили, мабуть, усе: були банки-зомбі з абсолютно незрозумілою, непрозорою і часто фіктивною діяльністю, були і банки, які займалися відвертим отмывательством грошей за кордоном. Словом, порядку в системі фінустанов не було ніякого, ні в глобальному сенсі, ні у внутрішній організації роботи, тому операцію по ампутації мертвих і безнадійно пошкоджених тканин була дійсно необхідна, як повітря. Тепер, сподіваємося, українці зможуть дихати вільніше, знаючи, що їх гроші в надійних руках і, що не може не радувати, поступово відновлюється їх довіру як до кредитної, так і до депозитарній системі нашої країни. В рамках політики деолігархізації економіки і переходу на нову модель банківської системи 85 банківських установ отримали тимчасове адміністрування від НБУ (потрапили в чорний список всі, хто не був в змозі самостійно зробити докапіталізацію), і близько дев'яти десятків банків почали процес своєї ліквідації. Як ми пам'ятаємо, був організований Фонд гарантування вкладів, якому було доручено вивести з економічного поля даних фігурантів без втрат для їх клієнтів, і на сьогоднішній день вдалося врятувати кошти півтора мільйонів вкладників на загальну суму близько 90 млрд. грн. Крім того було проведено розслідування щодо банкірів і очищення банківської системи від їх імен, розпочате з пріснопам'ятного власника «Форуму» Новинського і закінчилося тріумфальним «взяттям Бастилії» української банківської системи – націоналізацією Приватбанку і видаленням тандему Коломойський-Боголюбов.
Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
Серед інших, у числі найбільш великих і резонансних, варто згадати і фірташівські «Надра», і РеалБанк другого збору в іспанії, а також Брокбізнесбанк і одіозний «Всеукраїнський банк розвитку» спадкоємця нашого втікача «вічно жЫвого». Потерпіли і жеваговские «Фінанси і кредит», «Фінансова ініціатива» та VAB Bank, а також багато-багато інших. Як примудрилися встояти «Кредит Дніпро» Пінчука та ахметовський ПУМБ – досі загадка. Але, Нацбанк стверджує, що там зовсім інші моделі економіки, обидва банку «чисті», як сльоза, і «брати» їх було просто ні за що. Ну, чистка чищенням, як кажуть, і скорочення кількості банків на українському фінансовому полі вдвічі – справа вже минуле, хоч і, звичайно ж, стояча. А ось останнє рішення НБУ про перегляд справ топ-менеджерів безлічі загиблих банків з ймовірністю повернення їх на керівні посади інших структур викликало масу непорозумінь у суспільстві. Головний в Україні за банківськими ліцензіями, Олександр Бевз каже, що банкіри, які втратили свій статус в результаті закону від 2015 року про особисту відповідальність керівництва банків за їх ліквідацію, зможуть повернутися в «справу», якщо доведуть свою беззастережну непричетність до проблем закладу. У зв'язку з цим, та й просто тому, що в 2019-му остаточно завершується трирічний мораторій на заняття цими особами керівних посад у фінансових структурах, по всій видимості, нас чекає повернення в новинні стрічки маси ключових і таких знайомих імен. Що ж, народу залишається дочекатися наступного року, запастися колою і попкорном, і зайняти місця в перших рядах розвивається драми. А вона обіцяє бути вельми інтригуючою і цікавою

Про бідного гірнику замовте слово

Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
Вугледобувна промисловість з недавніх пір стала притчею во язицех – відверто збиткова, втратила мільярди з-за війни на Донбасі, безнадійно застаріла і витягаюча всі мислимі і немислимі дотаційні соки з бюджету. В уряді вважають, що на даний момент беззбитковими є тільки 4 з 18 держшахт в країні, причому, головним чином це ті, які розміщені у Волинському басейні. На інші без сліз і дивитися не можна: майно – у податковій заставі, а то й під арештом, шахтарям місяцями затримують виплати, ні про якому ремонті, модернізації, підвищення безпеки та інше навіть говорити не доводиться. Можливо, нам не вистачає тэтчеровской твердої руки. Можливо, економіку просто стоїть, нехай і болісно, але переформатувати, зробивши наголос на сучасні способи забезпечення країни електроенергією і паливом. Але, поки до таких радикальних заходів, звичайно ж, ніхто не готовий, тому вирішили просто передати шахти у приватні руки, щоб хоч таким чином оздоровити ситуацію з ними і навести там порядок. Про приватизацію вугільних держшахт говорять вже давно, але поки цей процес не активізувався, уряд змушений ввести мораторій на відкриття справ з банкрутства цих підприємств, щоб ще до моменту продажу там все не розікрали, майно остаточно не пішло по руках кредиторів. Поки ця заборона продовжили до початку 2019-го. Але, судячи з того, як мляво йдуть зрушення в цьому відношенні, нам варто чекати його продовження і на наступний рік.

Інститут банкрутства фізосіб

Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
Для різноманітності з гучних імен і ключових для економіки підприємств та організацій перейдемо на обговорення простих сірих – наших нічим не примітних співгромадян. Крім, хіба що, того, що вони не в змозі виконувати свої фінансові або майнові зобов'язання в силу тих чи інших причин. До недавнього часу інститут банкрутства фізосіб у нас відсутній, як факт, суррогатно замінюючись якимись невиразними положеннями, кардинально застарілими в світлі сучасної ситуації у світовій економіці і нашого оновленого податкового законодавства (яке, як відомо, знаходиться в процесі свого повного переформатування). Відправною точкою відліку нової ери майнових і фінансових взаємовідносин громадян стане, як очікується, 1 січня 2019 року – саме тоді введеться в дію масштабний Кодекс за процедурами банкрутства, перший том якого цілком і повністю присвячений «юрикам», а другий – «фізикам». У ньому будуть прописані всі процедури в межах оголошення банкрутом фізособи, механізми позасудового врегулювання, збільшення можливостей для санації, словом, повністю все, що стосується відновлення платоспроможності громадянина. До речі, не виключено, що саме з-за цього Кодексу, поряд з вищеописаними за різними причинами великих (і не дуже) потенційним банкрутам-підприємствам і банкам на даний момент так активно вводяться мораторій на активацію даних ліквідацій: його норми, у чому, допоможуть зробити цю процедуру цивілізованою, вона стане менш хворобливим і більш вигідною всім учасникам процесу.

Відео


Банкрутство України в 2019 році: закриття банків, банкрутство фізичних осіб
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають