• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Курс долара на 2019 рік в Україні. Прогноз

Поки Україна знаходиться в такому положенні, що про фінансову стабільність і мови йти не може. Політика держави і всі його сили спрямовані на латання дірок у бюджеті і фондах, а також на проведення реформ. При цьому рівень розвитку економіки практично стоїть на місці, немає якихось особливих зрушень. Це призводить до того, що курс іноземних валют залишається тим же або навіть потихеньку росте. Багато агентства і економічні експерти роблять позитивний прогноз для держави. Вони вважають, що ситуація буде поступово налагоджуватися, а курс буде стабілізуватися. Але є і противники цієї думки, які вважають, що Україні не володіє достатньою кількістю ресурсів для змін в позитивну сторону. А тому всі жителі країни цікавляться, як виглядає прогноз долара на 2019 рік в Україні і кому з експертів варто довіряти.
Курс долара на 2019 рік в Україні. Прогноз


Що думають представники рейтингових агентств?


Майже всі рейтингові агентства є прихильниками думки, що в 2019 році курс долара по відношенню до національної валюти складе як мінімум 27 гривень. Деякі вважають, що він складе 27,5 гривні. При цьому не беруться до уваги традиційні сезонні зміни курсів, адже зазвичай влітку долар стає дешевше, а взимку його ціна навпаки відлітає мало не до небес.

У будь-якому випадку агентства вважають, що курс долара зростатиме, а зміцниться на звичній в останні роки українцям позначці. Але головне далеко не це. Майже всі прогнози від агентств почали говорити про те, що ситуація в країні буде стабільна. Це чудовий сигнал для інвесторів і кредиторів, які будуть підтримувати держава. Ясна річ, що публікація позитивних прогнозів помітно не вплине на життя звичайних українців, але в довгостроковій перспективі такі позитивні зрушення повинні привести до стабілізації цін на товари і послуги, до зменшення рівня інфляції і не тільки.

А які прогнози робить український уряд?

Експерти і навіть прості громадяни вже давно дорікають представників уряду в тому, що вони спеціально публікують вкрай оптимістичні прогнози, боячись посіяти паніку серед народу. Саме тому вони вже неодноразово говорили про зниження рівня інфляції до 6-8%, але поки цього так і не відбулося. Що стосується того, якою буде курс долара до гривні на 2019 рік в Україні, то в цьому плані уряд перестав робити позитивні прогнози. Тепер в бюджет закладається тільки поганий прогноз. Це надає набагато більше можливостей для маневру в подальшому.

Уряд постановив, що в 2019 році курс долара в проекті бюджету складе 30,5 гривень. Виходить. Сумарний приріст складе більш ніж одну гривню. Насправді ж політики сподіваються, що вартість іноземної валюти з часом опуститься до 26 гривень, а може і ще нижче.
Курс долара на 2019 рік в Україні. Прогноз


Думка сфери бізнесу


А ось бізнесмени і підприємці висловили неоднозначний прогноз курсу долара на 2019 рік в Україні. Справа в тому, що думки серйозно розділилися. Деякі підприємці очікують, що вартість валюти буде поступово зростати, що моментально позначиться на всій сфері бізнесу, а великій кількості підприємств доведеться просто закритися. Інші ж бізнесмени погоджуються з думкою рейтингових агентств і вважають, що курс залишиться на рівні 27 гривень. Виходить, ніхто з представників сфери бізнесу не думає, що вартість долара буде знижуватися. Звичайно, це всього лише прогнози, але деякі фахівці всерйоз побоюються чергового обвалу економіки держави і попереджають всю державу про можливі ризики.

Підприємці також відзначають, що долар на чорному ринку буде коштувати на порядок менше, але на загальний стан сфери і на економіку в цілому це не буде впливати. А тому брати до уваги тенденції чорного рику не варто.

Кілька причин, які можуть призвести до зростання курсу

Для початку варто сказати про людський фактор. Дуже часто можна почути думку, що підвищення мінімальної заробітної плати призводить тільки до позитивних змін. Але це все призводить до того, що жителі держави починають отримувати більший дохід при старому рівні витрат. Нерідко громадяни витрачають надлишки зарплати на купівлю іноземної валюти без особливої ​​на те причини, просто про всяк випадок. Підвищений попит на долар і зароджується дефіцит неминуче стануть причиною підвищення курсу.

До того ж варто згадати про те, що підвищення мінімальної заробітної плати призводить до збільшення купівельної спроможності громадян. Це явище побічно впливає на зростання рівня інфляції. До того ж інфляція досі знаходиться на рівні 10-12%, і поки немає ніяких факторів, які змусили б її знизитися.

Потрібно не забувати, що зараз економіка держави перебуває в стані стагнації і навряд чи за весь 2019 рік будуть якісь зрушення, які дозволять встановити економічний приріст хоча б на рівні 5%. У країни поступово збільшується імпорт, а частка експорту стрімко зменшується. Сировинний ринок виявився не таким стійким, як передбачалося, а українські товари і зовсім не можуть скласти належну конкуренцію на світовому ринку. Ці, а також інші причини можуть негайно вплинути на курс долара 2019 Україна.
Курс долара на 2019 рік в Україні. Прогноз


А коли курс все ж впаде?


Конкретної думки про те, як упаде долар в Україні, все ще немає. Хтось вважає, що у країни достатньо можливостей і ресурсів, правильно скориставшись якими, можна вже в 2019 році можна опустити курс до 26 гривень. Згодом курс буде падати на одну гривню в рік, але це вкрай позитивний прогноз. А тому відомі експерти дотримуються думки, що котирування будуть істотно змінюватися лише раз на два роки і тільки на 50 копійок. Поки складно сказати, чи дійсно все буде так, але майже всі громадяни сподіваються, що вартість долара буде негайно падати, що моментально позначиться на їх рівні життя і на економічному благополуччі держави.
Курс долара на 2019 рік в Україні. Прогноз
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають