• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Опалювальний сезон 2018-2019 в Україні: нові тарифи і вартість газу

Підвищення розцінок на газ, теплопостачання і гарячу воду стане відмінною рисою опалювального сезону 2018-2019 на Україні. Уряд країни змушений діяти згідно з вказівками МВФ і доводити розцінки на комунальні платежі до європейського рівня.

Історія і ціна питання закупівель природного газу

Україна більшу частину «блакитного палива» імпортує, тому що власні природні резерви з щорічним видобутком в країні близько 20,5 млрд кубометрів потреби в газі не покривають. За реверсної схемою вона також купує російське паливо у європейських постачальників зі Словаччини, Польщі та Угорщини. Їм «Нафтогаз» оплачує закупівлі за ціною від 1000 \ до 1325 \ за кубометр. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду від 28 лютого 2018 року Україна зобов'язана щорічно купувати по 4 млрд кубометрів протягом 2018-2019 року у Росії до закінчення дії контракту «Нафтогазу» з «Газпромом». При цьому вартість російського газу в разі відновлення його закупівель Україною буде дорівнювати ціні ліквідного європейського хаба. Розцінки поки офіційно не заявлені, однак вони в будь-якому випадку будуть нижче, ніж нинішня вартість реверсного газу.

З 13 червня 2018 року призупинено виконання рішення Стокгольмського арбітражу після прийняття від російської сторони позовної заяви апеляційним судом шведського округу Свеа. Тому на нових тарифах до опалювального сезону в 2018-2019 році для українських громадян ціна прямих поставок російського газу, швидше за все, не позначиться.

В даний час вартість для населення 1 кубометра газу становить 6,9 грн., Щомісяця опалення 1 м2 квартири або будинку обходиться в 76,7 грн. На обігрів середнього за величиною приватного житла витрачається приблизно 400 м3 газу, при цьому уряд за допомогою субсидій бере на себе оплату близько 270 м3, інше повинен оплачувати власник нерухомості. Підвищення пенсій стало підставою для розгляду урядом можливості збільшення розцінок на «блакитне паливо» і перегляду умов надання субсидій населенню в сторону їх зменшення.

Українська влада планує знижувати споживання газу в середньому на 4,1% на рік. З метою економії витрат на його закупівлю генеруючі підприємства перейшли навесні 2018 року на використання мазуту. При необхідності зменшення температури в котлах, що постачають гарячу воду, призведе до зниження показників тепла в приміщеннях на 1 градус вдень і 2 градуси вночі, що також дозволить зменшити на 8-9% потребу в газі в цілому по країні. Кількість «блакитного палива» в розмірі 17 млрд кубометрів в підземних сховищах є достатнім для забезпечення України теплом протягом усього осінньо-зимового періоду, з них близько 3,7 млрд повністю покривають потреби населення під час опалювального сезону. Голова українського уряду заявив про плановане зниження споживання газу в країні в 2018 році до 16,2 млрд кубометрів і поступовий вихід до 2022 року на 13 млрд. Кубометрів.
Опалювальний сезон 2018-2019 в Україні: нові тарифи і вартість газу


Етапи загальноукраїнської підготовки систем опалення

Приготування до опалювального періоду з боку Міненерго щорічно починається в кінці травня.
Свідченням того, що всі необхідні профілактичні заходи в опалювальних мережах були проведені, є паспорт готовності до опалювального сезону 2018-2019. У документі міститься інформація про стан труб, котелень, теплових лічильників в будинках громадян і громадських установ усіх регіонів країни. Паспорт готовності конкретного житлового будинку являє собою звіт про стан його покрівлі, підвалів, горищних перекриттів, парадних дверей і вікон - всіх приміщень і конструкцій, через які при їх незадовільному стані буде йти з будівлі тепло. Експертами підрахували, що протягом сезону через невситимих стін, дахів і підвальних приміщень щорічно 9 млрд кубометрів природного газу в Україні витрачається даремно.

Паспорт про готовність тепломереж свідчить про їх можливості забезпечити безперебійну поставку тепла і задовільному стані конкретних будівельних об'єктів. Документ видається на підставі актів перевірки. Крім будівель житлового сектора, паспортами повинні бути забезпечені дитячі садки, школи, лікарні, громадські установи та котельні, безпосередньо подають тепло. На підготовку до опалювального сезону 2017-2018 українським урядом було виділено 9 млрд гривень, тобто на 20% більше, ніж в попередній період. Сума виділених з держбюджету коштів щорічно зростає.

Опалювальний сезон 2018-2019 в Україні: нові тарифи і вартість газу


Початок опалювального сезону в Україні залежить від рішення місцевої влади конкретної області, які керуються міркуваннями економії і погодними умовами з сезонними показниками температури повітря. Зазвичай опалення включають на термін 6 місяців в житлових будинках і бюджетних установах 10 жовтня кожного року. Перед цим всі постачальники тепла на місцях проводять попередню перевірку системи і очищення труб для поліпшення циркуляції і провідності гарячої води. У план обов'язкових заходів, проведених в літній період, входить усунення несправностей всіх перекриттів у будинку, перевірка гідроізоляції фундаменту і пожежних гідрантів, приведення в належний стан прибудинкової території з урахуванням наявності можливості безперебійного відведення талих і атмосферних вод. Документом, що свідчить про готовність до опалювального сезону, є зразок паспорта житлового будинку, з яким можна ознайомитися тут https://goo.gl/53LtuV.Не секрет, що високі тарифи на опалення стають найголовнішою статтею витрат у сімейному бюджеті українських громадян. У порівнянні з розцінками 2013 року газ до 2018 року в гривневому еквіваленті подорожчав в 10 разів. І хоча щомісячна вартість опалення середньої по площі квартири в Польщі становить 80 €, в Литві - 70 €, а для України цей показник коливається в межах 50-55 €, оптимізму ситуація не вселяє.

Опалювальні тарифи відрізняються в залежності від регіону розташування житлового будинку. Так, в трійку лідерів за вартістю опалення 1 м2 квартири входять міські центри в Дніпропетровській, Чернігівській та Рівненській областях. Максимально низькі розцінки на комунальні платежі традиційно припадають на міста-супутники АЕС, а список тарифів з самими низькими показниками вартості опалення замикають міста Херсон, Івано-Франківськ та Львів.
Опалювальний сезон 2018-2019 в Україні: нові тарифи і вартість газу


15 квітня в більшості випадків стає датою, коли закінчується опалювальний сезон.
Через ранній приходу весни і сприятливих погодних умов час закінчення можуть змінити, як це вже було в квітні 2018 року. Тоді подача тепла в житлові будинки та громадські установи України була припинена на 10 днів раніше запланованого терміну. Сигналом до дострокового закінчення опалювального сезону є показники середньодобової температури в межах +8 ° С і вище протягом трьох діб поспіль. Відомі випадки, коли через несподіване приходу холодів в середині квітня подачу гарячої води для опалення доводилося відновлювати.

Підготовка до опалювального сезону 2018-2019 в Україні була визнана задовільною. Комунальні служби провели планові заміни труб в теплотрасах, працівники житлово-експлуатаційних контор перевірили стан будинкових лічильників і забезпечили ремонт конструктивних елементів будівель, щоб тепло не покидало приміщення і їх власники не несли невиправдані витрати з оплати комунальних послуг.
Опалювальний сезон 2018-2019 в Україні: нові тарифи і вартість газу
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають