• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році

В країні відбулося чимало позитивних і негативних змін. Істотно збільшилася вартість комунальних послуг. Ось тільки дохід громадян у більшості випадків залишився на колишньому рівні, незважаючи на збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати. Раніше уряду вдавалося штучно занижувати тарифи, але це зараз це неможливо через виниклі проблем і кризової ситуації в країні. Не так давно уряд заявило, що багаті громадяни зобов'язані повністю оплачувати комуналку, а малозабезпеченій населенню воно буде намагатися допомогти по максимуму. Тому жителі країни почали цікавитися, кому покладена субсидія в Україні в 2019 році, які потрібні документи і що взагалі потрібно знати.
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році


Хто має право на субсидію

Згідно з положеннями чинного законодавства України, на допомогу для оплати комуналки можуть подавати документи ті фізичні особи, чий прибуток не дотягує до встановленого рівня. При цьому звертається увага саме на дохід громадян. Виходить, що наявність власного житла або транспортного засобу ніяк не робить ніякого впливу. Тобто, навіть якщо житель країни знімає собі житло, то він теж може звертатися в інстанцію з метою отримати допомогу на комуналку, ось тільки доведеться надавати відповідний договір на оренду житла. Субсидія оформлюється на фізичну особу, на яке зазвичай приходять рахунки за послуги, а не на сім'ю в цілому. Якщо громадянин подає документи на отримання допомоги, то він змушений дозволити інстанції обробляти свої персональні дані.

Не так давно існував ряд обмежень, а тому такі категорії громадян отримували відмову в допомозі:

Особи, які мають власне житло (не важливо, яке за рахунком), але здають його в оренду.
Громадяни, які мають два або більше автомобілів.
Особи, які мали мінімум дві житлові площі.
Жителі країни, які є працездатними, але в даний момент часу не можуть уявити документ документа, що підтверджує, що зараз вони не можуть працювати і не числяться на обліку в центрі зайнятості. Наприклад, якщо людина навчається у вищому навчальному закладі, але не володіє довідкою про це.
Особам, які придбали товар ціною не менше 50000 гривень.


Але з часом влада вирішила відмовитися від подібних обмежень, хіба що залишився пункт про покупку товару, вартістю більше 50 тисяч. Підприємці теж мають повне право подавати документи на оформлення допомоги.

Субсидія має дві варіації, головна відмінність яких - час року. Літня субсидія надається з середини травня по середину жовтня, а зимова субсидія, відповідно, з середини жовтня по середину травня. Також планується створити новий вид субсидії, який буде являти собою допомогу на придбання житла. Але поки немає офіційної інформації, коли саме з'явиться такий вид допомоги, і як він буде встановлюватися.
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році


Як нараховується

Часто можна наштовхнутися на питання про те, як нараховуються субсидії в Україні, а також які будуть зміни.
На початок і середину 2019 року ніякі зміни не передбачаються, хіба що вони можуть бути позаплановими. А ось про кінець 2019 року поки нічого не відомо. При цьому потрібно згадати недавні зміни, які внесли суттєві поправки в процедуру нарахування допомоги від держави.

Отже, нещодавно Кабінет Міністрів ніс кілька поправок, згідно з якими в субсидії буде відмовлено особам, що приховує свої доходи, а також громадянам, які мають великі будинки або тіньову зайнятість. Відмова чекає і осіб, які мають транспортний засіб молодше п'яти років.

Що стосується великого житла, то таким вважається квартира загальною площею понад 120 квадратних метрів. Для приватних будинків була встановлена ​​планка в 200 квадратних метрів. Тому власники такого обсягу житлової площі повинні будуть повністю оплачувати житлово-комунальні послуги.

В іншому порядок нарахування субсидій в Україні в 2019 році залишається колишнім. Це все робиться для того, щоб викорінити шахрайські махінації і оформлення грошової допомоги забезпеченими особами.


Оформлення

Почати варто з того, що процедура оформлення допомоги від держави відбувається в соцзабезі за місцем проживання.
Громадяни повинні з'явитися туди особисто і надати всі необхідні заяви і пакет документів. Також дозволяється надсилати папери поштою. Є і третій варіант. Оформляти субсидію можна і в онлайні. Для цього всього лише потрібно зайти на офіційний сайт для оформлення субсидії 2018-2019 в Україні та слідувати інструкції. В цілому для проходження процедури оформлення знадобиться відповідну заяву, а також декларація про прибуток фізичної особи.

Влада вже встигли внести невеликі зміни, а тому процедура оформлення була істотно спрощена. Представники уряду аргументували свої дії тим, що вартість на комуналки весь час змінюється, а тому людям доводиться постійно доносити якісь документи. Але експерти і аналітики дотримуються думки, що це чергова спроба влади вивести з тіні весь прибуток українців і дізнатися їх реальний стан справ.

Отже, ось які знадобляться документи для оформлення субсидії в Україні в 2019 році:

Заява від фізичної особи про бажання отримувати допомогу від держави.
Договір про оренду житла (якщо людина не має власного житла і знімає його).
Декларація про прибуток.


При цьому обов'язково потрібно надавати інформацію органам соціального забезпечення про зміни в сім'ї. Виходить, повідомляти треба про те, що народилася дитина, хтось загинув, виписався або прописався і не тільки.
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році


Розрахунок субсидії

Перш ніж проводити розрахунок субсидій в Україні в 2019 році, потрібно обов'язково порівняти обсяги споживаних послуг і ресурсів з певними законодавством показниками. Дуже часто бувають такі випадки, коли громадяни не проводять звірку і прагнуть отримати субсидію, а в результаті виявляється, що вона їм навіть не потрібно було.

Треба пам'ятати, що якщо обсяги тієї чи іншої споживаної послуги є великими та встановлену соціальну планку, то її доведеться оплачувати за повним тарифом. Отже, при розрахунку розміру субсидії враховується:

Загальна кількість осіб, які проживають в будинку або квартирі.
Загальний прибуток цих людей за два попередні квартали.
Рахунок за комуналку.


Сумарний дохід включає всілякі види прибутку кожного з членів сім'ї, навіть пенсії або стипендіальні виплати. У розрахунок не береться тільки:

Допомога на дітей, чиї батьки загинули або допомога на дітей, які були позбавлені батьківського піклування.
Допомоги від держави, що носять непостійний характер. Найчастіше це грошові виплати за народження дитини.
Адресні грошові допомоги.
Відсотки, одержувані від депозитних вкладів фізичної особи.


Для зручності під час підрахунків корисною буде таблиця розрахунку субсидії. Важливо знати, що пільги не можуть підсумовуватися. А тому якщо сім'я вже отримує якусь допомогу від держави, то їй доведеться вибрати, яку саме субсидію вона хоче мати в подальшому.

Також недавнім нововведенням стало те, що відсоток обов'язкового платежу встановлюється для будь-якої сім'ї в індивідуальному порядку, залежно про загального прибутку. Розрахувати розмір допомоги не так вже й складно. Для цього застосовується спеціальна формула. Щоб визначити суму за комунальні послуги, яка має виконуватися до сплати, потрібно просто взяти коефіцієнт прибутку сім'ї, розділити його на базовий коефіцієнт прибуток, а потім помножити це все на розмір базової норми для сплати.

Потрібно лише уточнити, що при розрахунку коефіцієнта прибутку береться сумарний дохід сім'ї і ділиться на кількість осіб в сім'ї, а отримана сума порівнюється з розміром прожиткового мінімуму. Що стосується базового коефіцієнта прибуток, то він становить два прожиткових мінімуми. Величина базової сплати фіксована і складає 15% .
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році


Спеціальний калькулятор

Щоб швидко провести всі розрахунки і уникнути виникнення помилок при їх проведенні досить просто використовувати калькулятор розрахунку субсидії в Україні. Це спеціальний сервіс, який пропонує людині ввести певні дані і отримати точний розрахунок розміру допомоги від держави. Найчастіше такі калькулятори є попередніми, а тому вони не дозволяють врахувати всі нюанси і фактори, які в підсумку можуть стати причиною зміни величини субсидії.

Отже, подібний калькулятор зажадає вказати кількість осіб, які зареєстровані на житловій площі, а також їх загальний середній дохід на місяць. Там же вказується величина до оплати за комуналку і актуальний розмір прожиткового мінімуму.

Спеціальний калькулятор тут:


https://teplo.gov.ua/calculation

А як бути з допомогою на газ?

Експерти вважають, що в 2019 році під час опалювального сезону допомогу отримуватимуть приблизно сім мільйонів громадян. Розрахунок субсидії на газ в Україні в 2019 році буде проводитися за звичним всім алгоритму, особливих змін поки не передбачається. Кабінет Міністрів вирішив німого зменшити норми, а тому українців чекають наступні умови:

Громадянам, які користуються газовими плитами з метою приготування їжі, було виділено всього лише 3,3 кубічних метрів.
Особам, які використовують газові плити з метою приготування їжі та підігріву води, було визначено 5,4 кубічних метрів.
А для особ, які користуються у себе вдома цією ж плитою і спеціальним нагрівачем води, було встановлено 10,5 кубічних метрів.


Для тих осіб, які не володіють газовим лічильником, але мають субсидії, були встановлені такі показники. Ситуація склалася так, що за період майже кожного опалювального сезону у жителів України на рахунку залишилися пристойні невикористані суми. Влада вирішила піти громадянам на зустріч і монетизувати частину тих сум, що залишилися. Не всі експерти позитивно сприйняли це нововведення. Вони говорили, що це надмірна щедрість. Інші ж вважають, що подібні виплати будуть сприяти економії з боку простих громадян.

Бувають і такі випадки, коли громадяни повністю не використовують надану їм субсидію. В такому випадку береться сто кубічних метрів і переносити не наступний опалювальний період. Інша ж частина направляється в державний бюджет.


Впровадження постійної монетизації


Міністерство соціальної політики України планує вже з початку нового 2019 року грунтовно перейти на систему монетизації субсидій. Нова система буде поширюватися тільки на мешканців будинків, які складаються в об'єднанні співвласників багатоквартирного будинку. При цьому всі папери повинні бути безпомилково оформлені. Правильний зразок заповнення заяви на субсидію в Україні завжди можна у відділеннях соцзабезу за місцем проживання. Грубо кажучи, буде проводитися тестування системи і якщо будуть виявлені якісь недоліки або проблеми, то можна буде швидко їх усунути. Система буде реалізовуватися в два етапи. Перший етап ряд дій з боку ОСББ:

Для громадян, які проживають в будинках ОСББ будуть нараховуватися внески. Внески будуть складатися із сум на утримання самих будинків, а також території біля них, сум житлово-комунальних послуг, а також води, газу і всього іншого. При нарахуванні не враховуватиметься наявність субсидії.
Коштів певних категорій громадян будуть нараховуватися на нинішні рахунки ОСББ. При цьому буде надаватися повна деталізація всіх нарахувань.
ОСББ будуть перевіряти отримані нарахування і дані, а тому вже скорочувати суму до сплати громадянами. Приклад розрахунку завжди можна знайти у глави ОСББ.


А ось другий етап полягатиме в наступному:

Будуть випускатися спеціальні банківські картки для зарахування на них сум субсидій. Ось тільки поки невідомо, коли саме будуть випускатися ці картки, і які банки будуть задіяні в цьому.
Як тільки банківські картки будуть видані і активовані, почнеться зарахування субсидій.


У підсумку виходить, що з початку 2019 року допомога почне нараховуватися безпосередньо тим, хто має на них право. Поки система виглядає багатообіцяюче. Але все буде залежати від того, як саме влада зможе реалізувати перехід на дану систему.
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році


У чому підступ

Перш ніж відправлятися подавати папери на оформлення допомоги люди все ж намагаються дізнатися, в чому підступ субсидій в Україні 2019.
Підступ в цій справі полягає якраз таки в специфіці заповнення всієї документації, необхідної для оформлення. Справа в тому, що людина повинна вказувати всілякі свої доходи, аж до продажу врожаю з городу сусідам. Якщо буде виявлено, що людина приховав навіть незначні і непримітні доходи, то це може бути використано проти нього. Тоді житлово-комунальне господарство має право не тільки зняти з людини субсидію, але вимагати від нього сплати послуг в подвійному розмірі. Саме такий прийом часто використовується владою.

Люди часто не беруть до уваги джерела своїх прибутків, не надаючи цьому особливого значення. А тому кожного можуть підловити в подібних випадках:


Людина здає в оренду своє житло або його частина, отримуючи від цього певний дохід.
Громадянин працює на підприємстві, але він не був оформлений відповідно до положень трудового законодавства.
Особа отримує певний прибуток від ведення сільського господарства. Суду належить утримання і продаж птахів, рогатої худоби, продаж відповідної продукції і не тільки.

Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році

Важливо пам'ятати, що представники і співробітники інстанцій не мають права просити людини уявити якісь інші документи, довідки або ж документи. Інформація, яку вказав людина в декларації, а також її справжність повинна перевірятися виключно уповноваженими співробітниками. Про те, яке рішення було прийнято, уповноважені представники соцзабезу повинні людини, який подавав заявку, по закінченню десяти діб з дня самої подачі.

Треба розуміти, що зараз кількість малозабезпечених громадян постійно збільшується. Через це уряду субсидії виявляються дуже невигідними, адже це цілі мільярди гривень, які постійно йдуть з державного бюджету. Тому іноді влада починає шукати будь-які можливості, щоб позбавити громадян допомоги від держави або навіть отримати потенційну вигоду. Ось у чому підступ оформлення субсидії в Україні. Так що краще відповідально поставитися до процедури оформлення та вкрай правдиво, акуратно заповнювати всі документи.
Хто має право на субсидію в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають