• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні

Відомо, що вчитися і працювати без відпочинку не можна, особливо дітям. Навчання в школі супроводжується стресом і постійною втомою. Крім вихідних днів у школярів є ще і канікули, коли вони можуть на тривалий час забути про уроки, домашнє завдання та всі інші турботи. Шкільні канікули регламентовані чинним законодавством, ось тільки чіткі терміни відпочинку ніде не прописані. Це означає, що керівництво школи або ліцею, гімназії вправі власноруч встановлювати, коли діти будуть відпочивати. Через таку неоднозначність діти і їх батьки часто цікавляться, коли все ж будуть шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні.
Шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні


Рекомендації до нового освітнього періоду

Щорічно Міністерство науки і освіти України публікує спеціальні рекомендації, в яких йдеться про оптимальні терміни проведення канікул і викладається програма, згідно з якою школи повинні викладати матеріал. Адміністрації навчальних закладів можуть вносити свої корективи в рекомендації. Однак є деякі речі, які є обов'язковими для всіх, на них не можна вплинути. Це, перш за все, дата початку навчального року. Він традиційно починається першого вересня. Якщо ж ця дата є вихідним днем, то просто проводиться урочиста частина, а заняття починаються вже з наступного робочого дня. Можуть проводитися тематичні вступні уроки, але це вже за бажанням керівництва школи і самих вчителів. Варто знати, що в цей раз всіма улюблений День знань якраз припадає на суботу.

Також школи не має права змінити дату закінчення чергового освітнього періоду. Учні повинні йти на канікули не пізніше першого липня. Це стосується тих дітей, кому належить здавати різні іспити, тести і заліки. Для інших учнів навчальний рік повинен закінчитися до настання першого червня. До того ж сумарно у школярів повинен бути місяць канікул, беручи до уваги літнього відпочинку. Протягом семестру відпочинок не може бути менше одного тижня. На цьому обов'язкові основи закінчуються.

Велика частина українських шкіл все ще користується семестрами та чвертями. Тому для таких навчальних закладів осінні канікули рекомендується проводити орієнтовно з 22 по 30 жовтня, а зимові канікули 2018-2019 в такому випадку встановлюються з 25 грудня по 10 січня. Весняні канікули починаються 25 березня, а закінчуються приблизно 31 березня. Літній відпочинок триває все три місяці. Дати можуть варіюватися в залежності конкретних дат і вихідних. Це розклад адміністрація шкіл може змінювати самостійно, враховуючи успішність дітей, був чи карантин і інші важливі чинники. Але відбирати у дітей відпочинок ніхто не має права.
Шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні


Як встановлюються канікули при триместровій системі навчання?

У деяких приватних школах і ліцеях України стали практикувати триместри. Ця нова система навчання передбачає, що для дітей навчальний рік поділяється не на чверті, а на триместри. Тривалість одного триместру становить від чотирьох до шести тижнів. Найчастіше він становить п'ять тижнів. Після п'яти тижнів навчання слід один тиждень відпочинку. В результаті канікули в школах України 2018-2019 з такою формою навчання приблизно встановлюються в такі дати:

З 2 по 8 жовтня.
З 17 по 23 листопада.
З 27 грудня по 8 січня.
З 21 по 27 лютого.
З 10 по 16 квітня.

Ці п'ять тижнів відпочинку ніяк не впливають на стандартні літні канікули. Як показує практика, при такій формі навчання діти відпочивають трохи більше і піддаються меншому навантаженні, що тільки йде на користь.Позаплановий відпочинок для дітей

Дуже часто в українських школах влаштовуються додаткові канікули або дні відпочинку, викликані тими чи іншими обставинами. Перш за все, школярі звільняються від необхідності відвідувати навчальний заклад в дні офіційних державних свят. Якщо такі свята випадають на суботу або неділю, то вихідний переноситься на наступний робочий день. Виходить так, що діти кілька разів на рік відпочивають від навчання по три дні.

Дуже часто трапляються спалахи інфекційних захворювань. Якщо захворювання не стосуються дітей, то школи працюють в звичайному режимі, але якщо захворюваність серед учнів занадто висока, то навчальні заклади закриваються на карантин. Карантин зазвичай триває до закінчення епідемії. Виходить, через карантин діти можуть не відвідувати школу тиждень або навіть цілий місяць. Якщо такий позаплановий відпочинок триває занадто довго, то тоді дітям доводиться відпрацьовувати пропущений матеріал по суботах або замість звичайних канікул. У розкладі також можуть з'являтися додаткові уроки.

При цьому зимові канікули 2018-2019 на навчальний рік в Україні рідко скасовуються, оскільки вони припадають на святкові дні, які і так є вихідними.

Те ж саме стосується з сильних морозів. Якщо на вулиці дуже холодно, а навчальні класи опалюються погано, то дітям дозволяється залишатися вдома і не відвідувати школу. Існують і інші фактори, що впливають на відпочинок дітей, але це найпоширеніші. При цьому потрібно пам'ятати, що всі додаткові періоди, коли школи закриваються, офіційно затверджуються з місцевою владою.
Шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні

Все в руках самих шкіл

Справа в тому, що періоди канікул повинні встановлюватися в залежності від купи факторів.
Адміністрація навчальних закладів повинна брати до уваги не успішність дітей, відвідуваність, особливості матеріалу, що викладається, потрібні вчителів і не тільки. Таким чином, наприклад, якщо в третій чверті вчителі не встигають відчитати останню тему або період відпочинку буде розділяти тему на дві частини, з-за чого діти можуть забувати весь матеріал, було б розумно зрушити шкільні весняні канікули в Україні на два тижні вперед. При цьому інші дисципліни буває не так складно підігнати під новий графік.

Виходить, що все в руках самих шкіл і вони повинні самостійно або порадившись з батьками визначати періоди відпочинку дітей так, щоб не нашкодити самим дітям, вчителям і шкільній програмі.
Шкільні канікули 2018-2019 навчального року в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають