• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2019 році останні новини

Зміни та нововведення в сфері медичних послуг привели до того, що заробітна плата лікарів на сьогоднішній день залежить не від МОЗ та бюджету, а від переведення фінансових коштів конкретним установам Національною службою здоров'я. Чим же визначається і як формується зарплата медика України в 2019 році?
Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2019 році останні новини

Медична реформа

За статистикою 2018 року 1/4 робочих місць в медичних установах була зайнята людьми пенсійного віку. Однак головною проблемою поліклінік і лікарень були непрацюючі пенсіонери, а недостатнє бюджетне функціонування державної медицини. Влада вирішила позбутися пережитку радянської системи у вигляді централізованого розподілу і ввести точкове фінансування конкретних установ і громадян. Проведена реформа привела до скорочення медпрацівників і перекладу галузі на самоокупність.

З метою зменшення витрат витрат на медицину для громадян ввели спеціальні пакети з обмеженим набором послуг. Все, що знадобиться для лікування хворому понад норму, він повинен буде оплачувати самостійно або звертатися в свою страхову компанію. На керівників на місцях поклали відповідальність за організацію госпітальних округів і переклад лікарень зі сфери бюджетного фінансування в область некомерційного підприємництва. Освічені установи після укладення договорів з Національною службою здоров'я України, НСЗУ, тепер від неї безпосередньо отримують фінансування за надані послуги населенню.

У 2018 році почався процес прийому громадян лікарями сімейної медицини - універсальних фахівців, кожен з яких в змозі замінити відразу декількох докторів вузького профілю. Подібна реорганізація після остаточного введення нової посади на території всієї країни неминуче призведе до звільнень і скорочення числа медиків в 2019 році в Україні.

Пацієнтам пропонуються втішні бонуси при введенні нової системи первинної медико-санітарної допомоги: вони вибирають сімейного лікаря, керуючись власними уподобаннями, без прив'язки до місця реєстрації. Перед підписанням декларації, договору на надання послуг, громадяни можуть ознайомитися з тим, які опції при обслуговуванні у даного лікаря надаватимуться за рахунок держави, а які треба буде оплачувати додатково. За ідеєю держави лікарі в нових економічних умовах і створеної здорової конкуренції будуть зацікавлені в наданні послуг високої якості.
Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2019 році останні новини


Структурні зміни

Система невідкладної допомоги піддалася трансформації. Медики в даний час зобов'язані виїжджати за екстреними викликами при інфарктах, кровотечах, черепно-мозкових травмах, інсультах та при попаданні громадян в ДТП. Інші випадки виклику лікарів ставляться до невідкладної допомоги, яка стала частиною первинної ланки медичних послуг. Поділ на екстрену та невідкладну допомогу пояснюється недоцільним використанням карет «швидкої» в разі приїзду протягом встановлених 8 хвилин до хворого з високою температурою.

Медикам в Україні не варто чекати, коли їм підвищать зарплату - положення реформи пропонують лікарям сімейної медицини почати об'єднуватися в групи, що складаються з 2-4 колег, з метою зниження фінансових витрат на оренду приміщення, купівлю апаратури і прийому на роботу медичних сестер. Лікарям пропонують почати вивчати основи бухгалтерії для успішного ведення власного бізнесу, отримати ліцензії на ведення приватної практики або зареєструватися в якості індивідуальних підприємців. Ці рекомендації стосуються тих докторів, яких звільнили з поліклінік і лікарень, зарплата і організація праці сімейних лікарів, які у штаті установ первинної медицини, залежить від їх керівників.

Наслідки проведення реформи

Після збільшення в січні 2018 року мінімального розміру заробітної плати санітарки і інший персонал нижчої ланки стали отримувати набагато менше,
ніж фахівці з вищою освітою, які рятують людські життя. Підвищення зарплати українських медиків з 2019 року було вирішено здійснити за рахунок проведення реформи. Першими, кого торкнулися зміни, стали медичні науково-дослідні інститути і спеціалізовані клініки. З припиненням бюджетного фінансування їх керівники були змушені звільнити до 40% співробітників. Проведена реформа привела до скорочення числа медпрацівників та збільшення навантаження на тих, хто залишився працювати в поліклініках і лікарнях. Очевидно, що зі збільшенням обсягу роботи повинна вирости і оплата праці. Ця теза актуальний для невеликої кількості фахівців, проте їх заробітна плата все одно не можна порівняти з рівнем доходу лікарів стан Європи. Відпущених у «вільне плавання», звільнених або перекваліфікованих в сімейних лікарів, медиків фактично змусили почати займатися приватною практикою. Але в умовах важкого економічного становища громадян великих доходів медичних працівників приватного сектора чекати не доводиться.Питання підвищення зарплат лікарям періодично розглядалося депутатами Верховної Ради.
На тлі майбутніх виборів президента однієї з популістських заходів з боку влади могло б стати збільшення заробітної плати медикам та іншим бюджетникам. Однак проведена в 4 етапи реформа назавжди вивела первинну медико-санітарну допомогу з-під державного забезпечення і припинила субвенції медичних установ з бюджету. До грудня 2018 року бюджетне фінансування отримували лише ті установи, які змогли довести наявність об'єктивних складнощів при переході на нову систему самоокупності. Додаткова фінансова допомога держави як і раніше гарантується і залишиться у сільських поліклінік та інших пунктів охорони здоров'я, що знаходяться за межами міста.
Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2019 році останні новини

У січні 2018 року тарифна сітка лікарів в Україні представляла собою гнітюче видовище - лікар вищої категорії отримував зарплату 4000 гривень, без категорії - 3207, медичний статистик - 2555 і сестра - 2079 гривень. При зростаючої інфляції національної валюти, регулярному підвищенні цін на комунальні послуги та продукти харчування було очевидно, що вести гідне існування медичним працівникам при таких доходах неможливо. Українські доктора отримували найнижчі в перерахунку на євро зарплати в Європі.

Останні новини про індексацію зарплати медикам України в 2019 році невтішні - практично всі лікувальні установи країни, а з ними і працює персонал, перейшли на повну самоокупність. Проведена реформа привела до відмови від тарифних сіток - заробітна плата лікарів за надання первинної медико-санітарної допомоги тепер нічим не регулюється. У 2018 році на час дії перехідного періоду медичні установи були профінансовані двічі: в першій половині року - від держави, в другій - від НСЗУ. Зарплати ж докторів в 2019 році будуть залежати винятково від кількості прийнятих та обслужених пацієнтів, які уклали договори з поліклініками або конкретними сімейними лікарями.
Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають