• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Бюджет України на 2019 рік у цифрах

Процедура прийняття бюджету на наступний рік викликає чималу зацікавленість у людей, тому що за допомогою бюджету буквально визначається вектор розвитку країни. У ньому вказуються основні джерела грошових надходжень і витрати. Аналітики і інші експерти будують свої прогнози тільки після того, як публікується інформація про бюджет країни. Ось чому бюджет України на 2019 рік у цифрах настільки важливий.

При розподілі бюджету враховуються інфляційні процеси, курси валют, купівельна спроможність громадян і інші показники. За допомогою цих показників можна визначити, як саме українці будуть жити в прийдешньому році. Останнім часом процедура прийняття бюджету була не такою простою, адже на повне узгодження йшло як мінімум кілька місяців. Ось чому в останні рази бюджет приймався в переддень Нового року. Це питання вирішувалося в поспіху під тиском міжнародних інститутів.
Бюджет України на 2019 рік у цифрах


Які нововведення чекають український бюджет?

Перше, про що потрібно згадати - це планування бюджету на середній термін.
Українці вирішили брати приклад з європейських держав. Але це далеко не всі причини. Міністерство фінансів не раз просило перенести терміни публікації головних напрямків бюджетної резолюції, тому що для їх складання ним були потрібні показники, розрахунком яких займається Міністерство економічного розвитку. Визначення реальних показників вимагає великої кількості часу. Це ще одна причина, чому проект бюджету буде створювати на цілих три роки.

Очікується, що такі зміни дозволять якісно визначити напрямки бюджету на найближчі роки. До того ж органи самоврядування отримають більше об'єктивну базу для самостійного планування у фінансовій сфері і правильного розпорядження бюджетними коштами. Представники Мінфіну впевнені, що це дозволить змінити бізнес-клімат в кращу сторону і поліпшити добробут всіх верст населення.

Що буде з національною валютою і економікою в загальних рисах?

Ті, хто займався розробкою законопроекту, зробили досить оптимістичний прогноз для економіки України. Справа в тому, що в бюджет країни був закладений економічне зростання на рівні 4-5%. Це було зроблено на підставі того, що поступово зростає дохідна складова бюджету країни в порівнянні з минулими роками.

Поки що основним способом наповнення державного бюджету залишається оподаткування. Велика частина надходжень утворюється завдяки податку на додану вартість, акцизних зборів і податку на прибуток з фізичних осіб. Ще одне джерело доходів - конфіскація майна і рахунків представників попереднього уряду, чиновників. Подібні дії можуть приносити більше ста мільйонів гривень щорічно.

Закон про бюджет України на 2019 рік передбачає, що курс національної валюти стабілізується і навіть почне зростати. При цьому в проект бюджету закладалася ціна долара, яка дорівнювала 29 гривням. Що стосується інфляції, то політики вважають, що вона буде на рівні 9%. Експерти кажуть, що прогноз щодо інфляції вкрай оптимістичний, адже немає реальних причин для її зниження, і в підсумку показник залишиться на рівні 10-12%.
Бюджет України на 2019 рік у цифрах


Куди буде витрачатися бюджет в 2019 році?

Перша і мало не найважливіша стаття витрат - фінансування ЗСУ. Очікується. Що військова галузь отримає ще більше фінансування з-за того, що збройний конфлікт на сході країни не припиняється. Деякі політики роблять ставку на додаткове фінансування від Америки, але дружню державу скоротило витрати на допомогу країнам-партнерам.
Наступний важливий пункт - сфера освіти. Якихось змін у цій статті витрат не передбачено. Фінансування освітніх установ зміниться всього на кілька сотень мільйонів. Іноді мова заходить про скорочення кількості стипендіальних виплат, але поки ніяких коментарів з цього приводу не було.
Представники медичної сфери повідомляють, що вони отримують недостатнє фінансування. Виділяються, вистачає приблизно на 70% від всіх потреб. У 2019 ситуація кардинально не зміниться і багато категорій хворих залишаться без необхідних лікарських препаратів.
Адміністративна стаття витрат залишиться майже такою ж. На забезпечення законодавчої діяльності, функціонування державних телеканалів і видань буде витрачено на 6% більше коштів.
Треба згадати про пенсійні виплати. Влада країни обіцяють, що цей питанню буде приділено багато уваги. Буде серйозно збільшено фінансування пенсійної сфери, адже частина коштів піде на реалізацію пенсійної реформи. Пенсії будуть підвищуватися протягом 2019 року. Очікується, що виплати зростуть як мінімум на 400 гривень, але такі зміни торкнуться тільки звичайних людей. Для колишніх суддів, прокурорів та інших чиновників ніяких змін не передбачається, але пенсії в бюджеті України будуть займати важливе місце.

Соціальні стандарти

Експерти запевняють, що українцям не варто розраховувати на істотне збільшення розміру заробітної плати. Справа в тому, що різкі зміни можуть створити істотний тиск на економічну сферу і додатково дестабілізувати її. Проте, уряд акцентує увагу на систематичному підвищенні розміру всіх видів виплат. Виходить, що на соціальні виплати в бюджеті України буде витрачено більше коштів.

Критика з боку експертів і аналітиків

Текст бюджету України на 2019 рік, дії і прогнози парламентаріїв зазнали серйозної критики. Перш за все, аналітики говорять про величезну і зайвої оптимістичність економічних прогнозів. Якщо проаналізувати проект бюджету, то стає зрозуміло, що уряд націлений реабілітувати економіку України в найкоротші терміни, при цьому збільшивши обороноздатність держави і рівень життя громадян. Експерти кажуть, що домогтися заявлених показників і змін в найкоротші терміни неможливо, на це піде дуже багато часу. Як вже говорилося вище, політики заклали показник інфляції на утраті 9%, але реалії такі, що він буде досягати 12%.
Бюджет України на 2019 рік у цифрах

Треба не забувати про те, що в України величезний державний борг, який треба виплачувати. На виплати піде як мінімум 5% ВВП країни. До того ж світова спільнота ще не відреагувало на конфіскацію майна колишніх чиновників. Якщо такі заходи будуть названі незаконними, то в уряду України з'явиться багато проблем. Представники Національного банку теж роблять оптимістичні прогнози, але вже не такі райдужні.

Влада України не повинні розраховувати на велику допомогу від міжнародних кредиторів і організацій. Америка більше не буде надавати свої кошти в минуле розмірі. Конгресмени ухвалили, що потрібно скоротити витрати на підтримку України на 70%. Таке рішення було мотивоване бажанням вкласти кошти у власну військову галузь. Але і без цього сума бюджету України на 2019 рік у доларах США значно зросла. А що стосується МВФ, то вони українці або не виконують вимоги, або роблять це в повному обсязі, а тому нові транші можуть і не надаватися.
Бюджет України на 2019 рік у цифрах
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають