• 20:36 – Красиві дати для весілля в 2022 році для одруження 
  • 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 20:38 – Модні сумки весна-літо 2019 – тенденції, тренди, кольори, новинки 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 

Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2019 році останні новини

Економічна ситуація в країні не дає приводів для оптимізму, представників багатьох професій турбує індексація заробітної плати. Після страйку шахтарів у Кривому Розі в 2017 році керівництво шахт і влада пообіцяла в черговий раз підвищити гірникам зарплату спочатку на 10%, а потім на 20%, реально збільшивши на 7-10%. Не секрет, що існуюча на сьогоднішній день оплата праці однієї з найнебезпечніших для життя професій далека від гідної. Члени сімей і самі гірники чекають від керівників підприємств і влади відповіді на питання, коли шахтарям в Україні підвищать зарплату.

До основних причинами низької оплати праці прохідників, гірників і фахівців, які обслуговують гірниче обладнання, відносять низьку рентабельність більшості шахт. Вона пояснюється виснаженням природних ресурсів і відсутністю такої необхідної для підприємств цієї галузі модернізації. За словами депутатів Верховної Ради і членів Кабінету міністрів України контроль за сферою видобутку вугілля з боку держави завжди був ускладнений наявністю в галузі корупційних схем - бюджетні гроші, що виділяються, в тому числі, на реформи, розкрадалися. Постійні затримки заробітної плати і погіршення умов праці призводять до звільнень робітників.

Частка держави в пакеті більшість акцій великих гірських підприємств мінімальна, однак в проекті бюджету України на 2018 рік була закладена сума в розмірі 1 млрд гривень, яку планувалося витратити на модернізацію шахт.

Згідно останніх новин про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2019 році слід очікувати незначного підвищення оплати праці на великих підприємствах типу Криворізького залізорудного комбінату. Його шахти приносять досить високий прибуток, сам комбінат є одним з найперспективніших в галузі, проте за об'єктивними оцінками експертів його працівники могли б отримувати зарплату в 2 рази більше наявної.
Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2019 році останні новини


Сухі факти статистики

Середня зарплата шахтаря на Україні до кінця 2018 року становить 14 377 гривень, при мінімальній 6 000 і максимальної 22 480 гривень. Гірники під час страйків вимагають підвищення щомісячної оплати праці до суми, еквівалентної 1 000 доларів США. Однак підстави для припущень, що зарплата шахтаря в Україні 2019 досягне такого рівня, практично відсутні. Гірників можна зрозуміти - більшість їх колег з Америки отримують за свій пов'язаний з щоденним ризиком працю понад 4 000 доларів щомісяця. Чергові акції протестів шахтарів прокотилися по Україні навесні і влітку 2018 року. Голова профспілки гірників М. Волинець констатував крадіжку обладнання на більшості підприємств і роботу їх керівників за кримінальними схемами з метою виведення фінансових ресурсів. Підприємства працюють з перебоями, зарплату шахтарям затримують, кошти до місцевих і центральних бюджети не перераховуються. Шахтарська галузь є дотаційною, хоча при правильному підході і контролі з боку держави може перестати відбути збитковою.

Виплату зарплат гірникам затримують навіть на підприємствах державної форми власності. Борги дуже повільно погашаються за рахунок перерозподілу коштів, закладених в бюджеті на реструктуризацію шахт. Гірники виступають з вимогами повернути відмінні раніше пільги і знизити тарифи на оплату житлово-комунального господарства. На акції протесту в липні 2018 року було озвучена сума в 1,1 млн гривень боргу держави перед працівниками вугледобувних підприємств.

Лідери та учасники протестних рухів констатують - підприємства галузі змушені закриватися, людей звільняють, при цьому потреби держави у вугіллі задовольняються за рахунок його імпорту з-за кордону.

Уряд регулярно розглядає питання підвищення мінімальної заробітної плати працівникам бюджетних галузей. До них відносяться і державні гірничодобувні підприємства. Напередодні виборів президента України в 2019 році можливе проведення ряду популістських заходів з боку влади, в тому числі і підвищення заробітної плати, яка об'єктивно і без того має зрости з урахуванням наявної інфляції.
Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2019 році останні новини

Однозначний прогноз для всіх комбінатів галузі різної форми власності по скороченню шахтарів в 2019 році в Україні дати не можна. У країні працюють близько 200 вугледобувних підприємств, в більшості виробок автоматизовану видобуток вугілля не проводять, так як це пов'язано з ризиком для життя людей. У шахтах, як і століття тому, при максимальній механізації процесу видобутку корисних копалин переважає ручна праця. Держава розуміє важливість підтримки цієї галузі для розвитку економіки країни і усвідомлює цінність людських ресурсів. Тому сім'ї гірників цілком справедливо сподіваються не тільки на пільги і гідну пенсію своїх годувальників, але справедливо розраховують на підвищення зарплати шахтарям в Україні.
Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають