• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні

Щороку до Конституції України вносяться правки до деяких законів, проводяться реформи, скорочуються робочим місця. Вже не один рік уряд обіцяє підвищити зарплату бюджетникам. Відповідний законопроект був прийнятий ще в 2018 році. Тоді у Верховній Раді обіцяли підвищення щомісячних виплат після проведення реформ в освіті, медицині, інших сферах життєдіяльності. Зараз багатьох цікавить питання: якою буде зарплата бюджетникам в 2019 в Україні?
Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні


Хто такі бюджетники

Бюджетники - українці, які працюють в державних сферах, отримують заробітну плату з бюджету України. У цю категорію відносяться:

працівники школи (вчителя);
співробітники дитячих установ (вихователі дитячих садів, нянечки);
медпрацівники (лікарі, медсестри, санітари);
бібліотекарі, працівники інших установ культури;
викладачі коледжів, технікумів, вищих навчальних закладів;
наукові співробітники, вчені.

Бюджетниками також вважаються співробітники правоохоронних органів, військові.

Всі вони отримують зарплату від держави. Згідно з опитуванням, проведеним у 2015 році порталом HeadHunter, всі ці професії хоч і залишаються значними в країні, вони все частіше залишаються «в тіні», отримують набагато менше, ніж працівники приватних підприємств.

Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні

Зарплата бюджетників на 2018 рік

З початком минулого року деяким українцям, які працюють в державних установах, отримали надбавку до своєї зарплати. Згідно з даними, зростання зарплат бюджетників в Україні почався в 2018 році. 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата деяких бюджетників становила 3723 гривні, в 2017 - 2619. Зростання зарплат відбувається через затвердженого урядом закону, що стосується підвищення прожиткового мінімуму. З початку року соціальні, пенсійні виплати зросли на 15%. Зарплата вчителів зросла на 25%. Це на 10% більше, ніж в минулому році.

Зміни торкнулися не тільки підвищення зарплати. Верховною Радою України був прийнятий закон про підвищення пенсійного віку. Така умова було продиктовано пенсійною реформою, згідно з якою люди з 25-річним робочим стажем йтимуть на пенсію в 60-річним віком. 65-річні пенсіонери, у яких стаж більше 30-ти років, отримуватимуть 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої урядом України на початку поточного року.

Що стосується адвокатів, юристів, співробітників юридичних професій, вони будуть отримувати 5% прожиткового мінімуму на годину

Чорнобильці, їх подружжя (незалежно, загинув чоловік під час катастрофи, чи ні) отримуватимуть 2000 гривень.

У 2018 році зарплату підвищували, спираючись на такі чинники:

чин бюджетника (держслужбовці отримали надбавку на 1000 гривень, другої за рахунком ранг співробітників отримують надбавку на 900 гривень, підвищення зарплати знижуються на 100 гривень);
вислуга років (які пропрацювали офіційно 5 років, отримують 5% від окладу, 10 років - 10% і так далі);
загальний трудовий стаж (чим більше людина пропрацювала, тим більше він отримує).


Крім офіційної зарплати, бюджетники отримують преміальні виплати, Підвищення зарплати відбулося завдяки прийнятому закону. У зв'язку з цим надбавку отримали члени Сільських Рад в сільській місцевості, вчителі, лікарі.

Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні

Зарплата бюджетникам 2019: останні новини

Нещодавно ЗМІ опублікувало свіжі новини про індексацію зарплат бюджетникам в Україні. Згідно з даними, в 2019 році очікуються нові реформи, результатом яких в країні планують ще на 13% підвищити оклад співробітникам медичних, освітніх, наукових установ. Раніше повідомлялося: бюджетники отримуватимуть мінімальну зарплату розміром в 4200 гривень. Хоча останнім часом цифри змінюються. Президент України озвучував мінімальний прожитковий мінімум розміром 4000 гривень, пізніше - 4100.

У наступному році в силу вступлять кілька реформ, які внесуть зміни в освітню, медичну сферу. Вже з січня школярі будуть вчитися не одинадцять років, а дванадцять. Перші два роки - навчання в ігровій формі, відсутність оцінок. Замість звичайних балів, школярі будуть отримувати заохочувальні подарунки у разі успішно виконаного завдання.

Що стосується медицини, тут також очікуються зміни. Тепер кожен пацієнт зможе самостійно вибрати свого сімейного лікаря, підписавши спеціальну декларацію. Зарплата лікарів залежатиме від кількості пацієнтів.

Останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в 2019 році в Україні такі:

підвищення зарплати вчителям буде складати 25% від загального прожиткового мінімуму (в минулому році вчителі, викладачі вузів отримували від 4500 до 7500 гривень, то в наступному році їх зарплата буде ставити від 6000 до 9000 гривень);
зарплата лікарів, медсестер буде залежати від кількості пацієнтів;
військові, співробітники міліції, прокуратури будуть отримувати в чотири рази більше, ніж в минулому році (солдати замість 30-ти гривень отримуватимуть 560, майори - 1420, генерали - 1870 гривень).


За словами Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, збільшення окладів бюджетникам в 2019 році буде збільшена на 1500-2000 гривень.

Державні службовці

Держслужбовці - люди, що працюють в державних комітетах, що займають важливі державні посади, отримують зарплату c загального бюджету країни. Всі працівники, які несуть державну службу, діляться на три категорії:

керівники адміністративними органами, представники влади, керівники районів, областей (перша категорія держслужбовців);
заступники Президента, мерів, заступники представників Верховної Ради, представники Секретаріатів (друга категорія).

Решта п'ять категорій - фахівці, що працюють в адміністраціях, державних установах. Всі категорії мають свою систему рангів. Чим більший ранг у службовця, тим більше у нього зарплата.

Всі держслужбовці діляться на три категорії:

керівники (директори великих підприємств, компаній, організацій);
фахівці в різних сферах життєдіяльності;
технічні працівники.


До керівників належать директори великих компаній, організацій. У цю категорія відносяться ті, хто керує персоналом на підприємстві. Про таких людей залежить, отримає людина робоче місце, чи ні. Саме вони відповідають за прийняття людини на роботу, його звільнення. Держслужбовці цієї категорії відповідають за весь робочий процес компанії.

Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні


Фахівці - «права рука» керівників. Саме від їх знань, навичок залежить виконання всіх поставлених завдань в строк. До фахівців відносяться люди, які закінчили вищі навчальні заклади, працюють за фахом.
Технічний персонал - працівники, які підкоряються фахівцям або керівникам. Співробітники, які стосуються цієї категорії, займаються оформленням документації, обслуговуванням. До таких людей належать секретарі, менеджери, касири, прибиральники.
У минулому 2018 році держслужбовці надбавку до зарплати отримали військові, вчителі, медики. Тепер солдати отримують 560 гривень (раніше сума виплат становила 30 гривень), майори - 1420 гривень, генерали - 1870.
Вчителям підвищили оклад на 25%. Тепер сума їх зарплати замість 4500-7500 становить 6000-9000 гривень.
Медикам, згідно з реформою, грошові кошти будуть залежати від кількості пацієнтів.
Як повідомляють деякі ЗМІ, зарплати держслужбовців в 2019 році в Україні будуть підвищені ще на 15%.


Зарплати держслужбовцям на 2019 рік

Згідно з даними Кабінету Міністрів, в наступному році очікується підвищення мінімальної заробітної плати, сума зросте до 4200 гривень. Згідно з цим, очікується також підвищення зарплати бюджетникам.
Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні

Підвищення зарплати держслужбовцям було заплановано ще на 2016 рік. Тоді радить законопроект не був прийнятий. У 2017 році зарплати всіх бюджетників були збільшені на 15%, в 2018 - на 13№. Як повідомляють новини зарплат держслужбовців України в 2019 році, підвищення окладу все-таки буде. На яку саме суму планують підвищити виплати, достелі не відомо.

В наш час, крім офіційної зарплати, співробітники отримують премію. Як повідомляється в Законі «Про державну службу», в Україні планують преміальні виплати замінити повністю державними. До того часу уряд планує підвищити зарплату, яка буде відповідати премії. Тоді всі працівники підприємств будуть знаходитися в рівних умовах.
Яке буде підвищення зарплати бюджетникам і держслужбовцям в 2019 в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають