• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2018 році останні новини

З жовтня 2016 року, за указом Президента України Петро Порошенко, Військові сили України перейшли на укомплектування на контрактній основі. На даний момент в Україні все бойові завдання на лінії фронту виконуються контрактниками, військовослужбовці строковики несуть службу в тилу. У такій ситуації інформація про зарплати контрактників України цікавить багатьох: і можливих військовослужбовців, і членів їх сімей і обивателів.

Директор військових програм Центру Разумкова (український недержавний аналітичний центр дослідження політики держави в різних сферах) Микола Сунгуровський в своєму інтерв'ю пояснив переваги контрактної армії. При такому формуванні збройних сил підвищується їх ефективність, так як до роботи приступають добре підготовлені фахівці. Люди, свідомо вибрали військову службу, проходять навчання раз, краще обслуговують техніку, вона менше ламається. І, незважаючи на те що разові витрати на контрактника вище ніж на призовника, за підсумками виходять добре навчені професіонали, можуть бути використані лише періодичної доподготовки замість постійно мінливих призовників яких треба навчати з нуля. В таких умовах державі вигідно залучати потенційних контрактників хорошим соціальним забезпеченням, адже навіть найзатятіші патріоти хочуть захистити свої родини і дати їм найкраще. В результаті вміст контрактної армії обходиться приблизно в таку ж суму, як звичайної, але в її складі служать більш професійні та мотивовані люди, свідомо прийшли служити. Завдання уряду створити для контрактників оптимальні умови несення служби, зацікавити їх матеріальними і соціальними льготами.
Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2018 році останні новини


Зарплати військовослужбовців


На даний момент зарплата військовослужбовців контрактників України складається з фіксованої тарифної ставки, в залежності від займаної посади, і відповідно присвоєному званню ставки, плюс ряд різноманітних премій і надбавок. У 2018 році мінімальна заробітна плата в Україні зросла до 3723 гривень, а тому виросла і платня військовослужбовців. Так, з нового року посадовий дохід військовослужбовця становить (в гривнях):

рядові, сержанти і старшини - 3630;
командир взводу - 3720;
командир роти, батареї - 4770;
командірбатальона (дивізіону) - 5510;
офіцер - 5960;
командир корпусу - 10430.


А заробіток в залежності від звання виглядає наступним чином (в гривнях):

у солдатів, матросів, рядових, прапорщиків і мічманів - 560-1010;
у молодших офіцерів - 1190-1340;
у старших офіцерів - 1420-1560;
у вищого офіцерського складу -1640-1860
.

Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2018 році останні новини


При цьому варіанти надбавок і винагород скоротилися більш ніж наполовину і на сьогодні їх 16, що зробило прозорішим нарахування платні військових. І також змінилося співвідношення оклад-надбавка, і тепер воно виглядає як 60/40 проти попереднього 80 / 15. Затвердили разову виплату допомоги при підписанні першого контракту - в сумі 8-10 прожиткових мінімумів. Тепер рядові отримають одноразово суму відповідну 8 прожитковим мінімумам, сержанти і старшинський склад - 9 і офіцерському складу виплатять 10.

Збережені такі виплати військовослужбовцям:

на оздоровлення (дорівнює ставці);
для залагодження соціально-побутових проблем (не більш ставки);
за участь в АТО (на першій лінії оборони - 10000 гривень на місяць, на другий / третій лініях - 4500 гривень).


Також уряд пообіцяв провести перерахунок пенсій військовослужбовців з подальшим їх підвищенням. В середньому пенсії мають зрости на 1500 гривень.


Підвищення зарплат контрактників в 2019 році

На жаль, інфляція і постійне зростання цін не дають впевнено дивитися в завтрашній день.
І навіть перерахунок і підвищення виплат в 2018 році недостатні для комфортних умов служби. У таких випадках держава вдається до індексації, тобто збільшення доходів і заощаджень громадян відповідно до цього зростанням цін і інфляцією. Закономірно виникає питання про підвищення зарплат контрактників в Україні в 2019 році.

Влітку, коли формували бюджет країни на наступний 2019 рік, Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про необхідність підвищення зарплат військовим. З огляду на військовий стан України, логічним є те, що оборонна сфера є першочерговим і доходи чиновників та інших бюджетників мають більш низький пріоритет у порівнянні з офіцерами і солдатами-контрактниками. Хороші зарплати дадуть можливість військовим відчувати себе захищеними і потрібними державі. Адже більшість тих, хто на фронті будинку мають сім'ю, дітей, батьків яких хочеться і потрібно допомагати.

У грудні буде прийнятий новий бюджет країни і, є всі підстави вважати, дуже скоро будуть відомі останні новини про індексацію зарплат контрактників в Україні в 2019 році. Важливо щоб індексація була адекватною і захисники України не відчували себе обділеними.
Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2018 році останні новини

Контрактна армія України

Міністр Оборони України Степан Полторак інформував, що за останні 2 роки в всунь контрактну службу надійшло близько 130 тис. Людей.
При цьому за перше півріччя 2018 року звільнилися 11 тис. контрактників і офіцерів, і до кінця року збираються звільнитися ще 18 тис. Головною причиною звільнення захисники батьківщини називають занадто тривале перебування в зоні бойових дій. Це зрозуміло, адже люди знаходяться на війні, в умовах сильного стресу, а вдома хвилюються і чекають рідні та близькі. Однак другий основною причиною заявлено недостатнє фінансування армії і неналежний соціальний захист контрактників і їх сімей (третє місце в опитуванні). Четвертою важливою причиною названо незадовільний матеріальне забезпечення армії, стан техніки і озброєння бійців. Виходячи з цього, можна впевнено припустити, що Міноборони і уряд зроблять все можливе для припинення відтоку «старих» професіоналів, залучення «нових» і зупинки скорочення контрактників в Україні в 2019 році.
Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2018 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають