• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини

Напередодні новорічних свят кожного українця хвилює питання - чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення? Міністерство економічного розвитку і торгівлі (далі МЕРТ) видало прогноз в якому, запевняє, що вартість палива таки збільшиться, до того ж не тільки на газ, але і на інші енергоресурси. Як це відобразиться на жителях країни і їхніх гаманцях, спробуємо розібратися в цьому матеріалі.
Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини


Як зміняться ціни


За даними українського економічного відомства вартість блакитного палива в наступних році підніметься на 5-8%, з підвищенням у 2020-2021 роках.
Це повідомляє аналітичний прогноз Міністерства економіки, розроблений на основі вивчення економічного і соціального розвитку на 2019-2021 роки.

За підсумками МЕРТ вартість природного газу в нинішньому році для споживачів мінятися не буде і залишиться на тих же показниках що і зараз. Але роздрібний тариф на газ в 2019 році в Україні для населення вже змінився і з кожним роком буде збільшуватися на 25%. Також на 10% доведеться більше заплатити за гарячу воду і майже на 20% підніметься в ціні паливо.

Трансформація торкнеться і середньорічної ціни на газ. За підрахунками економічного відомства в нинішньому році купується блакитне паливо буде залишатися на позначці 283,9 долара за тис. Куб. м., але на наступний рік вартість істотно знизиться - до 267-277 долара за тис. куб. м.

Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини


Але потрібно розуміти, що ці цифри залежні від продажу нафти, особливо марки Brent. На 2018 рік її собівартість була закладена на позначці 68 доларів, але вже в 2019 МЕРТ прогнозує зниження ціни до 64-66 доларів за барель. При цьому варто враховувати міжнародну обстановку, тому що якщо де-небудь спалахне черговий конфлікт, факт того що ціни залишаться на колишніх місцях вкрай малий.

Беручи до уваги документ Міністерства економіки, а також з огляду на все вищесказане можна подивитися, як зміниться ціна на газ для населення України. За підсумками дослідження вартість газу буде коливатися і складати:

в 2019 році - до 8%
в 2020 - до 14%
в 2021 - до 14% (ставку підвищувати не будуть і залишать незмінною).


Це лише приблизні дані. Все залежить від зовнішніх факторів на міжнародній арені, тому що якщо буде ескалація конфлікту на Донбасі чи хтось розв'яже нову війну в іншому регіоні світу, ці цифри можуть істотно змінитися.
Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини


Реакція народу

Підвищення вартості газу було негативно зустрінуто громадянами країни. Все зводиться до того, що ціни на енергоносії зростають, а зарплати і пенсії залишаються дуже низькими. Такий розклад привів до того, що кілька сотень людей вийшли під будівлю Верховної Ради з вимогою не підвищувати ціни на газ так як це незаконна дія проти українського народу.

Самі ж влади були в шоці від такого розгортання подій. Вони навіть намагалися виправдовуватися, що не знають про це нічого і взагалі вперше про це чують. За словами Прем'єр-міністра України ця «новина була для нього незвичайною, і він поняття не мав про це прогнозі і зростанні тарифів». На засіданні Кабінету міністрів він розкритикував економічне відомство і навіть звинуватив в розпалюванні ворожнечі до державних органів. Хоча згодом спростував свої слова, сказавши, що «такий порядок є обов'язковим згідно з вимогами МВФ».

Тут Прем'єр сказав правду, оскільки Міжнародний валютний фонд і Світовий банк поставили перед Україною вимоги, які вона повинна виконати, щоб отримати черговий транш. Крім того, перший заступник глави МВФ теж підтвердив позицію свого відомства. Він запевнив, що тарифи на газ в Україні для населення в порівнянні з тарифами на газ сусідів нашої країни, значно нижче. Рухаючись на шляху європейської інтеграції, Україна повинна швидше порівняти своє законодавство і законодавство Європейського Союзу.

Але як це часто буває, український народ знову дізнається про всім не від народних обранців, а від результатів дослідження якогось українського міністерства. До того ж це українське міністерство виступає ще тим брехуном. Аргументуючи підвищення цін на природний газ, слуги народу запевняють, що разом зростанням ціни на газ в Україні будуть рости і доходи громадян. Деякі навіть назвали цифри - підвищення заробітних плат, пенсій і соціальних виплат населенню збільшиться на 30%. Але чи вистачить цих коштів на погашення всіх видів комунальних послуг, які теж поповзуть вгору, це питання залишається відкритим.

Хто винен

Як це часто у нас буває, винних теж немає.
Депутати звинувачують в підвищенні цін Національну комісію з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), остання в свою чергу киває на обласні енергетичні компанії. Замкнуте коло і немає винних. Хоча вже найближчим часом НКРЕКУ частково визнали свою провину.

Головною причиною того чому ціни пішли вгору стала децентралізація. Комісія була не в захваті від того, що ціни на енергоресурси будуть встановлюватися на місцях. Це розв'язало руки мерам міст, які досить жорстко змусили підняти вартість палива.

Цю гіпотезу висунув директор Інституту міста Олександр Сергієнко. Він також упевнений, що головний тягар виплат ляже на фізичних осіб. За словами експерта, люди будуть змушені брати субсидії, і негласно називає це розрахунком за підвищення собівартості на місцях. Сергієнко також відзначив, що це «пряме вилучення коштів з державного бюджету легальним способом».
Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини

Отже, повертаючись до питання буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення і як це вдарить по їхніх гаманцях, тепер можна впевнено сказати так, газ для населення подорожчає і так, це сильно вдарить по бюджету українських сімей. Альтернативи уникнути цього немає. Україна повинна виконати умови Міжнародного валютного фонду. Якщо хоче отримати ще грошей, і якщо планує продовжувати свій європейський шлях. З усього вищесказаного виникає інше питання - чи будуть українці платити, можливо знайдуть інший спосіб легально використовувати блакитне паливо. Час покаже.
Чи буде подорожчання газу в Україні в 2019 році для населення останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають