• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини

Для багатьох українських працівників головним стимулом до праці є заробітна плата. Люди будуть ідеально виконувати свої обов'язки, тільки якщо їм буде відповідати гідний рівень доходу. Представники сфери медицини не є винятком. Медики грають важливу роль у порятунку і збереженні життя багатьох людей, тому вони заслуговують хороших заробітних плат. Але реалії такі, що медичні працівники отримують не так багато, як хотілося б. Найчастіше заробітні плати зовсім не відповідають тому, які обов'язки покладаються на плечі співробітника. Тому часто заходить мова про підвищення зарплати медсестрам в Україні 2019.
Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини


Чи буде якесь підвищення?


Поки немає ніяких особливих звісток про те, що підвищення заробітних плат співробітників медичних установ буде проходити щорічно. Медична реформа, в якій спостерігається багато дірок і прогалин, передбачає підвищення зарплати лікарів до 18 тисяч гривень, а зарплата медсестри в Україні буде збільшена до 12 тисяч гривень. Такі зміни були заплановані на 2018 рік, але чого чекати в 2019?

В бюджетній резолюції міститься інформація про те, що на момент 2019 року на кожного пацієнта буде закладено суму в розмірі 300-400 гривень на рік. Це істотно збільшує дохід лікарів першої ланки. Про медсестер поки ніякої інформації немає, але відомо, що найближчим часом лікарні перейдуть на нову модель фінансування. Вона має на увазі розформування старих і непотрібних установ і напрямок грошових мас до тих лікарням, де найбільше пацієнтів. Таким чином, істотно зросте фінансування деяких закладів і заробітні плати їх співробітників.

Є також непрямі причини, які вплинуть на підвищення заробітної плати. Одна з них полягає в поступовому підвищенні соціальних стандартів. Бюджетною резолюцією було встановлено, що рівень мінімальної заробітної плати буде збільшено до 4173 гривень, а це теж істотно вплине на розміри заробітних плат все робітників. Інша причина - індексація. Це особлива процедура, яка являє собою надбавку до заробітної плати людини з урахуванням рівня інфляції. Це дозволяє нівелювати поступове знецінення національної валюти, зростання цін на товари і послуги. Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2019 році говорять про те, що вона буде проводитися в звичному для українців вигляді і далі. Також медична реформа передбачає надбавки для тих працівників, які мають великий досвід і високим рівнем кваліфікації.
Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини


А коли чекати підвищення?

Нерідко можна побачити питання про те, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні 2019
. Справа в тому, що поки ніякої офіційної інформації від уряду з цього приводу не надходило, а тому залишається сподіватися на те, що дуже скоро буде анонсовано очікуване підвищення.

Нова модель фінансування


Як вже говорилося вище, медичні установи будуть переходити на нову модель фінансування. Виходить, що гроші будуть направлятися в заклади з найбільшою кількістю хворих. У тих лікарнях, де медсестри працюють найбільше, нарешті будуть гідні заробітні плати. Ця зміна буде мати такі наслідки:

Навіть ті медсестри, які працюють в невеликих містах і селищах почнуть отримувати гідні виплати, адже лікарні почнуть отримувати більше грошей. Виходить, що виросте оклад медсестри вищої категорії в Україні і медсестер інших категорій.
З'явиться більшу кількість бажаючих працювати медсестрою і зникнуть кадрові проблеми.
Підвищиться конкуренція за робочі місця в деяких установах країни.


Нові вимоги

Стає зрозуміло, що зарплата медсестри після реформи обов'язково стане більшою.
Але реформа передбачає, що до молодшому медичному персоналу будуть пред'являтися нові вимоги. Справа в тому, що реформа передбачає закупівлю нового сучасного обладнання, яким повинні вміти користуватися медсестри. Також будуть постійно проводитись спеціальні тренінги, курси підвищення кваліфікації. Медсестри час від часу будуть проходити переатестацію, щоб довести, що вони володіють всіма необхідними знаннями та навичками для догляду за хворими. Виходить, що хто завгодно більше не зможе працювати медсестрою.
Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини


Чи чекати скорочення?

Часто заходить розмова про те, чи буде скорочення медсестер в 2019 році в Україні. Справа в тому, що в країні існує одна дуже важлива проблема. Тут спостерігається нестача молодшого медичного персоналу. Через те, що робота вкрай низькооплачувана, вона нікого не цікавить. Фахівці все частіше їдуть за кордон і шукають там хорошу високооплачувану посаду. Тому в звичній формі скорочення відбуватися не буде, адже і так спостерігається нестача кадрів, яка повинна зважитися шляхом підвищення заробітних плат.
Поступово буде скорочуватися кількість медичних установ, оскільки кошти більше не будуть направлятися в лікарні, в яких буває лише пара пацієнтів за тиждень. Відповідно, персонал доведеться розпускати. Поки не зрозуміло, як це буде виглядати. Можливо, частина медичного персоналу буде переводитися в інші лікарні.

Детальніше про брак кадрів

Дана проблема озвучувалася вже не раз. Молодші медичні співробітники завжди дуже затребувані, як і хороші лікарі.
У країнах Європи працю представників сфери медицини цінується набагато більше. Там пропонують відмінні умови, зручний робочий графік, заробітну плату і житло. Тому не дивно, що молоді фахівці, які готові показати свої знання і набиратися досвіду відправляються в Європу на постійне місце проживання. Найпопулярнішими країнами є Польща і Чехія, адже не потрібно далеко їхати і там можна отримувати гідні заробітні плати. Правда, доводиться вивчати іноземну мову, підтверджувати кваліфікацію і вирішувати документальні питання. АЛЕ це нікого не зупиняє.

Тому експерти радять переглянути рішення про розформування багатьох лікарень, тому що це може привести до серйозних проблем у медичній сфері, Вкрай важливо найближчим часом припинити відтік молодих фахівців за кордон. Для цього потрібно зміцнювати національну економіку і нарешті зробити так, щоб зарплата медиків була на гідному рівні. Молодші медичні співробітники
Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини


Зміни знаходяться під загрозою


Проблеми з українською системою охорони здоров'я спостерігалися протягом усього 2017 і 2018 року.
У 2019 вона все ще буде перебувати в зоні ризиків. Справа в тому, що представники уряду задумали занадто громіздкі зміни і дають амбітні обіцянки. Уряд обіцяє закупити купу дорогого обладнання, осучаснити лікарні, підвищити заробітні плати всьому медичному персоналу, змінити тарифний розряд медсестри в Україні. Такі зміни навряд чи будуть реалізовані на практики. Недофінансування не дозволить здійснити всі задумані зміни і суттєво збільшити зарплати медиків. Тому залишається сподіватися тільки на невеликі надбавки.
Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають