• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна

На сьогоднішній день тисячі українців не можуть знайти роботу, щоб забезпечити себе, своїх рідних, близьких. Причина масового безробіття - скорочення, закриття великих підприємств. В таких умовах складно вдягнути комунальні послуги, годувати сім'ю. Держава давно вирішило проблему для тих, хто працював офіційно, навчався, знаходився в декретній відпустці, а потім з якихось причин втратив робоче місце.

Хто виявився в подібній ситуації, зобов'язаний стати на облік в Центр зайнятості. Тоді людина буде вважатися безробітним, за що буде отримувати грошові кошти. Розмір цих виплат від рівня доходу, який отримувала людина до звільнення, скорочення. Щороку сума грошових виплат підвищується, і багатьох цікавить питання, яким буде допомога по безробіттю 2019 Україні? Збільшиться воно, чи залишиться колишнім?
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна


Процедура оформлення виплат безробітним

Якщо українець ніде не працює, втратив робоче місце через скорочення, закриття підприємства, компанії, він може стати в Центр зайнятості, отримувати щомісячні виплати, ніде офіційно не працюючи. У цей самий центр можуть стати ті, хто раніше працював офіційно, навчався в університеті, технікумі, коледжі, знаходився в декреті, а зараз шукають роботу.

Щомісячні виплати з біржі зможуть оформити:


повнолітні українці, які в змозі працювати, але змушені перебувати вдома через відсутність роботи, звільнення, скорочення (люди, які входять в цю категорію, можуть отримувати допомогу до пенсії, якщо не знайдуть роботу з офіційною заробітною платою);
люди, яким не виповнилося шістнадцяти років, але після закінчення школи, вищого навчального закладу вони підробляли на підприємстві, яке закрили або скоротили штат співробітників;
інваліди другої, третьої групи, які не встигли оформити соціальні виплати по інвалідності;
якщо українець втратив роботу, йому до пенсії залишається менше двох років, йому також належить посібник в статусі безробітного;
ті, хто працював, з якихось причин написав заяву про звільнення;
люди, тільки що закінчили технікум, коледж, університет;
українці, які відслужили в армії;
люди, які мають півроку і більше трудового стажу;
українці з робочим стажем від півроку до року, які звільнилися підлогу своїм бажанням, маючи на це вагомі причини.


Сума виплат залежить від останньої отриманої офіційної зарплати, яка була отримана українцем напередодні свого відходу з компанії, підприємства. Мінімальна допомога по безробіттю - п'ятисот сорок чотири гривні. Саме стільки нараховується тим, хто закінчив університети, солдати строкової служби, люди зі стажем в півроку і меньше.
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна

Щоб оформити допомогу як безробітний, потрібно подати таку документацію:

документ, що підтверджує особу (паспорт, свідоцтво про народження);
код платника податків;
трудова книжка (якщо такий книги немає, підійде інший документ, що підтверджує те, що людина насправді там працював);
заяву про постанову на облік в якості ніде непрацюючого (пишеться від руки заявника);
документ про закінчення навчального закладу (диплом, атестат);
військовий квиток (для жінок в такому документі немає необхідності);
довідка про доходи з останнього місця роботи.

Якщо в Центр зайнятості стає приїжджий з іншої країни, йому необхідно також показати документ, що підтверджує місце проживання на території України. Переселенцям з Донбасу потрібно спочатку взяти довідку, що підтверджує статус тимчасово переміщеного особи, зареєструвати тимчасове місце проживання. Переселенець може стати на облік на біржу праці тільки тоді, коли він підтвердить статус тимчасово переміщеної особи. Для цього йому необхідно підтвердити проживання на підконтрольній Україні території.
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна


Розмір, строк виплати допомоги безробітним


Згідно зі статистикою 2018 року, розмір допомоги безробітним становив:


544 гривень виплачується українцям зі страховим стажем в півроку, які закінчили технікум, коледж, демобілізованим, а також ті, які були звільнені;
українцям, чий стаж більше півроку, тимчасово не працюють через догляду за людьми, які не можуть про себе подбати самостійно (сума грошових коштів таким безробітним залежить від зарплати, отриманої перед відходом з роботи, сума повинна бути не менш як 1440 гривень, це максимальний розмір щомісячної допомоги по безробіттю).


Сума грошових виплат залежить, скільки років людина пропрацювала на підприємстві. Якщо українець пропрацював на офіційній основі два роки і менше, йому нараховуються 50% від зарплати, який пропрацював від двох до шести років - 55%, від шести до десяти років - 60%, більше десяти років - 70%.

Чим більше часу людина знаходиться без роботи, тим менший розмір його виплат. Протягом трьох місяців безробітний зможе отримувати 100% від всієї суми, після півроку перебування на обліку на біржі праці виплати будуть ставити 80%. За півроку на обліку як тимчасово непрацюючий чоловік буде отримувати 70% від суми.

Засоби виплачуються не довше одного року. Виняток становлять люди, яким до пенсії залишається два роки. Термін виплат для людей передпенсійного віку становить майже два роки.

Термін виплат тимчасово непрацюючим залежить від кількості опрацьованих років на офіційній роботі. Тимчасово непрацюючі, в залежності від кількості офіційно опрацьованих років, можуть розраховувати на:

один рік - загальний термін виплат для всіх, хто став на облік в центр праці;
українці, які були звільнені, які пішли за своїм бажанням можуть розраховувати на дев'ятимісячний термін виплат;
півроку отримуватимуть люди, які закінчили технікум, коледж, інститут, які відслужили в армії, переселенці.


Чим частіше українець відвідує біржу, тим частіше йому нараховуються щомісячні виплати.

Розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у 2018 році становить 1280 гривень. У минулому році суму допомоги збільшили на 120 гривень. За даними прес-центру, представника держслужби, максимальна сума повинна бути менше 6400 гривень, що становить чотири мінімальних прожиткових мінімума.
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 УкраїнаВиплата допомоги безробітним передпенсійного віку


Допомога по безробіттю в передпенсійному віці виплачується два роки, в той час, як всім іншим - максимум один рік. Сума також залежить від останньої зарплати від роботодавця. Мінімальна сума грошових коштів людям передпенсійного віку становить 1440 гривень, у 2017 році ця сума не перевищувала 1280 гривень. За словами представника головного управління служби зайнятості, виплата допомоги в Україні в 2019 році збільшаться. Скільки будуть виплачувати, поки не відомо.

Що собою являє Центр зайнятості


Центр зайнятості ставить на облік людей, які недавно втратили роботу, до цього працювали офіційно, вчилися, служили в армії. Після прийняття всієї необхідної документації у тимчасово непрацюючого, співробітники центру підбору роботи починають підбір вакансій, які відповідають знанням, умінням українця. За час, який українець буде знаходитися без роботи, йому буде виплачуватися певна сума. Сума допомоги залежить від останньої зарплати, причин звільнення. Згідно зі статистикою 2018, 544-наименш сума виплат, 1440 гривні - найбільша. Як повідомляють деякі ЗМІ, розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна буде більшим, ніж в минулому періоді.

Щоб отримувати грошову допомогу як тимчасово непрацюючий, українець повинен періодично показуватися в центрі підбору роботи. Кожне таке відвідування буде фіксуватися.

Співробітники біржі праці добирають потрібні вакансії згідно набутим знанням, досвіду роботи. Українець має право вибору, сам вибирає підходящу вакансію. У разі якщо безробітний двічі відмовиться від запропонованої роботи, його знімають з біржі праці. Якщо людина не є в призначений термін, в потрібний час, його також знімають з обліку.

Людям з обмеженими можливостями виплати нараховуються, спираючись на їхні професійні навички, знання, фізичні навантаження. Бувають випадки, коли біржа праці не змогла знайти роботу українцю. Якщо за півроку не знайдеться відповідної вакансії, непрацюючому запропонують пройти перенавчання на іншу професію, яка буде відповідати його станом здоров'я, навичок, знань.


Причини затримки виплат

У минулому році багато хто скаржився на затримку виплат допомоги по безробіттю.
Як повідомляє Кабіні Міністрів, найчастіше затримки траплялися в регіонах країни. Це пояснюється тим, що деякі регіони не встигли прийняти бюджет. Також затримки відбуваються через перевірки.

Перед тим, як призначити виплати, перевіряється, чи дійсно людина безробітний. Бувають випадки, коли українці спеціально не оформляються працювати на офіційній основі, щоб отримувати зарплату, допомогу з безробіття одночасно. За словами Кабінету Міністрів, затримка виплати допомоги по безробіттю 2019 Україні не передбачена, виплати будуть нараховуватися вчасно. Винятком з правил будуть складати перший місяць нарахування грошових коштів. У минулому році в Центр зайнятості надходило багато скарг про затримку виплат в регіонах.
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна

Допомога по безробіттю 2018: оформлення, розмір, терміни

У минулому році мінімальний розмір допомоги становив 544 гривні, максимальний - 1440. Якщо порівнювати показники з 2017, коли розмір виплат становить 1280 гривень. У період з 2017 по 2018 року розмір виплат піднявся на 160 гривень.

Якщо безробітний, який планує ставати на біржу праці, бажає дізнатися суму виплат, він може скористатися калькулятором розрахунку. Для цього необхідно зайти на спеціальний сайт, в графі ввести загальний робочий стаж, стаж за останній рік роботи, написати причину звільнення з роботи, ввести дані останньої зарплати з останнього місця роботи. Вказавши всі дані, калькулятор допомоги по безробіттю 2019 Україна покаже користувачеві суму, на яку він може розраховувати при постановленні на біржу труда.Пособіе по безробіттю

Виплата допомоги 2019: останні новини

Деякі ЗМІ повідомляють: Кабінет Міністрів планує підвищити посібник для непрацюючих українців на 120 гривень.
Раніше повідомлялося, що підвищення торкнуться тільки людей передпенсійного віку, яким залишається два роки до пенсії. Процедура оформлення залишиться колишньою, список необхідних для взяття на облік в біржу документів не зміниться. Гроші будуть виплачуватися вчасно, виключення становитиме перші два місяці, коли будуть проводитися перевірки. Переселенці, іноземці, які приїхали жити в Україну, повинні показати довідку про тимчасову реєстрацію. Такий документ повинен підтвердити, що переселенець дійсно проживає за місцем реєстрації. Там повинні провести перевірку на матеріально-побутові умови тимчасово проживає українця.
Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2019 Україна
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають