• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2019 році останні новини

Останнім часом проводиться багато реформ, спрямованих на усунення корупції і поширення контрабандних товарів. Одним з головних аспектів у вирішенні даної проблеми є підвищення зарплати прикордонників України до належного рівня. Адже якщо співробітники прикордонних служб отримуватимуть гідну оплату, спокуса на хабарі буде нижче. Чи стануть реальністю прогнози уряду складно стверджувати, але в майбутньому році планується черговий етап підняття заробітної плати для працівників прикордонних служб і військовослужбовців.

Чи буде підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2019 році останні новини


Принцип поетапного підвищення зарплат


Згідно з рішенням Кабінету міністрів з початку поточного року оклад прикордонників і осіб, які перебувають на військовій службі, збільшили в чотири з половиною рази. Про це повідомив начальник державної прикордонної служби на своїй сторінці в соціальній мережі. Згідно з останніми новинами про індексацію зарплати прикордонникам України в 2019 році, темпи збільшення заробітної плати для рядових і начальницьких службовців безпосередньо залежатимуть від зміни прожиткового рівня. Таким чином, різке зростання сум не буде, грошове забезпечення службовців буде підвищуватися щорічно відповідно до соціальних стандартів в країні.

Планується загальне підвищення зарплати прикордонника в Україні 2019 року в 4,5 рази. Щомісячний дохід для інспекторів першої категорії становитиме 3 350 гривень, а начальникам прикордонних загонів будуть платити 5 810 гривень. Також держава збільшить доплати за звання. Наприклад, якщо раніше за солдатське звання доплата становила 30 гривень, то після реформування вона виросте до 560 гривень. Відповідно, за звання «майор» раніше доплачували 125 гривень, сума буде збільшена до 1 420 гривень.

Хвиля підвищення зарплат не обійшла стороною і військовослужбовців, які перебувають на території АТО. З початку року виплати військовим, які несуть службу безпосередньо на лініях бойового зіткнення, не повинні бути менше десяти тисяч гривень. Ті військові, служба яких проходить в рамках антитерористичної операції на інших ділянках, отримують мінімум 4 500 грн.

Чи буде підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2019 році останні новини

Реформування прикордонної служби

З метою підвищення ефективності роботи прикордонної служби України, уряд не тільки збільшує розмір окладу, але реформує систему навчання нового персоналу. Тепер набір особового складу буде здійснюватися за аналогією з патрульної поліцією. Підбір кандидатів на службу проводиться на конкурсній основі. Подати заявку на конкурс має право як діючий співробітник прикордонної служби, так і новий кандидат. При відборі оцінка кандидата відбувається виключно на підставі професійних якостей.

Загальний курс підготовки стажистів становить три календарних місяці. За цей період нові співробітники вивчають законодавство, правила і особливості виконання посадових обов'язків. Після закінчення періоду вивчення теорії стажисти приступають до практичної частини - роботі на контрольно-пропускних пунктах в аеропортах. На цьому етапі проходить закріплення теоретичних знань, отриманих за попередні три місяці, а також придбання практичних навичок і особистого досвіду роботи. До процесу навчання нових співробітників залучаються фахівці з інших країн. Таким чином, наші прикордонники переймають досвід іноземних прикордонників, що позитивно позначається на загальній роботі державної служби.

В рамках співпраці української прикордонної служби з зарубіжними партнерами проводяться реформу для забезпечення безпеки кордону, проводиться навчання персоналу принципам використання систем інтегрованого контролю, обладнання біометричного контролю. Згідно з вимогами Європейського союзу, проведені заходи для підвищення рівня безпеки документів. Основною метою проведення даної реформи є створення позитивного і довірливого ставлення громадян до співробітників прикордонної служби нашої країни.


Прогнози фахівців

Протягом трирічного періоду (з 2019 по 2021 роки) планується підвищення заробітних плат громадянам України приблизно на 6,4 відсотка, з огляду на інфляцію. Така ситуація є наслідком поступового запровадження реформ минулого року. У порівнянні з 2013-м роком середній показник заробітної плати українців підвищується практично в три рази.

Фахівці в галузі фінансів стверджують, що середньомісячний дохід в наступному році становитиме більше 10 000 гривень. У процентному співвідношенні зростання окладу, в тому числі зарплати прикордонника України, збільшиться на 6,9%. А до кінця 2021-го року цей показник становитиме більше, ніж 12 000 гривень в місяць. Також Міністерство економічного розвитку повідомляє, що з початку наступного року впроваджується новий принцип нарахування грошового забезпечення для військових, які перебувають на строкової або контрактної службі. З січня водиться в дію реформа системи оплати праці державних службовців різних рівнів.

Чи буде підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2019 році останні новини


Ще з квітня нинішнього року проводяться переговори щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати на майбутній період. Саме від розміру мінімального доходу українців буде залежати, як виростуть оклади у певних категорій держслужбовців, в тому числі зростання окладу прикордонників. У проекті державного бюджету на 2019 рік запланована мінімальна заробітна плата в розмірі 4 173 гривні. Варто зауважити, що при визначенні цієї суми різниця між прогнозованим і реальним зростанням цін не була врахована.

Секретар НСБО України повідомляє, що пріоритетом в питанні безпеки держави повинно бути гідне фінансове забезпечення військових і працівників прикордонної служби. З цієї причини в бюджеті на майбутній рік передбачаються кошти для підвищення зарплат цим категоріям громадян. Деякі фахівці припускають, що наступний етап підвищення окладу може бути компенсований за рахунок скорочення прикордонників в 2019 році в Україні, але ніяких офіційних підтверджень дана теорія не має.
Чи буде підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають