• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2019 році

В Україні змінюють пенсійну систему, вводять новий «податок» на пенсію.29% від зарплати як внесок для забезпеченої старості. Реформа зачепить усі верстви населення: як молодь, так і людей на заслуженому відпочинку.

Нова пенсійна система


Як стало відомо, з 1 січня 2019 року почне працювати нова накопичувальна пенсійна система. Кожен українець сам на пряму зможе подбати про рівень своєї пенсії. Гроші будуть накопичуватися і отримати можна тільки після виходу на заслужений відпочинок. Внесок в майбутнє інвестується з зарплат, працюючого населення країни. Кожен, хто зайнятий, трудовою діяльністю буде платити «податок на майбутнє» .

Податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2019 році

Працюючі пенсіонери

Податок на пенсії в 2019 році для працюючих пенсіонерів не буде введений інакше це повторить сумний досвід 2017 року.
Напомнім, в 2017 пенсіонери отримували тільки 85% від зарплати, а 15% був податок на дохід. Крім того з працюючих пенсіонерів знімався військовий збір 1,5%. У 2018 році ця введення скасували, назвавши введення 2017 вимушеним заходом, і зробили автоматичний перерахунок. Всі отримали свої втрачені відсотки.


Формування «другої» пенсії


Залишається до кінця не ясно скільки платити в Пенсійний фонд.
Зараз соціальний внесок 22% з них 18,5% для Пенсійного фонду, де відбувається перерозподіл средств.Кроме нього хочуть ввести ще один. У перший рік, після вступу реформи в дію, з зарплати буде зніматися 2%, але є ймовірність, що поступово розмір внеску збільшитися до 7, а то й до 15%. Розмір повинен бути добре аргументований і фінансово забезпечений.

Українці, в слідстві пенсійної реформи, повинні налагоджувати до 29% від своєї заробітної плати. Перший рівень «солідарний» пенсійної системи не може забезпечувати українцям гідні пенсії, то чиновники покладаються на нову «накопичувальну» реформу.Она буде «другим» рівнем системи, планують запустити третій «добровільний» рівень. Суть в тому, що кожен бажаючий, виходячи зі своїх можливостей, зможе збільшити інвестиції в майбутнє.

Залишається не вирішеним, хто буде завідувати грошима. Незалежний, не державний чи пенсійний фонд.Первие два роки, після запуску програми «накопичення» кошти будуть зберігатися в пенсійному фонді, а потім - зможуть перейти в недержавні фонди.Со часом громадянам України нададуть право самостійно вибирати, кому довірити свої гроші: державної або приватної організації. Пенсію можна буде зняти одноразово, поступово або вкласти в цінні папери, нерухомість, коштовності.
Податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2019 році


Ситуація з непрацюючими пенсіонерами

Непрацюючих пенсіонерів в майбутньому році очікує черговий перерахунок . Податак для непрацюючих пенсіонерів в 2019 році вводитися не буде.

Нагадаємо, перерахунок буде проводитися автоматично, не звертаючись в відповідну структуру. Раніше, кожні два роки для цього потрібно було писати заяву і чекати. Під час індексації будуть враховуватися: показник середньостатистичної заробітної плати за останні три роки, рівень цін на послуги і товари, а так же прожитковий мінімум, які втратили працездатність. Внаслідок цього очікується підвищення пенсій для людей на заслуженому відпочинку.

Нагадаємо, що з наступного року можна отримати пенсію маючи мінімально15 років трудового стажу, по досягненню 65 років. За виконання 63-річчя їм повинна виплачуватися мінімальна соціальна помощь.Размер буде менше мінімальної пенсії. Стаж хочуть підняти від 15 до 25 років. З кожним роком ці вимоги будуть збільшуватися на год.В 2028 році стаж досягне 35 лет.Нехватку років можна докупити або продовжувати трудиться, накопичуючи «працею і потом».

Особливості спецпенсії

Крім спецпенсій - реформа торкнулася пільгових, і дострокових пенсій так само. Для присвятили свою діяльність сфері освіти, медицини і соціального захисту скасували можливість виходу за вислугою років. Певні категорії наших громадян зберегли можливість відходу на пенсію преждевременно.Среді них і інваліди 1категоріі по зору та інваліди з раннього віку1 групи чоловіки, що досягли 50 років, маючи 15 років стажу, а так само жінки, у віці 40 років при наявності 10 років стажу.

Податок на пенсію для інвалідів не буде введений в майбутньому, але зміни будуть наступними. Цю групу теж долучать до загальної системи нарахування пенсії. Якщо після перерахунку вона виявиться менше ніж раніше, може отримувати раніше призначену законом. Якщо ж буде більше, то суму, що більше. Можна відмовитися від залучення і отримувати стару, призначену законом виплату. В такому випадку перерахунок не буде зроблений до моменту переходу до нової загальній системі нарахування. Зберігається право вибору для людей, які отримують спецпенсії.
Податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2019 році


В очікуванні змін

Скоро стане ясно дія нової реформи. Країна готова до змін. Останні новини про податок на пенсію в 2019 році повинен знати кожен, хто хоче подбати про свою старість. «Накопичувальна» пенсія повинна продуктивно сприяти цьому. У майбутньому році збільшення виплат чекає всіх, хто вийшов на заслужений відпочинок. Підвищення очікується за рахунок перерахунку.
Податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають