• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску

За результатами 2017 року перше місце за рівнем знецінення житла в світі зайняла Бразилія. Друге – наша любима батьківщина. В 2018-му ж, поточному, ситуація не дає жодних натяків на те, що вона здатна корінним чином змінитися найближчим часом. Чому так відбувається? Що діється на іпотечному ринку і коли він вийде з стазис? Коли банки, нарешті, почнуть працювати в цьому напрямку і чому наших громадян складно розворушити навіть у такому тепличному ціновому кліматі – про це та інше, пов'язане з ринком житлового кредитування, читайте в нашому матеріалі.

Передісторія проблеми

Отже, свій капітальний розворот ринок нерухомості дав в горезвісний кризовий 2008 рік. Саме тоді почалися перші «ями» зниження цін на квартири, незалежно від їх походження. Звичайно, найбільш схильним коливанням, що логічно, завжди був вторрынок. Новобудов ж щастило в цьому питанні завжди більше, бо за своєю природою вони завжди ведуть себе набагато стабільніше. У 2012-му, за словами Української асоціації фахівців по нерухомості, падіння зупинилося, але, пріснопам'ятний 2014-й знову спонукав ситуацію зі зниженням цін до ескалації. У той революційний рік кожен місяць ціни обвалювалися на 2%, потім ці темпи стали сповільняться, і ось зараз вже, до середини 2018-го, ми підходимо з цілком терпимими 05% зниження. Причин тому було багато: почалося все з світового економічної кризи, а закінчилося, — так, що там, нічого, по суті, ще не закінчилася, на жаль, — війною і важкою економічною ситуацією в країні.
Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску
Боляче вдарила і відпущений у вільне плавання курс долара , а також загальне падіння рівня життя в результаті повного переформатування і соціальних, і ринкових відносин. Та ж спокійна динаміка, яку ми спостерігаємо зараз, в першу чергу, свідчить про те, що економічний клімат в Україні поступово оздоровлюється, і особливо це помітно по ринку комерційної нерухомості, де вакантних площ з кожним роком, за даними статистики, все менше.

Які ціни будуть у 2019 році?

Об'єктивно, навіть якщо українському ринку нерухомості вдасться вийти на позитивний тренд зростання цін, більше 1 максимум – 2 відсотків чекати від нього не доводиться. І то, це тільки тоді, коли зростання економіки складе очікувані 2-3%. Що ж більш реально – так це довга та певна стабілізація. В результаті її купівельна спроможність громадян поступово вирівняється, і вже через кілька років ціни почнуть поступово йти вгору. Безумовно, такі прогнози можна робити лише у разі, якщо не настає тут ніяких глобальних катаклізмів.
Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску
Хоча, звичайно, не можна скидати з чаші ваг і вибори майбутнього року, в період яких традиційно підскакують ціни на нерухомість . Ну, від цього тренда нікуди, звичайно, не дітися, але, так як він є повністю штучним, його вплив скоро припиниться. В іншому ж, величезні надії глобальна активізація ринку покладає насамперед на стабілізацію всієї економічної і політичної ситуації, а також на відродження іпотечного кредитування.

Іпотечні кредити: як змінювалися умови банків

Після згаданого кризи тільки-тільки почав свій розвиток і зростання іпотечний ринок був задушений, по суті, на корені. Ряд банків взагалі відмовився від цієї послуги, припинив видачу таких кредитів, а деякі підняли ставку в середньому до 20%, в результаті чого люди просто перестали до них йти за рішенням своєї житлової проблеми. Експерти ринку відзначають, що повернення хоча б до попередніх показників затребуваності цієї послуги можна чекати виключно, якщо відсоток знизиться до 13-15 річних. Або ж запрацюють потужні державні компенсаторні механізми, адресні та цільові допомоги та інші речі. Але, як би того не хотілося, зараз це в списку пріоритетів держави на одному з останніх місць.
Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску
Що цілком логічно – є маса інших злободенних речей, без яких нас просто чекає фінансовий колапс в масштабах країни. Тут не до підтримки житлових сподівань населення. Щоправда, взятий на розвинені країни курс передбачає і зовсім в далекому майбутньому доведення іпотечної ставки до прийнятих у світі 3-5%. І тоді взагалі, на думку простих громадян, буде все чудово. До речі, реалізація багатьох сценаріїв залежить ще й від такого моменту, як строки виплати іпотеки. Чим стабільніша ситуація в державі, тим на більший термін його банки пропонують громадянам брати житлові кредити. Нагадаємо, коли починалися подібні програми на початку 2000-х і у нас, ряд великих функціонерів ринку, хоч взяти ту ж Аркаду, наприклад, спокійно давали кредити в гривні і на 20 і на 30 років. Зараз же вибити цифру більше 15 ні у одного банку, за дуже рідкісним винятком, практично неможливо. А має ж бути, взагалі-то, як у тій же Америці чи Австралії на рівні 30. Так що, якщо у 2019-му потепління економічного клімату не вплине на банківську політику, чекати зростання ринку іпотеки, ні збільшення попиту на житло зовсім не варто.
Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску
Свою напруженість в атмосферу іпотечного кредитування в країні вводить також і повне переформатування, почалося не так давно в банківській сфері в цілому. Як відомо, зараз лише 9 українських банків працюють з іпотечними кредитами, тоді як раніше їх число перевалювала за п'ять десятків. Справа в тому, що в багатьох установах після перевірок і оцінок НБУ було введено тимчасове адміністрування з істотними обмеженнями в наданні послуг. Отже, поки тут не намітяться якісь революційні зміни, не з'являться нові сильні гравці і не почне розвиватися конкуренція, очікувати падіння ставок просто смішно.

Перші дзвіночки

Правда, приміром, в UniCredit вважають, що вже 2019-2020 рр. ситуація в плані іпотечного кредитування круто змінить курс, в результаті чого можна чекати падіння ставок і до 15-17%. Перші натякають на це симптоми ми могли бачити не так давно після підписання державного Укргазбанку з Укрбудом епохальної угоди про співпрацю, коду перший зобов'язався видавати іпотеку клієнтам другого під 10 (!) відсотків на всі 20 років. Що, подивимося, хто на ринку піде цим позитивним прикладом, і до реальних статистичними цифрами, це призведе.

Відео-новина





Іпотека 2019 в Україні: умови та відсоткові ставки, іпотечні кредити без внеску
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають