• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Добові в Україні з 1 січня 2019 року останні новини

Безумовно, кожному бухгалтеру знайомі труднощі з нарахуванням працівникові коштів за дні відрядження, адже не завжди ця сума сплачується єдиної сумою, але часто ділиться на дві (аванс і основна частина). Тому інформація про те, якими будуть добові в Україні з 1 січня 2019 року стане цікавою і корисною для них.
Добові в Україні з 1 січня 2019 року останні новини


Особливості нарахування відрядних (роботи)

Вирушаючи у відрядження, кожен офіційно влаштований працівник має право на, так звану, «трудову винагороду». Вираховувати її бухгалтерія повинна з середньої заробітної плати людини. При цьому не важливо: це буде погодинної або денної розрахунок (залежить від того варіанту, який прийнятий на підприємстві). Середня ж зарплата в такому випадку повинна вираховуватися за 2 останніх місяці перед відрядженням. Не враховуються при цьому лікарняні і періоди, коли з поважних причин людина був вільний від своїх робочих обов'язків. Тобто рахувати треба за фактом відпрацьованого часу і отриманого доходу. Місячні премії, якщо вони були виплачені, враховуються для визначення середньої зарплати. Разові премії та допомоги не повинні впливати на мінімальний розмір добових.

Якщо були оплачені щорічні премії в кінці року або квартальні премії, їх потрібно порівну розділити між усіма місяцями періоду.

Визначивши погодинну або денну оплату, цю суму потрібно помножити на кількість годин або днів, які людина провів у відрядженні.

Важливим моментом залишається те, що якщо під час своїх законних вихідних працівник перебуває у відрядженні, такі дні автоматично вважаються робочими, а тому також повинні бути оплачуваними.


Витрати на відрядження


Окремим пунктом для бухгалтера підприємства повинен стати розрахунок та нарахування компенсації за так звані «відрядження». Законодавство України чітко регулює що входить в добові витрати. це:

проїзд;
проживання;
живлення.


Якщо співробітник може документально (наприклад, чеками, електронними платежами, банківськими виписками, квитками і т.п.) підтвердити суму своїх витрат, підприємство зобов'язане їх компенсувати в повному обсязі. Однак, тут є кілька нюансів.

Роботодавець може самостійно придбати для свого працівника квитки і простежити за витратами. Разом з тим, велику популярність в Україні має інша практика: працівник самостійно купує собі квитки або оплачує проїзд, а потім ця сума включається до виплат, коли відбувається оформлення відрядження.

Те ж саме стосується і проживання. Чи то це сьемная квартира, то чи готель, роботодавець в будь-якому випадку повинен компенсувати витрати на нормальні умови проживання.

Витрати на харчування безпосередньо залежать від регіону проживання людини, його потреб, загальної тривалості відрядження. Звичайно, працівник відповідно до законодавства міг би купувати для себе будь-які необхідні продукти, а тому роботодавці, як правило, заздалегідь в добровільному порядку обговорює з працівником максимальну суму витрат на їжу і житло.


Мінімальна зарплата і виплата добових


Для того щоб попередити будь-які можливі конфлікти з виплатами грошей за виконану працівником у відрядженні роботу, держава самостійно визначає максимальну суму таких виплат. Основним показником, на який доводиться орієнтуватися в цьому випадку, є офіційно встановлений мінімальний розмір заробітної плати.

Одна доба працівника у відрядженні без документів витрат не можуть обходитися роботодавцю більше, ніж десята частина від розміру мінімальної зарплати. Таким чином, якщо в 2018 році було встановлену мінімальну отриману працівником суму 3723 грн., То за одну добу такий працівник повинен отримати:

3723 * 0,10 = 3723 грн.

У 2019 сума найменшої зарплати становить 4173 грн., А тому за таким же розрахунком можна обчислити, що добові в 2019 році в Україні для бюджетників будуть складати 417,30 грн.

Якщо ж працівник вирушає у відрядження за межі України, тоді мінімальний розмір добових для нього може становити 80 евро.
Добові в Україні з 1 січня 2019 року останні новини


Важливі моменти


Останні новини про добових 2019 Україна дають зрозуміти, що ці витрати обов'язково повинні вноситися в бухгалтерський облік. Разом з тим, якими або державними податками такі виплати не обкладаються, адже, по суті, не є доходом, а витратами і компенсацією таких витрат для відповідно кожного боку.

Крім цього, туристичний збір, що сплачується під час перебування за кордоном, не обкладається податком.

Не повинно підприємство нічого відраховувати в міський чи державний бюджети і з суми витрат робочого на послуги чистки, прання, прасування, ремонту, звернення до лікаря т.д.

Законодавство країни забороняє в один і той же календарний місяць здійснювати виплату працівникові і місячної премії, і компенсацію відрядних виплат.
Добові в Україні з 1 січня 2019 року останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають