• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Коли буде зима в 2019 році в Україні

Погода останніх десятиліть більшості регіонів і країн світу не відрізняється стабільністю і передбачуваністю. Кліматичні зміни планетарного рівня впливають і на те, коли і якою буде зима в 2019 році в Україні.

Коли буде зима в 2019 році в Україні


Кліматичні умови різних регіонів країни

Помірно-континентальний клімат визначається розташуванням України в безпосередній близькості до центру європейського континенту і віддаленістю від великих водних басейнів. На погоду всіх регіонів країни впливають повітряні маси з боку Арктики, Атлантики, Середземномор'я і Середньої Азії. Погода в Україні залежить від приходу на територію країни різних циклонів, а їх зіткненнями пояснюють спостерігаються аномальні атмосферні явища. В цілому ж клімату України властива змінюваність 4 пір року, кожне з яких має відмінні характеристики і тимчасові рамки.

На погоду південних регіонів країни і пом'якшення континентальних кліматичних характеристик впливає безпосередня близькість територій до Чорного і Азовського морів. Ці водні басейни не схильні до льодоставу, на відміну від Дніпра, Дністра, Південного і Північного Бугу, Дунаю і Прип'яті, великих українських річок, вода в яких починає замерзати з середини грудня. Однак історії відомі випадки, коли за словами древніх літописців «затверділи хвилі» і Чорного моря - ці факти були зареєстровані в 401 і 801 рр н.е.
Коли буде зима в 2019 році в Україні

Західні регіони, що знаходяться в зоні Карпат, захищені гірськими пасмами від приходу північних вітрів. Клімат областей, розташованих на Прикарпатті та Закарпатті, відрізняється підвищеною вологістю і високими в порівнянні з центральним регіоном показниками температури повітря. Але і тут в листопаді традиційно спостерігаються перші заморозки і випадає сніг. По погоді грудня вже можна судити, який і коли буде зима в цьому регіоні. Зазвичай найхолоднішим місяцем буває січень із середньою денною температурою вдень -5 ° С і нічний -15 ° С. Однак в Карпатах нерідко спостерігаються зимові відлиги з показниками +10 ° С.

Погода північних і східних регіонів країни відрізняється досить суворими умовами протягом зимових місяців. Так, в січні середня температура повітря зазвичай складає -7 ... -10 ° С, але в останні роки все частіше реєструються показники абсолютних мінімумів: на сході країни стовпчики термометрів опускаються нижче -30 ... -40 ° С.

Зима приходить в Україну в останньому місяці осені. До кінця листопада температура повітря на території більшості регіонів не піднімається вище 0 градусів. Морози стоять на протязі всієї зими, холоду йдуть у 20-х числах березня з настанням відлиг. Перші опади у вигляді снігу на Україні випадають в листопаді, висота снігового покриву сягає свого максимуму в лютому і різко відрізняється в залежності від регіону. У горах Карпат висота заметів може доходити до 70 см, в центральній частині країни - до 17-20 см. Сніговий покрив в Закарпатті та Прикарпатті тримається досить довго, до кінця квітня і початку травня.


Прогноз погоди від метеорологів


Кліматичні зміни на планеті і світові тенденції глобального потепління не обійшли стороною і Україну.
Протягом останніх десятиліть на її території набагато частіше стали реєструватися аномальні скачки температур як у бік підвищення, невластивого конкретному пори року, так і в бік зниження. Метеорологи побоюються давати короткостроковий точний прогноз про те, коли прийде зима в Україну і якою вона буде. Однозначно слід очікувати відлиг до 10 ній поспіль і наступного за ними похолодання. Зіткнення циклонів в зимові місяці приведуть до утворення ожеледі з товщиною льодової кірки до 10 мм, несподіваним весняним і осінніх заморозків, що не кращим чином позначиться на стані грунту і врожайності.

Синоптики дають довгостроковий прогноз на зиму 2018-2019 в Україні відповідно до кліматичних умов конкретних регіонів. Тепла, малосніжна і волога погода зимових місяців очікується в південних областях, морозами і великою кількістю снігу традиційно відрізняться січень і лютий західних регіонів країни. Суворий і сухий степовий клімат обіцяє прихід холодів і тріскучих морозів на схід України, снігопадів і різких стрибків показників температури повітря слід очікувати жителям центральних областей.

Метеорологи з Великобританії котрий рік прогнозують аномально холодні зими на території Європи з - 30 ° С і нижче. Вчення висловлюють такі припущення на підставі багаторічних спостережень за арктичними повітряними масами, які набагато частіше, ніж раніше, стали визначати своїм приходом погоду зимових і весняних місяців у більшості центрально-європейських країн. З британськими фахівцями не погоджуються синоптики, які стверджують, що глобальне потепління проявляється, перш за все, в танення льодів і підвищення рівня і температури води в океанах. Один з них, Атлантичний, на сьогоднішній момент набагато тепліше, ніж зазвичай, а його циклони протягом століть визначають клімат більшості країн Європи, в тому числі і України.

Глобальна зміна клімату не дозволяє давати метеорологам точні довгострокові прогнози погоди. Коли прийде зима в 2019 році і якою вона буде на території України залежить від безлічі факторів. Однозначно вже в листопаді слід очікувати перших заморозків і снігу, рекордних показників мінусових температур в січні, лютневих хуртовин та відлиг протягом усіх зимових місяців.
Коли буде зима в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають