• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини

Що не дивно, чим ближче Новий рік, тим більш активно цікавиться населення очікуваною економічною ситуацією в країні, а також курсом рубля. Що, звичайно ж, повністю відповідає, як традиційному мисленню, так і пов'язаним з новим бюджетним роком масовими надіями. Чи виправдає їх економіка країни? Чи впорається Уряд з серйозними викликами своєї життєздатності? Як зміниться життя простих громадян? На ці та інші питання спробуємо дати сьогодні відповідь в нашій статті.

Економічна ситуація в Росії

Мінекономрозвитку в бюджетних прогнозах, як зазвичай, розчулює громадян Росії своїм непозбутній оптимізмом. Вони вважають, що навіть порогу в 70 руб. за долар національна валюта не перестрибне. Самий жорсткий сценарій, говорять і у відомстві Сілуанова, враховує цифру в 687 рублів. На ній, власне, і будується весь федеральний бюджет Росії . Правда, ця головна економічна програма, що на 2018-му, що на 2019 рік, закладається з урахуванням цін на нафту 2017-го. Але, адже ми вже згадували, що оптимістичність Уряду покриває всі незаплановані витрати? Якщо ж західні партнери впустять ціни на енергоносії, як, власне, і обіцяли на тлі закінчується договору Росії з ОПЕК десь до 25-ти, ВВП впаде, і сильно, завдяки чому під курсом долара почне остаточно обсипатися і без того хиткий фундамент.

Думка незалежних експертів

Люди, далекі від чиновницького апарату, можуть дозволити собі менше райдужний і, що приємно, набагато більш тверезий погляд на речі. На їхню думку, дуже добре, якщо курс зупиниться на 74-75 і далі, принаймні, раніше осені, не поповзе. Самі ж песимістичні прогнози пророкують обвал до 100 а то і крутіше. І нарікають, що дуже багато буде залежати від зовнішньополітичної позиції країни.
Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини
Нагадаємо, тільки недавнє оголошення знаменитого санкційного «Квітневого пакету», призвело до падіння котирувань російських підприємств на 50% і більше практично на всіх біржах світу, і навіть на Московській почалася паніка, якої не бачили вже кілька років, з моменту, по суті, останнього «чорного вівторка». На це, звісно, відчутно відреагував і рубль, так як стабілізація фондового ринку зажадала від Центробанку підключення всіх можливих на той момент резервів. Знову ж економіку буде лихоманити рівно до того моменту, поки курс не перейде традиційний для головного банку країни поріг у 80 рублів – тільки тоді почнуть валютну інтервенцію і інші акції по зміцненню нацвалюти. До цього ж моменту, падіння курсу буде просто планомірно руйнувати і без того слабке економічне рівновагу, впливати на погіршення рівня життя простих громадян і клімату для ведення бізнесу.

Економіка і валютний ринок в Білорусії

Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини
Експерти вважають, що у зв'язку з тим, що білоруський рубль за підсумками 2018 року ослабне на 5-6%, це буде вже краще, ніж 7% 2017-го. Отже, якщо кардинально нічого не зміниться, в 2019-й РБ може увійти з досить стабільним, без різких падінь рухом економіки. Як Уряд Білорусі планує цього домогтися? Насамперед, вони сподіваються, що обсяги зовнішньої торгівлі зростуть на 6%, що в реальних цифрах виллється десь у 70 млрд. доходу. Якщо ж цього не станеться, ніхто не гарантує, що показник зовнішньоторговельного сальдо опуститься ще нижче очікуваної позначки мінус 30 млн. доларів. Грубо кажучи, країна ходить по лезу, і балансувати на ньому їй буде дуже непросто. У Мінфіні кажуть, що золотовалютний запас вони не будуть чіпати при будь-яких обставин — там повинно залишатися 6 млрд., хоча б для того, щоб Антикризовий фонд розвитку та стабілізації не відмовив Білорусі в чергових двох траншах, без яких економіка вже точно поповзе по швах.
Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини
А враховуючи необхідність погасити за зовнішнім боргом одночасно 3 млрд., в сухому залишку буде не так і густо, як хотілося б. Що ж, швидше за все, доведеться вдаватися до непопулярних заходів, і витрачати особисту валюту підприємств і населення – частина продаваних ними на внутрішньому ринку резервів планомірно Нацбанк скуповує. Причому це буде останній рубіж перед тим, як доведеться або відпускати курс, або проводити жорстку регуляторну грошову політику, від якої так хотіли піти в 2019 році .

Курс білоруського рубля до долара

Аналітики стверджують, що чекати стабілізації курсу не доведеться, ні в 2018-му, ні, що сумно, в 2019 році. І навіть на 2020-й сам Уряд Республіки закладає більш ніж помірковані та обережні прогнози. При цьому, на відміну від ситуації з валютами інших країн, білоруський рубль завжди веде себе дуже екзотично, абсолютно не зберігаючи валютні пропорції, що склалися, наприклад, між євро і доларом.
Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини
Так, в країні, зараз долар піднявся на 4% з початку року, а євро на цілих 17%! І проблема тут в тому, що відбувається все це через жодним чином не пов'язаних з білоруською економікою факторів. При цьому і коливань, що характерно, особливо не спостерігається. По суті, очікується, що в 2019-й Білорусь увійде з 2-21 руб. за долар, 245-255 – за євро, і за 100 рублів сусідній Росії тут будуть давати близько 36-365 білоруських руб. Що ж стосується довгострокових прогнозів, для різкого падіння до 3 крб. за долар немає жодних об'єктивних передумов. Тому, швидше за все, черговий психологічний поріг все ж не перейдуть в наступному році. Що ж стосується співвідношення з російською валютою – тут можливі набагато більш сильні пертурбації: все буде залежати від стану валютного ринку в самих сусідів. Якщо ж там реалізують самий сумний сценарій, то білоруський рубль, не виключено, що навіть підніметься в ціні з цієї пропорції, і сильно.
Прогноз курсу рубля 2019: аналітика від експертів, останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають