• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення

Студенти – одна з найбільш уразливих в матеріальному плані категорій громадян нашої країни, адже стипендіальні виплати своїм розміром не балують, до того ж отримують їх далеко не всі. У результаті або учнів Вузів і коледжів доводиться й далі утримувати батьків, або вони влаштовуються підробляти, що, звичайно ж, не кращим чином позначається на успішності. А якщо ще й згадати, що безкоштовним у нас навчання залишилося далеко не для всіх і не скрізь Саме таким, невтішним для молодих людей, справи йдуть не тільки в Україні, але і у деяких наших країнах-сусідах. Щоправда, в далекому зарубіжжі доля часто готова запропонувати нашим співвітчизникам у цьому плані дещо дуже навіть приваблива. І те, як з усім цим йтимуть справи в 2019 році і на нашій землі, і в інших країнах, як раз і стане темою нашої сьогоднішньої розмови.

Які стипендії отримують студенти

Саме таким питанням, починаючи з 2017 року, задається кожен український студент, оцінюючи в конкретних гривнях ставлення до себе як до власного майбутнього нашої країни. Пострадянську систему стипендій вважають застарілою і замінили новою, набагато більш складним для розуміння простими людьми, але, поширену в цивілізованому світі. При цьому, як завжди, забули, що нам до їх рівня життя і соціальної відповідальності ще рости і рости. З одного боку, начебто, правильно: добре вчишся – отримуєш, дуже добре – отримуєш ще більше. Погано – ну, власне, сам винен. Дітей привчають до того, що в житті все оплачується по здібностям і віддачі. І це, звичайно ж — відмінний стимул підвищити успішність і відсіяти всіх, хто «пересиджує» у вузівських стінах це часом не з метою отримати потрібні знання і навички для подальшого профразвития, а щоб не піти в армію, відтягнути термін вступу в самостійне життя і т. д.
Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
З іншого ж, відкритим залишається питання: як можна прожити на тисячу-другу в нашій країні, навіть економлячи на всьому і у всьому собі відмовляючи Отже, за новим законодавством, і в 2018-2019-му навчальному році юнаків і дівчат чекають всі ті ж два глобальних виду стипендії – соціальна і академічна. Перший «накриє» дітей-сиріт (2360 грн.), дітям-інвалідам, чорнобильцям, біженцям з Донбасу і малозабезпеченим доплата до стандартної академічної складе десь 450 грн. Правда, підпадають під ці категорії лише ті, хто не досяг 23-річного віку і вчасно подав у деканати всі відповідні документи підтвердження. Академічні ж стипендії безпосередньо залежать від рівня акредитації закладу: перша-друга ступінь (фахівці, молодші спеціалісти) отримають 980 грн., третя-четверта (спеціаліст, бакалавр, магістр) – 1300 грн. Є ряд спеціальностей, які можуть розраховувати на більше, ніж основна маса (список можна знайти на сайті МОН України), і для них виплати складуть від 1250 до 1660 грн. щомісяця.
Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
Зі зрозумілих причин, поки на 2019 рік ще не прийнятий бюджет з розмірами мінімальної зарплати , до якої тісно прив'язаний і розрахунок стипендії, ці цифри є приблизними. Але, в будь-якому випадку, вони будуть дещо вищі, ніж ті, які були встановлені на 2017-2018 рік. У всьому іншому система залишиться тією ж: академічну ординарну (звичайну) стипендію будуть призначати в залежності від успішності – за результатами горезвісних рейтингів. Поки йдуть розмови, щоб загальне число одержують знизити з нинішніх 45%, і при цьому підняти саму суму виплат, зробивши нагороду за гарну навчання більш рідкісною, але і більш істотною. Але поки це лише розмови. Щось конкретне будемо, звичайно ж, знати лише ближче до початку наступного року. У будь-якому випадку обов'язково залишать підвищені стипендії (455% в плюс до базової академічної), а також систему Президентських нагород (ПТУ – 1420 І-ІІ рівень акредитації – 1900 грн. та ІІІ-ІV — 2720). Осібно стоять стипендіати Малої академії наук, а також переможці міжнародних конкурсів і олімпіад – їм виплати призначаються окремо Урядом.

Стипендії в зарубіжних навчальних закладах

Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
Якщо не влаштовує рівень студентського життя на батьківщині, наші студенти завжди можуть спробувати щастя на власний облаштування за кордоном. Адже дуже багато країн Європи, а також США, Канада та Австралія традиційно пропонують безліч стипендій нашим студентам, як в рамках гуманітарної освітньої допомоги нашій державі, за програмами обміну, так і з метою запропонувати самим видатним з стипендіатів по закінченню навчання попрацювати на їх території. Так, наприклад, в 2018-2019 навчальних роках в Угорщині безкоштовно зможуть навчатися 100 українців (40 аспірантів, незалежно від спеціальності, 20 магістрів медицини і технічних спеціальностей і 40 бакалаврів і магістрів гуманітаріїв, " технарів, медиків і представників суспільствознавчих напрямків). США дає можливість заощадити 10-70% вартості проживання, харчування та навчання в університетах 27 штатів, накриваючи, в цілому, 302 спеціальності.
Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
Латиші чітких квот українцям не надають – просто розглядають заявки найбільш вподобаних студентів, але, гарантують стипендії у розмірі 500 євро бакалаврам та магістрантам, а також 670 євро – аспірантурі. Вчитися можна і в багатьох престижних ВУЗах Британії, де компенсувати можуть як частина навчання та проживання, так і повну вартість, в залежності від результатів надходження. І, звичайно ж, традиційно тісне співробітництво у цій галузі в України з Польщею: багато польські університети мають договору про т. зв. «подвійному» навчанні з нами (вчимося тут, але досдавая академічну різницю з їхньою програмою, а також мову, і отримуємо диплом європейського зразка). А також пропонують приїхати на навчання безпосередньо до них за пільговими умовами оплати або з повною її компенсацією. Про Росію, як можливий напрямок для отримання грантів для наших студентів говорити не доводиться вже дуже багато років, і не тільки з причини загострених відносин між країнами, як такими.
Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
Справа в тому, що там рівень освіти останнім часом скотився в абсолютно неконкурентну категорію, що підтверджується усіма міжнародними рейтингами цієї сфери, а також особистими враженнями вже сформованих випускників. Не кажучи про те, що рівень стипендій там становить для порівнянних категорій учнів ті ж 890 як і у нас. Тільки не гривень, а рублів, що, враховуючи сучасний курс, виглядає більш ніж сумно. Ось такі от умови і перспективи в фінансовому плані готує українським студентам наступний навчальний рік. І тут, звичайно ж, все залежить тільки від них: чи зможуть хлопці підвищити власний життєвий рівень і досягти чогось у житті, послужать чи прогресу конкретно нашої країни, а то і зовсім – планетарному? І окрім щирих побажань з честю подолати всі труднощі, а також домогтися успіху на шляху самовдосконалення, хочеться лише, в який раз, привести слова хорошою народного прислів'я: «Вчення – світло». А невчення – трохи світло, і на роботу

Відео-новина


Стипендія студентів 2019: який розмір і буде підвищення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають